Flysky 9 ve Turnigy 9x arasındaki farklar nelerdir ?

Ynt: Flysky 9 ve Turnigy 9x arasındaki farklar nelerdir ?

Arkadaşlar gümrük ile PTT'nin bir alakası yok. Dolayısıyla PTT'deki tanıdığa sakın güvenmeyin.
İkincisi hediye ve %40 olayını hiç önermem. Yalanınızı ispat etmeleri çok kolay. En basitinden kredi kartı ekstresini isteyip gerçek ödemeyi görebiliyorlar. Ayrıca muhtemelen Chang Chung Chong adlı bir akrabanız olmadığını ve size hediye göndermeyeceğini de anlarlar. Halbuki "hobby parts" ve %100 derseniz işler karışınca rica etmeye yüzünüz olur ya da en kötü ihtimalle biraz vergi ödersiniz.

cevaplarınız için teşekkür ederim de hangisini yapayım :D hobbypartz %100 yapınca ne demek oluyor ? Gümrükten alayımda kumandayı vergi sorun değil :D

Kadir Kurt' Alıntı:
cevaplarınız için teşekkür ederim de hangisini yapayım :D hobbypartz %100 yapınca ne demek oluyor ? Gümrükten alayımda kumandayı vergi sorun değil :D
Sumer abinin soylediklerine de birebir katiliyorum %p Benim dedigim gibi yaparsan, gumruk inceleme sirasinda sikinti yasabilirsin, zira odeme dekont istediklerinde arada fark olacaktir.

Gumruk inceleme girerken, fatura bedeli dikkate aliniyor mu alinmiyor mu belli degil. Ben hep dusuk gosterdim. Ama sumer abi gibi fiyati oldugu gibi gosteren epey bir arkadasimiz hic problem olmadan urunlerini aldilar.

Ozetle tercih senin. Hangisini istersen onu uygula ;)

NOT: Gerci Turnigy 9x fiyati zaten 75 euro altinda.Bu nedenle dusundunde %100 secmenin bir sakincasi yok

Mustafa abi sende saol Sümer abinin dediği gibi yapacam :) o zaman gift işaretini flan işaretlemeden yüzdelik kısmı ellemem. Peki o hobbypartzı seçecem mi ? Mustafa abi hobbykingten turnigy 9x i sepetine atıp o % lik kısma kadar gelip orda yapılması gerekenleri yapıp resmini atar mısın :) tabi sen sipariş vermicen göstermek için :)

[attachimg=1] Burlara ne yazacaz brazil flan yazıyor ?

Ekli dosyalar

• Ekran Alýntýsý2.PNG
    Ekran Alýntýsý2.PNG
    58.5 KB · Görülme: 203

Kadir Kurt' Alıntı:
Mustafa abi sende saol Sümer abinin dediği gibi yapacam :) o zaman gift işaretini flan işaretlemeden yüzdelik kısmı ellemem. Peki o hobbypartzı seçecem mi ? Mustafa abi hobbykingten turnigy 9x i sepetine atıp o % lik kısma kadar gelip orda yapılması gerekenleri yapıp resmini atar mısın :) tabi sen sipariş vermicen göstermek için :)
Mustafa abi kim bilmiyorum ama ben cevap vereyim :laugh: soylediklerinin harici bir sey yok ki, neyi gostereyim. Odeme secenegini sececeksin kredi karti veya paypal diye. Ilk asaa=mada adres bilgisi dogru olsun yeter ;)

Mehmet abi kusura bakma Mustafa nerden çıktıysa :lol: brazil flan yazıyor 2. Aşamada bir önceki mesajımda fotoğrafını attım. Orlar siz de de var mı ? O fotoğraftaki boşluklara ne yazılacağını söyler misiniz ? Bu sebepten dolayı yarına kaldı iş :(

Sonunda siparişi verdim %p Ama bu kısma hiç bir şey yapmadım sorun olur mu ? Şimdi neler yapmam gerekiyor takip için flan ilk siparişim sadece kumanda sipariş ettim hk dan.

Ekli dosyalar

• Ekran Alýntýsý.PNG
    Ekran Alýntýsý.PNG
    74.6 KB · Görülme: 25

Sana bir mail gelecek, 24 saat icinde gonderilecek diye. HK sayfasina girip, siparise ait TRACKING Nosuna bakman gerekiyor. Bu numara ile kargonu takip edebilirsin. Daha fazla detay icin :

abi onu yapmasam sorun olur mu gelmez mi ? Hemen pc ye geçip bakayım :D Böyle yazıyor hobbykingte yapmam gereken bir şey var mı ? Birde warranty codese tıklayınca barkod numarası çıkıyor altındada boşluk var oraya napacaz ?

[attachimg=1]

[attachimg=2]

Ekli dosyalar

• Ekran Alýntýsý2.PNG
    Ekran Alýntýsý2.PNG
    30.6 KB · Görülme: 165
  • Ekran Alýntýsý4.PNG
    Ekran Alýntýsý4.PNG
    28 KB · Görülme: 160
Kadir Kurt' Alıntı:
abi onu yapmasam sorun olur mu gelmez mi ? Hemen pc ye geçip bakayım :D Böyle yazıyor hobbykingte yapmam gereken bir şey var mı ? Birde warranty codese tıklayınca barkod numarası çıkıyor altındada boşluk var oraya napacaz ?
Şu aşamada ilave olarak bir şey yapmana gerek yok. Barkod hakkında hiç bir bilgim yok.

Sadece ilk resimde bulunan CHECK tıklayınca aşağıdaki sayfa çıkacak. Ara ara bakarsan, siparişin Tracking numarasını oradan bulacaksın ;)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

tamam mehmet abi. Hiç bir şey ellemem beklerim 2 hafta :D

Abi dün alırken stok +10 du şimdi bugün -7 hk da ve mailde bunlar var her şey yolunda 2 haftaya kadar gelir demi ?[attachimg=1] [attachimg=2][attachimg=3]

Ekli dosyalar

• Ekran Alýntýsý.PNG
    Ekran Alýntýsý.PNG
    30 KB · Görülme: 145
  • Ekran Alýntýsý2.PNG
    Ekran Alýntýsý2.PNG
    19.1 KB · Görülme: 143
  • Ekran Alýntýsý3.PNG
    Ekran Alýntýsý3.PNG
    78.1 KB · Görülme: 142

Kadir, dikkatli bakarsan Status kisminda UNPAID diyor. Yani sen zaten odeme yapmamissin ki :-\

Abi paypalda da ödendi yazıyor :/