Goblin 630 12S Konfigurasyonum hakkındaki Yorumlarınız

öncelikle şunu belirteyim ben çok yeni bir modelciyim yaptığım seçimler bilinçli değil çokta araştırma fırsatım olmadı bu yüzden sizlerin tecrübe ve konu hakkında bilgilerinize ihtiyacım var . esc ve bec ünitesi yep 120 hv ve yep 20A ile değişir dongle ve kablo vede alıcı pil iptali ile maliyet 265$ aşşağıya geliyor buda toplam maliyeti 4500 tl ye kadar indirir fakat 550 tl için bu kalitede bir setup yep kullanmaya değeremi oda başka bir başlık konusu daha doğrusu yep ten alacağımız performans benim setupta yazdığım pahalı ürünlerle aynı kalitede olurmu eğer olur derseniz esc ve bec yep olarak değiştiririm

Bu konfigürasyon bir kite de Yep ESC ve BEC takmaya el varmaz sanki :D

Ynt: Goblin 630 12S Konfigurasyonum hakkındaki Yorumlarınız

Mehmet kardesim , bu tarz Setupta goblin 700 de Ediz arkadasimiz yep kullaniyor ve catir catir catir ucuyor :)

LG-D802 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Ynt: Ynt: Goblin 630 12S Konfigurasyonum hakkındaki Yorumlarınız

Mesut AKIN' Alıntı:
Mehmet kardesim , bu tarz Setupta goblin 700 de Ediz arkadasimiz yep kullaniyor ve catir catir catir ucuyor :)

LG-D802 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi
Yep Esc ye bende ilk başlarda soğuk bakıyordum ama daha hiç bir sıkıntı yaptığını duymadım. Yep te alınabilir.

Marka model tavsiye ederken nedenini belirtirsek daha açıklayıcı olur. Misal şimdiye kadar hep fiyat ve güzel çalıştığı üzerinde durulmuş. ESC konusunda ben farklı bir açıdan yaklaşacağım. Castle ESC daha pahalı ancak havada yanma riski daha fazla. Ama ben Castle kullanıyorum çünkü governor vs gibi ayarlarını yapmak çok kolay ve data logging özelliği var. YEP esc kullanıyorum çok başarılı ama ayar konusunda uğraştırıyor , data logging yok ancak active freewheeling var yani düşük throttle yüzdelerinde ısınmıyor , düşük kafa turu kullanımı için ideal. Burada ne istediğimize bakıp ona göre seçim yapmak en güzeli.

BEC konusunda biraz daha değişik düşünüyorum , BEC'in içindeki devreler yük altında giderek özelliklerini kaybediyorlar ve bir zaman sonra aniden havada çalışmaz olabiliyorlar, BEC bozulursa helikopter tamamen kontrolsüz kalır, uçak gibi süzülmede yapamaz. O yüzden BEC ünitesi daha kritik ve daha kaliteli olmalı.

benimde düşüncem bu konuda kaliteden şaşmamak bu stupda çıkarabileceğim tek öğe alıcı pili uçuş süresini %5 bile etkilemeyen pil kaybı çokta önemli değil birde alıcı pili dolumuydu boşmuydu düşünmeltense zaten servolar HV o yüzden bec anapillerden beslenecek governor kullanmayı bende düşünüyorum o yüzden esc ve bec setup dan çıkarmıyacağım aynı kalitede kalsınlar herşey iyi onlarda iyisi olsun . :RCKolik: :halay: :halay: :halay:

alıcı pilin yerinede 450 pro ya 3s 2700mAh bitane pulse pil alırım benim 3 adet turnigy aynı türker beyin pilleri gibi oldu buzzer 1 dakka ötmeye başlıyor bitane sıfır gens 2700 var birde pulse olsun. :thumbup:

Valla bence de herşey pahalı olmuşken esc de pahalı olsun :)

Nasılsa hard 3d için toplanmıyor anladığım kadarıyla, Mehmet abinin tabiriyle kendinizi şımartmak, içinize tam anlamıyla sinecek bir model olması maksadıyla toplanıyor.

Allah daha iyilerini imkanlar dahilinde tüm hobicilere nasip etsin ;)

hard 3d yapmak için topluyorum Rasim bey :lol: ama şu an pilotajım sadece hoveri geçtim ve alan turu aşamalarındayım artık 3d hareketler için çoooooook çalışmam lazım şu aralar invert hazırlığı içerisindeyim bu sebeple 450 pro dfc modelime 1300₺ lik yedek aldım v977 modelim ve 70$ yedekleri 60 günü geçti gelmedi bende para iadesi talep ettim iade ederlerse o parayıda goblinde kullanırım antreman için iyi bir modelim var zaten boooooool yedekli 450 :halay:

Ben de işte o aşamalardayım pilotaj olarak. Hoverda sıkıntı yok, yumuşakça kalkıyorum otorotasyonla iniyorum. Öyle alan turumsu gidip geliyorum arazi imkan verdiğince, arada yüksek irtifaya alıp ani hareketler yapıyorum kurtarmaya çalışıyorum, böylelikle heyecanı da yenmeye çalışıyorum ki faydalı da oluyor. Tam belli bir planım yok ama işte günlük karar veriyorum, bugün uçuşta şunlara dikkat edeceğim şunları yapmaya çalışacağım diye.

Trex450plus modelim var tüm bu serüvende acımadan kullandığım, ama çok büyük bir kırım da yaşamadım şükür. Siz de goblin de alsanız eğitime 450 ile devam edersiniz dediğiniz gibi, insan gobline kıyamaz :) başlangıç için hover modeli olur yani ama zamanla pilotaj geliştikçe daha güvenle kullanırsınız.

Hayırlı olsun şimdiden ;)

İlker Sönmez' Alıntı:
Marka model tavsiye ederken nedenini belirtirsek daha açıklayıcı olur. Misal şimdiye kadar hep fiyat ve güzel çalıştığı üzerinde durulmuş. ESC konusunda ben farklı bir açıdan yaklaşacağım.........
Ilker hocam iyiki varsın ve iyi ki bizlerlesin :thumbup:

Şahsım adına sana ve konulara farklı yaklaşımlar ile bizlere verdiğin bilgiler için bir kez daha teşekkür ederim :RCKolik:

Bir de unutmadan şarj olayını sorayım Muammer Bey. Malum büyük modellerde pillere çok iyi paralar ödüyoruz. Bu nedenle hem pillerimiz daha uzun ömürlü olması hem de aynı anda birden fazla pili şarj edebilmek adına, iyi bir şarj cihazı ve güç kaynağına ihtiyacımız var.

Bunlarda büyük elektrikli modellerde özellikle başlarda ciddi bir ilave yatırım yapılmasını gerektiren demirbaşlar. Şu an elinizde şarj sistemi olarak ne var ? Neyi kullanmayı planlıyorsunuz ?

elbette bu konuyuda düşündüm ve bana uygun geldi
Hyperion EOS 0720 Super DUO3 charger - 2x 1s-7s, 20A max, 1000W

benim elimde olan powermax 8 diye bir şarz cihazı 6s tek pili 90 dakikada anca doldurun 3s 2200 45 dakikada doluyo :lollol:

Muammer Akbulut' Alıntı:
elbette bu konuyuda düşündüm ve bana uygun geldi
Hyperion EOS 0720 Super DUO3 charger - 2x 1s-7s, 20A max, 1000W

benim elimde olan powermax 8 diye bir şarz cihazı 6s tek pili 90 dakikada anca doldurun 3s 2200 45 dakikada doluyo :lollol:
Hyperion tavsiye etmem. Power lap6 tavsiye ederim.

Her ikisini kullanan birisi olarak. Hyperion cihazım bozuldu. 3 kıtaya mailler attım bi tane adam geri dönmedi.

ERHAN YILMAZ' Alıntı:
Hyperion tavsiye etmem. Power lap6 tavsiye ederim.

Her ikisini kullanan birisi olarak. Hyperion cihazım bozuldu. 3 kıtaya mailler attım bi tane adam geri dönmedi.
Evet bu konudaki sıkıntını ve genel olarak şarj aleti tavsiyesini şu konuda paylaşmıştık %p Muammer bey eğer gözden kaçtı ise bir kez daha bakın derim ;)

Ama Erhan kardeşimizin bu yaşadığı sıkıntı Hyperion kötü bir tercih demek olmuyor tabii ki :) Ama şahsen bu paylaşımlar sonrası ben de tercihimi POWERLAB olarak kullandım ve Powerlab 8 sipariş aldım :) Powerlab 6 ve 8 arasında küçük bir detay farkı var, ama tanıdıklarımızın %90 Powerlab 6 tercih ediyor :)

Mehmet bey bu konuyu birçok kez okudum bana aynı anda 2 tane 6s pili şarz edecek bir cihaz lazım malum 12s kullanacağımdan. powerlab 6 yada 8 aynı anda 6s 2pili şarz etme imkanı varmı varsa onu tercih ederim dolayısıyla hyperion fiyat olarakda çok fazla yada başka alternatif varsa aynı anda 2 pil şarz edebilecek bir ürün tabi onlarıda incelemek isterim. hyperionda erhan kardeşim sorun yaşamış ama sorunsuz çok memnun olanlarda var sonuçta elektronik bir cihaz ve yurtdışı garanti olayı sıkıntı fakat pilottr de bu ürünler var garantili olarak almak mümkün ama şu an stokta yok ve 100$ daha pahalı :(

powerlab 8x2 olabilir