FT Spitfire

Cihan kul

Yeni Uye
wingdragonda yaşadığım kırımlar yüzünden yaptığım 2. uçağım Spitfire modeli.

ilk uçuşunda denge problemi oldu 1-2 çakıl taşı ile sorunu çözdüm. :) 1 saate yakın uçtu ve sağlam olarak eve döenebildim benim için öenmli olan bu :)uçuşu wingdragona göre hoşuma gitti diyebilirim. En azından manevraları keskin olmuyor.video görüntüsü dik çekildiği için genişletemedim. yöntemi varsa düzeltmenin ayrıca ilgilenebilirim.

site linki :

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

diğer model olarakta FT Duster olanı var bunu ilk uçuşta düşürdüm. büyük bi hasarı yok sadece kanat kırıldı. :) rüzgara karşı çok hasas çabuk etkileniyor.kırım videosunu en kısa zamanda eklerim. :laugh:

Spirit fire

Cihan, model pek seçilmese de uçuşu oldukça dengeli görünüyor. %p Yakın plan resimlerini de koyabilirmisin?

Spirit fire

Omer Erkan' Alıntı:
Cihan, model pek seçilmese de uçuşu oldukça dengeli görünüyor. %p Yakın plan resimlerini de koyabilirmisin?
Ömer abi tek resim var oda yapım aşamasından, siteyi ekledim orada ayrıntılı resimleri var. :)

Ynt: Spirit fire

Spirit degilde Spitfire mi yaptin anlayamadim vidyoda ucusu guzel ama!coknkucuk tam secilmiyor!ama yinede Spitfire a benzettim

LG-G2 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Ynt: Spirit fire

Mesut AKIN' Alıntı:
Spirit degilde Spitfire mi yaptin anlayamadim vidyoda ucusu guzel ama!coknkucuk tam secilmiyor!ama yinede Spitfire a benzettim

LG-G2 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi
evet Spitfire olacak yanlış yazmışım. %p video biraz kötü haklısınız çözünürlük yüksek ve dik olduğundan belli olmuyor. izlerken full hd izlerseniz belli oluyor az da olsa :)

FT Spitfire

Tebrikler Cihan, uçuş gayet başarılı gözüküyor. %p
Kırımda olmamış, sende keyif almışsın bu durumda en mutlu modelci sensin. :thumbup:

FT Spitfire

Eline sağlık Cihan :thumbup: Her iki modelde güzel olmuş. Sadece FT Duster ilk ucuşunda kırılması hariç. Kırım videosunu da merakla bekliyoruz.

Bu arada bence de uçuş gayet başarılı. Bence bu uçağı wingdragon ile kıyaslamak haksızlık olur :D Nedense Wingdragon hiç ısınamadım da :laugh: :laugh:

FT Spitfire

Türker Akgün' Alıntı:
Tebrikler Cihan, uçuş gayet başarılı gözüküyor. %p
Kırımda olmamış, sende keyif almışsın bu durumda en mutlu modelci sensin. :thumbup:
Ilk defa uçarken bu kadar keyif aldım. Sayenizde desek yanlış olmaz, bütün bilgileri siteden öğrendik nede olsa:thumbup:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Eline sağlık Cihan :thumbup: Her iki modelde güzel olmuş. Sadece FT Duster ilk ucuşunda kırılması hariç. Kırım videosunu da merakla bekliyoruz.

Bu arada bence de uçuş gayet başarılı. Bence bu uçağı wingdragon ile kıyaslamak haksızlık olur :D Nedense Wingdragon hiç ısınamadım da :laugh: :laugh:
Teşekkürler. Duster rüzgarlı havalara göre değilmiş onu öğrendik. wingdragona benimde kanım ısınmadı. :D

FT Spitfire

Model çok güzel görünüyor. Elinize sağlık. Bir gün ben de yaparım diye planlarının çıktısını almıştım.

Ben daha önce FT cruiser ve FT 3d modellerini yaptım. 5mm lik foam board kullandım.

Siz bu model için hangi malzemeyi kullandınız. Kullandığınız motoru da paylaşırsanız sevinirim.

Cahit Kaş' Alıntı:
Model çok güzel görünüyor. Elinize sağlık. Bir gün ben de yaparım diye planlarının çıktısını almıştım.

Ben daha önce FT cruiser ve FT 3d modellerini yaptım. 5mm lik foam board kullandım.

Siz bu model için hangi malzemeyi kullandınız. Kullandığınız motoru da paylaşırsanız sevinirim.
teşekkürler, ben de 5mm maket kartonundan yaptım, kullandığım motor.

kırım videosunu ekledim :laugh:

FT Spitfire

Cihan KUL' Alıntı:
kırım videosunu ekledim :laugh:
Cihan aslında bunu da gayet güzel uçuyor muşsun ama ne oldu anlamadım. Kırım öncesi zaten bi yarım tuna attın, sonra düzeltin fakat yeniden bir yarım tona neden geldi ?? Yoksa o son kısımdaki hareketler istem dışı mı oldu ??

FT Spitfire

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Cihan aslında bunu da gayet güzel uçuyor muşsun ama ne oldu anlamadım. Kırım öncesi zaten bi yarım tuna attın, sonra düzeltin fakat yeniden bir yarım tona neden geldi ?? Yoksa o son kısımdaki hareketler istem dışı mı oldu ??
rüzgar karşı giderken çok hafif yön vermeme rağmen çok fazla dönüş oldu. aslında 2. dönüşü ters yöne yapsaydım sorun olmazdı gibime geliyor.

FT Spitfire

Türker Akgün' Alıntı:
Gayet güzel uçmuş. Belki bir tane daha yapılabilir ilerde diye düşünüyorum. :thumbup:
Kırım çok büyük olmadı, kanadı tekrar silikonlayıp uçuşa hazır hale getirdik. :thumbup:

FT Spitfire

kırılan uçağın ilk uçuşu, sanki kırılması gerekiyormuş gibi daha düzgün oldu :laugh:. neyse ki bu sefer kırımsız geçti.