FUTABA T10J Kumanda Sinyal İkonları Kayboldu

Sevgili arkadaşlar, forum kurallarımızın 12. maddesi şöyle der:

12. Herhangi bir marka, model, ürün veya satış sonrası ilişkiler ile ilgili yaşanabilecek sıkıntılar, yaşanan kötü tecrübeler, ilgili başlık altında konu olarak paylaşılabilir. Bu tarz paylaşımlarda markanın itibarına direkt olarak saldırı yapılmaması esastır. Markanın kendisi, tüm ürünleri, bir ürünün bütün serileri veya belli bir serideki tüm ürünleri kapsayacak şekilde karalama yapılması yasaktır.

Bunu buraya parmak sallamak için koymadım, lütfen yanlış anlaşılmasın. Bu madde karşılaştığımız bir çok kötü durumu çözebilmek, daha doğrusu başlamadan engellemek için var. Yaşadığımız çoğu durumda, kullanıcı kaynaklı sıkıntılar markanın suçu olarak lanse edilmiş, o trene atlayan da bir çok arkadaşımız olmuştur. Bazı durumlarda da, gerçekten üründe sorun vardır. Sorun şu ki, bunu ayırabilmek hiç kolay değil. Biz de forum olarak, kısır tartışmalardan, vurun abalıya goygoylarından veya fanboyluktan daha iyisini yapmalıyız.

• Beğen
Tepkiler: Hüseyin Cem
Sevgili arkadaşlar, forum kurallarımızın 12. maddesi şöyle der:

Bunu buraya parmak sallamak için koymadım, lütfen yanlış anlaşılmasın. Bu madde karşılaştığımız bir çok kötü durumu çözebilmek, daha doğrusu başlamadan engellemek için var. Yaşadığımız çoğu durumda, kullanıcı kaynaklı sıkıntılar markanın suçu olarak lanse edilmiş, o trene atlayan da bir çok arkadaşımız olmuştur. Bazı durumlarda da, gerçekten üründe sorun vardır. Sorun şu ki, bunu ayırabilmek hiç kolay değil. Biz de forum olarak, kısır tartışmalardan, vurun abalıya goygoylarından veya fanboyluktan daha iyisini yapmalıyız.

Dilediginiz mesajimi kaldirabilirsiniz...

Bence gereksiz bir uyarı, herkes bir fikrini beyan etti,
Ayrıca yemişim markanın imajını yahu kardeşim hangisi bana maaş veriyor arkadaşımi dostlugumu bitirme pahasına savunmayım konu çok uzarsa sensin derim geçerim hiç te kin tutmam beyan ettiğim fiilkirim Yeter bana.
şahsen ben t10j kullandım bir dönem, hâli hazırda 14sg var, ama evde yatıyor graupner i tercih ediyorum teknolojisi daha pratik diye

Bir arkadaşım da güvenirliğe güldü,belliki kötü tecrübeler yaşamış ben ise heli de kullandiğım halde hiç ciddi bir sorun ile karşılaşmadım 2. El oldukları halde. Çevremdeki futabacilarda öyle hiç sıkıntı duymadım ve hâlen daha bu konuda da markanın hakkını yiyemem, düzgün bağlanmış bir futabanin sorun yaşaması için mutlaka başka parametrelerin Bir etkeni olması lazım,buna bozuk Bir servo, arızalı Bir donanım ,veyahut sıkıntılı Bir bec neden olabilir.

Ben hobiye yeni başladığımda başka bir modelci forumunda "-Ben paradan kısıp Uçağımı çin üretimi kumandaya emanet etmem,Futaba veya diğer pahalı kumandayı alır kullanırım." diyen büyüklerim vardı.Ancak en pahalı kumandanın bile bozulup orta sınıf denilebilecek kumandanın güvenli bir şekilde uzun yıllar sorunsuz kullanılabildiğini deneyimledim.Futaba kumandası olup kumanda arızası nedeniyle modelini kıran abilerime tanıklık ettim.Marka kötülemek gibi bir niyetim yok ancak şans işi...İmkanlar el verdiği kadar kaliteli ürün kullanılmalı elbette ancak marka bağımlılığı yapmakta bana doğru gelmiyor...