[Foto]: Yuvacik Heliport Buluşması - 09.08.15

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Bugün yine şansımıza hava hafif de olsa esiyordu. Sağolsun Murat bu sefer 2 büyük şemsiye getirmiş :bravo: Hal böyle olunca oldukça rahat bir buluşma gerçekleştirdik.

Bu buluşmaya aslen Istanbul'da yaşayan ama tatil nedeniyle Yalova'da olan Ahmet Sağır arkadaşımız da katıldı. Kendisi ile tanışmak ayrı bir zevk oldu bizler için. Üşenmeyip bizlere ziyarete gelen hem de eli boş gelmeyip ÇİĞ KÖFTE de getiren Ahmet'te bir kez daha teşekkür ederiz :halay:

Gelelim günün kısa özetine :

-- Yuvacik Heliport, heliport olalı bu kadar HELIYI bir arada görmedi. Bir ara gökyüzü resmen HELI İSTİLASINA uğradı :eek: Pardon "Helikopter böceği" diyecektim :laugh: :D Zaten helicilerin olduğu yerde "Uçak böceği" olacak değil diye :lollol: :lol: (Resimlerden birinde az olsa görülüyor. Videoda daha net görülmüş allahtan )

-- Günü 2 küçük kırım ile kapattık. İlk Kırım Ahmet arkadaşımız Quadro uçururken yaşandı. Üzerindeki Naza kontrol kartı havada bir an da şaşırdı ve modeli bir tarafa doğru yatırmak süretiyle kırıma neden oldu. Allahtan sadece 1 pervane ve 1 kol kırıldı. Yani hasar nerede ise yok denecek kadar azdı :halay:

Diğer kırım ise yeni hareket (Aileron Tuna) deneyen Hızli pilot Murat'tan geldi. Ama allahtan onda da aşırılı bir hasar yok, klasik 450 kırımı.

-- Türker kardeşimiz GAUI X3 yere yakın, riskli uçuşlar yaptı ve bizi yine heyecanlandırdı. Kendisine resmen yalvardık "Etme eyleme, bak kıracaksın haftaya buluşma var" diye :laugh: ;D

-- Mustafa arkadaşımız TREX 450 ve 500 ile güzel uçuşlar yaptı. Gerçi 450'de anlamsız bir vibrasyon sorunu yaşadı ama haftaya kadar mutlaka sorunu çözecektir.

-- Ahmet kardeşimiz Forza ve Quadro ile uçuşlarını yaptı. Forza'nın bazı ince ayarları yapıldı. Son dakika da fiziki bir sıkıntı olunca uçuşa ara verildi.

-- Murat arkadaşımız TREX 450 PRO hızlı ilerleyişini aynen bu hafta da devam ettirdi :bravo: Daha geçen hafta ilk defa 6 kanal heliyi eline almasına rağmen bu hafta TAKLA, KISMI ALAN TURU, INVERT HOVER ve AILERON TUNA denemelerinde bulundu. Biz yavaşlatmasak devam edecekti ama dur dedik biraz yavaş ilerle :laugh: :D Zaten günün sonunda küçük bir kırım da geldi.

-- Ben ise aynen devam. Aynı hareketlere sadece kuyruk piro ilave etmeye çalışıyorum. Sadece bu hafta tek fark UZUN Otlarının küçük bir kısmını biçmeye cesaret ettim o kadar :D

Neyse çok uzattık. Gelsin resimlerimiz. Videolar yarına inşallah ;)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Resimlere devam

İçim gitti kil payi kacirdim tüh nüki ne tüh :)
Dünya size güzel olmus bugun :)

Helikopter böceklerinin olduğu sahada iseniz alan seçiminiz doğru demektir. :laugh: Benim uçuş yaptığım sahada bolca oluyor ama son derece saygılılar.Modeli çıkarınca hepsi inip, izliyor.:lol:

Görseller her zamanki gibi şahane. Elinize , ayağınıza ve kadrajınıza sağlık. :) Merakla videoları bekliyorum. Ayrıca Murat abiye geçmiş olsun ama pilotaj açısından ilerleme sevindirici. :)

Mükemmelsiniz yaa , şı şemsiye işi gerçekten mükemmel... :bravo: , Bu arada kırımı olan arkadaşlara geçmiş olsun diyorum...
Eee , hava da bu kadar çok helikopter bir arada olunca , kırım malesef kaçınılmaz oluyor....... :) ...Hakikaten bu kadar yusufçuk nasıl oluvermiş yaa... :D

Yine harika bir buluşma oldu mehmet abi zaten en guzel sekilde anlatmiş yine , banada teşekkür kalıyor :bravo: :RCKolik:

Yalnız murat abinin pilotajını geliştirme kısmını atlamamak lazım bu gidisle yozgat ta tareq ile uçar gibi :bravo: :thumbup:

Modelciliğe başladım başlayalı (1 yıl) ilk defa bir buluşmaya katılmış oldum bende. :) Hafif kırımlar yaşasak da çok keyifli bir gündü benim için. Katılan herkese çok teşekkürler.

Ahmet SAĞIR' Alıntı:
Modelciliğe başladım başlayalı (1 yıl) ilk defa bir buluşmaya katılmış oldum bende. :) Hafif kırımlar yaşasak da çok keyifli bir gündü benim için. Katılan herkese çok teşekkürler.

Ahmet hocam sanada geçmiş olsun. Bu arada fizisel sıkıntı pal tutucularındaki boşluk mu ?

Güzel yorumlar için hepinize teşekkürler arkadaşlar :thumbup:

Arda Erkan' Alıntı:
Ahmet hocam sanada geçmiş olsun. Bu arada fizisel sıkıntı pal tutucularındaki boşluk mu ?
Aynen Arda. Türker fark etti. Zaten modeli sen toplamışsın o yüzden içimizde şüphe yoktu ;) ama acaba dedik vida mı gevsedi :rolleyes: Palleri ve featherign shaft söktük kontrol ettik, her şey yerli yerinde, olması gerektiği gibiydi. Ama buna rağmen kafada ciddi bir boşluk var. İlk geldiğindeki durumu hatırlayamadı Ahmet.

Bu nedenle riske atmayalım, forumda video ile paylaşıp FORZA kullanıcılara bir fikir danışalım dedik. Sen özellikle sorduğuna göre galiba hatırladığın bir şey var ??

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Güzel yorumlar için hepinize teşekkürler arkadaşlar :thumbup:
Aynen Arda. Türker fark etti. Zaten modeli sen toplamışsın o yüzden içimizde şüphe yoktu ;) ama acaba dedik vida mı gevsedi :rolleyes: Palleri ve featherign shaft söktük kontrol ettik, her şey yerli yerinde, olması gerektiği gibiydi. Ama buna rağmen kafada ciddi bir boşluk var. İlk geldiğindeki durumu hatırlayamadı Ahmet.

Bu nedenle riske atmayalım, forumda video ile paylaşıp FORZA kullanıcılara bir fikir danışalım dedik. Sen özellikle sorduğuna göre galiba hatırladığın bir şey var ??

Ahmet abiyle görüştüm abi ama aklımada gelmedi desem yalan olur.

Forzada pal tutucular toplu ve loctiteli bir şekilde geliyor. Ben pal tutucuları sökmedim ama vidaları zorlayarak loctiteli olduğu konusunda emin olmuştum. Tabi kontrolü yaparken içe ve dışa boşluğuda farkettim.450 size ve altı bazı modellerde küçük rulmanlar olduğu için vida ile fazla sıkıştığında hareketin akıcılığı tamamen bozuluyor. Ben bu boşluğun özelikle verildiğini düşündüğüm için söküp custom bir müdahale yapmak istemedim.Ayrıca Rasimle o sırada görüştüğümüzde onun modelin pal tutucularındada boşluk olduğunu söylemişti.Bizde durumu normal karşılamak zorunda kaldık :)

Anladım Arda. Aslında benim aklimdaydi ama unuttum.

En güzeli Ahmet mevcut durumu gosterir bir video çeksin ve paylaşsın. Bakalım aktif Forza kullanıcıları suan ki boşluğu normal mı yoksa fazla mı bulacaklar ??

Sent from my iPhone using Tapatalk

Merhabalar

Gerçekten güzel resimler ve güzel uçuşlar olmuş ellerinize sağlık
Sıcak diye biz ise evde patladik malûm mesut abi tatilde eylüle kadar bizde buluşma olmaz
Birde okadar video ve resim gordum adanada en güzel pist bizim sanırım kelaynak elektrik var
Hazırlanmış golgeliklerimiz dolabimiz çayımız ama buluşma yapacak
Az helikopteri var ve gerçektende uzak şimdilik sizleri izliyoruz
Kirimsiz uçuşlar talihsizlikler olur aynı bizde olduğu gibi.)) :laugh: :RCKolik:

Çok güzel bir buluşma oldu. :thumbup: Ben sahadan erken ayrılmak zorunda kalınca kırımları da görmedim neyseki, keyifli keyifli gittim eve. :halay:

Sonra kırımların haberlerini alınca hafif bir keyif kaçtı tabi ama sağlık olsun, en kötü günümüz böyle olsun dedik geçtik. :)

Ahmet kardeşimizle tanıştık, sağolsun bize çok güzel bir çiğ köfte partisi yaptı. :halay: Murat kardeşimizin o kocaman şemsiyelerinin altında keyifli bir yemek yedik hep birlikte. :yuppi: Bu ortamın oluşmasını sağlayan herkese tekrar teşekkürler. :RCKolik:

Bende sıcaktan mıdır nedir bilinmez bir yere yakın uçma hevesi var bu sıralar, pek hayra alamet değil. :lollol: :lol: Neyseki iki pil kırmadan uçtuk ve bugünü de kurtardık. :laugh:

Murat kardeşimin pilotajındaki ilerleme gerçekten tek kelime ile şaşırtıcı. :eek: Çok çok kısa bir sürede muazzam bir hız. :bravo: Bu ilerlemenin verdiği heyecan ve istekten olsa gerek ufak bir kırım geçirdi ki bence gelişimin yanında rahatlıkla ihmal edilebilcek birşey. :agreed: Bu tarz dönemlerde önemli olan Allah korusun güvenlikle alakalı bir kaza geçirmemek ki çok şükür o konularda dikkatliyiz. ;)

Mehmet abi o bildiğimiz kararlı uçuşlarını yaparken aralarda yeni manevralar deniyor bu sıralar, tatlı bir heyecan hissediliyor. :laugh: Forumda genç arkadaşlarımızın yarattığı bu dinamizm bizleri de etkiliyor elbette ve belli oranlarda pilotajlarımızı zorluyoruz hepimiz. Bu da iyi birşey bana göre. :thumbup:

Son olarak böceğin bile helisi güzel oluyor deyip sözlerimi bitiriyorum. :lollol: :lol: :lol:

Abi inanin paylasimlarinizla ordaymis gibi hissediyorum kendimi :saygilar:
Her sey cok guzel heyecaniniza ortak olmak ise en guzeli :halay: