[Foto]: 09.05.2015 - Ankara // Bizim Ekipten Eskişehir Provası :))

[Foto]: 09.05.2015 - Ankara // Bizim Ekipten Eskişehir Provası :laugh:

Tam bu konuya bakarsan Ankara ekibi telefonla beni aradı, canlı kısa bir sohbet konu uzerine gayet guzel oldu :halay:

Her zaman diyoruz ekip bu hobide cok önemli. Yeni kurulan bu ekibin de masalları var, harikasıniz, Allah muhabbetinizi arttırsın arkadaslar :halay:

Videoları cepten henuz izleme fırsatım olmadı ama işlenmiş görseller tek kelime ile harika. Burak kardeşimize emekleri ıcın tekrar tesekkur ederiz :)

Esas olayda Arda'nın yeni model, Goblin 700. Öncelikle her iki tarafa da hayırlı olsun. Bu şahane model Arda kardeşimize cok yakışacak ve bizlerde cok guzel videolar izleyeceğiz inşallah :halay:

Haftayı iple çekiyoruz :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Vay be ne bereketli bir buluşma olmuş böyle. :thumbup: Arda kardeşimizin Goblin takımına kaydını yaptırması ayrı bir sürpriz oldu doğrusu. :halay: :yuppi:

Ayrıca Arda'nın Skookum FBL ünite ile yaptığı yorum gerçekten çok dikkat çekici. :eek:

Eskişehir'de bol bol bu kritikleri yapacağız inşallah, buluşmayı iple çekenlerdenim. :thumbup:

Burak kardeşimize de selamlarımızı ve teşekkürlerimizi iletelim. :RCKolik:

Buluşmalar super, arkadasliklar super ne diyeyim imreniyorum ekibinize :thumbup:
bu arada Ardam hayirli olsun kardesim. Yesil dev hulk yakismis :yuppi:

Arkadaşlarım ve abilerim herkese çok teşekkür ederim. Bugün gerçekten yoğun bir gün oldu. Eve henüz yeni girebildim.

- Recep'in modelinin debriyajını değiştirip modelin bakım ve upgradelerini yaptık. Model çok güzel oldu. Maşallah. :thumbup:
-Oğulcanın modeline hc3sx üniteyi kurup sıcağı sıcağına maiden uçuşunuda yaptık. Bu sayede denemediğimiz ünite sayısıda epey azalmış oldu.
-Benim 600n modelimde governor la ilgili sıkıntı yaşıyorum. Havada kafa devri inanılmaz düşüyor. Sanıyorum governor mıknatsıları veya sensörü diye düşünüyorum. Eskişehir buluşmasına kadar problemi umarım çözerim çünkü 600n ile uçmayı çok istiyorum.

Hc3x tecrübemide aktaryım ,

Arayüzü bana oldukça basit geldi, zaten neyin ne olduğunu anlamak zor olmadı. Üniteyi 10-15 dk civarında kurduk. Açıları vs. ayarladık. Herşey tamam.
Fakat ben geldiğimde Oğulcan, Mehmet abiyi aramış bind ile ilgili sorun yaşıyordu. Duruma hakim olup baktığımda gerçekten satalitelar bind olmadı. Sağolsun Mehmet abi çok ilgilendi ve yardımlarını esirgemedi. Ama ne yaptıysak ünite sataliteları görmedi. Artık tam pes etmişken sataliteları başka bir alıcıda bind edip öyle takalım dedim. Neyse ki sorunsuz çalıştı ve ayarları yapabildik. En çok bunla uğraştık aslında.

Tabi kurtarma ayarları konusunda Oğulcan kardeşime yardımcı olamadım. Maalesef bu konuda genel olarak dahi hiç bir bilgim veya tecrübem olmadığı için ezbere birşeyde yapmakta istemedim.

Üniteyi ilk defa kurmak için zaten tamamen genel bilgi ve altyapı yeterli oluyor. Herhangi bir dökümana vs. bakmadan kurulum yapılabiliyor. İlk uçuş için gerçekten ben çok memnun kaldım. ( Video çekmeyide ihmal etmedik. )

Ayrıca Recep kardeşimin ofisi zaten bize harika bir konfor sağladı bu konuda önündeki uçuş alanı , her türlü yiyecek, içecek ve internet imkanları ile. :bravo:

Yorucu olsada güzel ve keyifli bir günü daha bitirdik. Bolca görsel ve ilk maiden uçuş yakında sizlerle :thumbup:

Arda Erkan' Alıntı:
...

Tabi kurtarma ayarları konusunda Oğulcan kardeşime yardımcı olamadım. Maalesef bu konuda genel olarak dahi hiç bir bilgim veya tecrübem olmadığı için ezbere birşeyde yapmakta istemedim.

....

Rasim'e başvurun ;)

Emre Kaman' Alıntı:
Rasim'e başvurun ;)

Oğulcan yakın zamanda rahatsız eder eminim.Teli olsa arayacaktı zaten aklına geldi. :laugh: :D :lol:

Arda Erkan' Alıntı:
...Ayrıca Recep kardeşimin ofisi zaten bize harika bir konfor sağladı bu konuda önündeki uçuş alanı , her türlü yiyecek, içecek ve internet imkanları ile. :bravo:
Atölye de tamam valla nazar etmiyeyim diyorum ama şartları çok zorluyorsunuz. :laugh: :lol: :lol:

Şaka bir tarafa maşallah arkadaşlar, aman nazar değmesin. :RCKolik:

Ben de Mehmet abinin videolar ve youtube'dan destek aldım. Horizon tabda yapılacak bir iki ayar vardı ve diagnose ekranında kontroller... Oğulcanda numara var, akşam uygun bir zamanda konuşuruz olmadı...

Yine bol koşturmalı ve yorucu bir gün olmuş Arda :) Dün akşam Ogulcan ile konuşmuştuk, o da rescue çalışmadığını ve diğer tüm özelliklerin düzgün çalıştığını söyledi.

Esasan hata bende... Ben kumanda ayarları dedim ama linki vermedim. Anladığım kadarı ile siz kumanda ayarı olarak şu konuyu yapmışsınız :

Halbu ki esas temel ayarlar şu mesaj da idi. Ben nedense sen de nasıl olsa biliyorsundur diye düşündüm...

Şayet DX8 bu PDF ayarlarda yapılırsa RESCUE sorunsuz olarak çalışacaktır.

NOT: Bu arada yeni videoları bekliyoruz :halay:

Türker Akgün' Alıntı:
Atölye de tamam valla nazar etmiyeyim diyorum ama şartları çok zorluyorsunuz. :laugh: :lol: :lol:

Yok abi senin nazarın değmez. :)

Rasim Öztürk' Alıntı:
Ben de Mehmet abinin videolar ve youtube'dan destek aldım. Horizon tabda yapılacak bir iki ayar vardı ve diagnose ekranında kontroller... Oğulcanda numara var, akşam uygun bir zamanda konuşuruz olmadı...

Rasim aslında eminim yeterince döküpman vardı fakat bizim imkanlarımız dahilinde pek araştırıp yapma şansımız olmadı yoksa heliyi önüne sakin kafayla alıp araştırıp yaparsın.Ama Oğulcanın sanıyorum yinede arar seni o zaman. :D

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Yine bol koşturmalı ve yorucu bir gün olmuş Arda :) Dün akşam Ogulcan ile konuşmuştuk, o da rescue çalışmadığını ve diğer tüm özelliklerin düzgün çalıştığını söyledi.

Esasan hata bende... Ben kumanda ayarları dedim ama linki vermedim. Anladığım kadarı ile siz kumanda ayarı olarak şu konuyu yapmışsınız :

Halbu ki esas temel ayarlar şu mesaj da idi. Ben nedense sen de nasıl olsa biliyorsundur diye düşündüm...

Şayet DX8 bu PDF ayarlarda yapılırsa RESCUE sorunsuz olarak çalışacaktır.

NOT: Bu arada yeni videoları bekliyoruz :halay:

Abi bir yandan recepinde debriyajını değiştiriyorduk ve netimiz çok yavaş olduğu için siteyede tam bakamadım ve araştırma yapma imkanımızda olmadı işin açıkcası.

Ben Oğulcana zaten dedim ki bu rescue ayarlarını araştırıp sonra kuralım sakin kafayla dedim.Fakat Oğulcan ısrarı üzerine seni tekrar aradı. Genel ayarlar zaten bitti uçuş performansıda güzel. Bunu halleder zaten gerekli linkte herşey yazıyormuş. :RCKolik:

Bunlarda görsellerimiz. :RCKolik: :thumbup:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Elimdede bir tane hc3sx ile maiden videosu var onuda yüklüyorum arkadaşlar. :saygilar:

Arda Erkan' Alıntı:
Bunlarda görsellerimiz. :RCKolik: :thumbup:
Ortam ve ofis gerçekten güzelmiş :) Yanlız Ogulcan çok düşünceli çıkmış resimde :laugh:

Herkeze selamlar Arda kardeşim görseller şahane olmuş Teknomuz döktürmüş gene :halay: pazar günü Arkadaşlarımızı iyi kötü ağırlamaya çalıştık çok güzel bi gün geçirdik sağolsun arda burak ve oğulcan ile hep beraber modelleri toparlayıp tam gaz Eskişehire hazırlanıyoruz :thumbup: Oğulcan'nın 570 hc3x ile çok şahane oldu benim debriyaj ve bazı upgrade parçaları ile modeli arkadaşlarımın yardımı ile hep beraber toparladık bu hafta içinde de Arda kardeşimin governor sorununu çözersek şahane olacak :agreed:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Ortam ve ofis gerçekten güzelmiş :) Yanlız Ogulcan çok düşünceli çıkmış resimde :laugh:

Abi oğulcan rescue yi kurunca tam sorun kalkıcak inşallah ondandır düşüncesi :lollol:

Türker Akgün' Alıntı:

Abi senin nazarın değmez çok teşekkür ederiz gönül ister bütün herkezi toplayıp bir ağırlamak isterim abi :thumbup: inşallah sizleride bekliyorum abi en kısa zamanda :saygilar:

Recep Şurgun' Alıntı:
...arda burak ve oğulcan ile hep beraber modelleri toparlayıp tam gaz Eskişehire hazırlanıyoruz :thumbup:
Valla bu gidişle bu buluşma Antalya'daki jetfest'i gölgede bırakır. :laugh: :RCKolik:

Ilk Mesajdaki videolari henuz yeni izleme firsatim oldu :embarras: unutmadan soyleyeyim ogulcan ilk ucusu ve son HC-3sx videolarini merakla bekliyoruz.

Diger taraftdan hem recepin hem de ogulcanin modeller usta parmaklarda resmen hosmus :halay: 570 su halindeki performansi bence de kesimlikle yeterli :thumbup: Ekip harikasiniz :bravo: