Hangi Şarj Aleti ve Güç Kaynağını Almalıyım

ogulcanacar

Tecrübeli Uye
Arkadaşlar güç kaynağı ve şarj aleti almayı planlıyorum ama ne önerirsiniz bi aldım mı daha beni üzmicek uzun zaman kullanabiliceğim bişey ?

Kullanıcı Tavsiyeleri
- Powerlab veya Hyperion : Mesut Akın -

- Güç Kaynağı Tavsiyesi - YGS 350-12, YGS 500-12, S-Link RA-50012V 40A 480W Güç Kaynağı : Mesut Akın - ,

- "Hyperion 720i super duo" ve "Hyperion 1420i net3" : Rafet Odabaş-

- Powerlab tavsiyesi ve Hyperion Destek Sorunu : : Erhan Yılmaz- ,

- Powerlab PL6 ve PL8 Tavsiyesi. PL6 kullanımı sırasında dikkat edilmesi gereken Giriş Voltaj Tiyosu : : Ediz Dumankaya-

- Hyperion 1420i net3 : Fatih Avcı-

Hangi Şarj Aletini Almalıyım

Oğulcan bey ucu açık bir soru olmuş , bu sorunuza yanıt verebilmek için daha fazla detay vermeniz lazım .

mesela 3s 2200 mah ve bu ölçülere yakın piller için imax B6 , accucel 6 gibi şarj aletleri yeter,

ancak ilerde 6S 5000 mah gibi pil şarj edecekseniz yetersiz gelir daha iyi şarj aletlerine bakmak lazım powerlab , i-charger , hyperion gibi

Mesut AKIN' Alıntı:
Oğulcan bey ucu açık bir soru olmuş , bu sorunuza yanıt verebilmek için daha fazla detay vermeniz lazım .

mesela 3s 2200 mah ve bu ölçülere yakın piller için imax B6 , accucel 6 gibi şarj aletleri yeter,

ancak ilerde 6S 5000 mah gibi pil şarj edecekseniz yetersiz gelir daha iyi şarj aletlerine bakmak lazım powerlab , i-charger , hyperion gibi

mesut bey bu hobiye başladık bi kere sonuna kadar yolu var gibi gözüküyo onun için 600 ve 700 sınıfı helileri kullanmaya başladığım noktada kullanabiliceğim bi şarj aleti almak istiyorum

Aynı anda birden fazla pilşarjedebilecek watı ve amper degeri yüksek bir cihaz almanız gerek.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

ogulcan acar' Alıntı:
mesut bey bu hobiye başladık bi kere sonuna kadar yolu var gibi gözüküyo onun için 600 ve 700 sınıfı helileri kullanmaya başladığım noktada kullanabiliceğim bi şarj aleti almak istiyorum

ozaman siz powerlab ve hyperion a bakın derim

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Mesut AKIN' Alıntı:
ozaman siz powerlab ve hyperiona bakın derim
Peki üstad şimdi böyle güzel bir şarj cihazı alınca, en az bunun kadar güzel bir güç kaynağına da ihtiyaç var :D Bu konudaki tavsiyeni de alalım rica etsek ;)

Mesut AKIN' Alıntı:
ozaman siz powerlab ve hyperiona bakın derim

Evet mesut abi o konuda da yardımlarınızı bekliyorum

ben 300 wattlık şarj aletim için Yıldırım Elektronik (yerlidir ve çin mallarının hepsinden kalitelidir) 350watt 12v 30 amper güç kaynağı aldım geçen yıl 90tl vermiştim ama bu sene baya fiyatı artmış nette 150 ila 250tl arasında satılıyor benim kullandığım model . 2 adet 6S 5000 mah lipo aynı anda şarj ediyorum sorunsuzca

YGS 350-12 :

Ama daha yukardaki şarj aletleri 500watlık birşey almak lazım ve onlar için yine yıldırımın şu modelini tavsiye ederim

YGS 500-12 :

Mesut AKIN' Alıntı:
ben 300 wattlık şarj aletim için yıldırım elektronik (yerlidir ve çin mallarının hepsinden kalitelidir) 350watt 12v 30 amper güç kaynağı aldım geçen yıl 90tl vermiştim ama bu sene baya fiyatı artmış nette 150 ila 250tl arasında satılıyor benim kullandığım model YGS 350-12 :

2 adet 6S 5000 mah lipo aynı anda şarj ediyorum sorunsuzca

ama daha yukardaki şarj aletleri 500watlık birşey almak lazım ve onlar için yine yıldırımın şu modelini tavsiye ederim YGS 500-12 :

mesut abi YGS 500-12 fiyatı 75usd şimdi görüştüm ellerinde mevcutmuş kargo yapıyolar hemen eğer cihaz uygun problemsiz kullanırsın diyorsan hemen istiyorum bundan bitane

dediğim gibi ben 350 watlık olanını 300watt gücündeki şarj aletimde sorunsuz kullanıyorum, ayrıca benimkinde ısı koruması var , belirli bir ısıda üzerindeki fan otomatik devreye girip soğutuyor, alacağın şarj aleti hangisi ? 500watt yeterli olacaksa alıp kullanabilirsin rahatlıkla

yada pilot tr den şarj aleti alırken bu güç kaynağınıda değerlendirebilirsin :

S-Link RA-50012V 40A 480W Güç Kaynağı :

Mesut AKIN' Alıntı:
ben 300 wattlık şarj aletim için Yıldırım Elektronik (yerlidir ve çin mallarının hepsinden kalitelidir) 350watt 12v 30 amper güç kaynağı aldım geçen yıl 90tl vermiştim ama bu sene baya fiyatı artmış nette 150 ila 250tl arasında satılıyor benim kullandığım model . 2 adet 6S 5000 mah lipo aynı anda şarj ediyorum sorunsuzca

YGS 350-12 :

Ama daha yukardaki şarj aletleri 500watlık birşey almak lazım ve onlar için yine yıldırımın şu modelini tavsiye ederim

YGS 500-12 :

MEsut Bey bende de bunlardan bi tane var benimki Amerikan malı kasa filan aynı başka bir iş için kullanıyordum. Bu baya bildiğimiz Power Suplly değilmi. Fişe takıyosun 25 amp filan değerinde 12v güç veriyor. Bu ürün o ürün ise bendede var ama nasıl kullanıyorsunz tam anlayamadım yani balance olayını nasıl hallediyorsunz acaba ?

:bravo: Tmm olay bende :D Gerek kalmadı cevaba ben bundan şarj ediyosunz sandım :D Şarj cihazını buna bağlıyorsunz anladım teşekkür ederim. Ben tek batarya şarj ediyorum her seferde o yüzden böyle çoklü olaya gerek kalmıyor. Elimde bir server modemi için zamanında nerden geldi hatırlamıyorum eşantiyon geldi yani arasan bulamazsın belki. 5 amp 12 volt adaptör var onu şarj aletine takıyorum 5000 mah lık bataryayı 1c ile şarj ediyor sıkıntı yok. Zaten şerj aletiminde limiti o kdr

Onur İLGAR' Alıntı:
:bravo: Tmm olay bende :D Gerek kalmadı cevaba ben bundan şarj ediyosunz sandım :D Şarj cihazını buna bağlıyorsunz anladım teşekkür ederim. Ben tek batarya şarj ediyorum her seferde o yüzden böyle çoklü olaya gerek kalmıyor. Elimde bir server modemi için zamanında nerden geldi hatırlamıyorum eşantiyon geldi yani arasan bulamazsın belki. 5 amp 12 volt adaptör var onu şarj aletine takıyorum 5000 mah lık bataryayı 1c ile şarj ediyor sıkıntı yok. Zaten şerj aletiminde limiti o kdr
Hoohhhhhh , şükür ??? Onur az kalsın sınıfta kalıyordun , sen artık olgunlaşmış bir modelcisin.Yine de durumu iyi kurtarmışsın..... :evil: :laugh:

Onur İLGAR' Alıntı:
MEsut Bey bende de bunlardan bi tane var benimki Amerikan malı kasa filan aynı başka bir iş için kullanıyordum. Bu baya bildiğimiz Power Suplly değilmi. Fişe takıyosun 25 amp filan değerinde 12v güç veriyor. Bu ürün o ürün ise bendede var ama nasıl kullanıyorsunz tam anlayamadım yani balance olayını nasıl hallediyorsunz acaba ?

bunlar güç kaynağı sizinde dediğiniz gibi, şarj aletini beslemek için kullanılıyor, balanse ve şarj işlemini yukarıdaki bahsettiğim şarj aletleri yapıyor

Ynt: Hangi Şarj Aleti ve Güç Kaynağını Almalıyım

Bendede 2 adet hyperion şarj cihazı var. 720i super duo ve 0606i.

İleriye dönük önerebilecegim "Hyperion 720i super duo" ve "Hyperion 1420i net3".

Hyperion EOS 0720 Super DUO3 charger - 2x 1s-7s, 20A max, 1000W

Hyperion EOS 1420i NET3 Charger - 1S-14S, 20A max, 550W

Nedenleriyse 720i super duo 2 pil sarj edebiliyor. 6s 5000 Mah 2 pili 25 dakikada şarj ediyor, 14s pil şarj etme şansınız var.

1420i net 3 ise tek pil şarj eder ama onunda 14s destegi var. Alanda rahatlık istiyorsanız 0720i super duo yu tek geçerim. Power lab gibi ekstra charging board falan gerektirmiyor.

Yurt dışından 300 dolar civarında temin edebilirsiniz fakat garanti ve teknik servis konusunda muhatabınız olmaz. Hyperion 720 i super duo 3 ü pilot tr den almanızı tavsiye ederim. 100 dolar gibi bir fiyat farkı var ama karşınızda muhatabınız var.

Gelelim güç kaynağına, ben 15 amperlik 40 tl lik çinin çini bir güç kaynağı kullanıyorum şimdiye kadar banamısın demedi. :)

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi