Hangi Şarj Aleti ve Güç Kaynağını Almalıyım

Yavaş yavaş modelci olma yolunda ilerliyorum. :) Az öncede bir hobicinin olmazsa olmazlarından şarj aleti siparişimi vermiş bulunuyorum. :yuppi:

Tevfik Sıkılı' Alıntı:
Yavaş yavaş modelci olma yolunda ilerliyorum. :) Az öncede bir hobicinin olmazsa olmazlarından şarj aleti siparişimi vermiş bulunuyorum. :yuppi:

Hepimiz birlikte aynı yoldayız Tevfik Abi. :laugh: Çok güzel bir şarj aleti, güle güle kullan. :thumbup:

Gercekten guzel bir alet. Hayırlı uğurlu olsun Tevfik bey, guzel günlerde kullanın.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Gercekten guzel bir alet. Hayırlı uğurlu olsun Tevfik bey, guzel günlerde kullanın.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Türker Akgün' Alıntı:
Hepimiz birlikte aynı yoldayız Tevfik Abi. :laugh: Çok güzel bir şarj aleti, güle güle kullan. :thumbup:
Teşekkür ederim arkadaşlar.

Tevfik Sıkılı' Alıntı:

OO abim hayırlı olsun :)

Şarj aletini aldık ama :) asıl sorun şimdi başladı hangi güç kaynağını almalıyım? :-\ Gönül Efuel diyor ama fiyat çok yüksek. Şöyle bir ürün var fiyat uygun keşke 24v olsaymış :rolleyes:

Banggood da 30A lik Efuel var klon olma ihtimali olabilirmi?

Ynt: Hangi Şarj Aleti ve Güç Kaynağını Almalıyım

Tevfik Sıkılı' Alıntı:
Şarj aletini aldık ama :) asıl sorun şimdi başladı hangi güç kaynağını almalıyım? :-\ Gönül Efuel diyor ama fiyat çok yüksek. Şöyle bir ürün var fiyat uygun keşke 24v olsaymış :rolleyes:

Banggood da 30A lik Efuel var klon olma ihtimali olabilirmi?
Normal de yurt dışında 120-140$ bandında satılıyor. Buda çok ucuz değil. Bide direk marka model ismi kullanmışlar. Bence alınabilir.

Tevfik Bey, biraz daha ekonomik bir cozum olsun derseniz, su konuya bakabilirsiniz ;)

Ama benim de tercihim sizin almak istediginiz 30A guc kaynagi olurdu.

ERHAN YILMAZ' Alıntı:
Normal de yurt dışında 120-140$ bandında satılıyor. Buda çok ucuz değil. Bide direk marka model ismi kullanmışlar. Bence alınabilir.
Bakmadığım yurtdışı site kalmadı hem 30A hemde 50A en uygun banggood da var o yüzden acaba klon olabilirmi diye düşündüm. Sağolasın Erhan.

Tevfik Bey, biraz daha ekonomik bir cozum olsun derseniz, su konuya bakabilirsiniz ;)

Ama benim de tercihim sizin almak istediginiz 30A guc kaynagi olurdu.
Mehmet Bey, gönlüm Efuel de ama 30A mi? 50A mi? Hata yapmak istemiyorum böyle şeyler alınırken bir kere alınmalı, ileride 6s setup üzeri düşünmüyorum, sizce 30a yeterli gelirmi? İkisi arasındaki fiyat farkı %100 den fazla o yüzden kararsız kaldım.

Tevfik Sıkılı' Alıntı:
Bakmadığım yurtdışı site kalmadı hem 30A hemde 50A en uygun banggood da var o yüzden acaba klon olabilirmi diye düşündüm. Sağolasın Erhan.
Mehmet Bey, gönlüm Efuel de ama 30A mi? 50A mi? Hata yapmak istemiyorum böyle şeyler alınırken bir kere alınmalı, ileride 6s setup üzeri düşünmüyorum, sizce 30a yeterli, gelirmi? İkisi arasındaki fiyat farkı %100 den fazla o yüzden kararsız kaldım.
6S için bence rahat rahat yeter. Zaten 12S kullanan çoğu arkadaşımız mesela Erhan, Ediz 30A kullanıyorlar. Gönül 50A ister ama gerçekten arada epey bir fiyat farkı var. Şahsen ben 30A olanını alacağım :)

6S için bence rahat rahat yeter. Zaten 12S kullanan çoğu arkadaşımız mesela Erhan, Ediz 30A kullanıyorlar. Gönül 50A ister ama gerçekten arada epey bir fiyat farkı var. Şahsen ben 30A olanını alacağım :)

Teşekkür ederim, Pl6 alıpta efuel almamak olmaz :laugh: ama amper konusunda içim rahatladı, gönül rahatlığıyla siparişimi verebilirim.

(Arkadaşlar 65C pulse lipolarımı turnigy accucel6 da şarj etmeme tepki gösteriyorlardı pillere yazık ediyorsun diye sonunda Pl6 yı aldırdılar ;D)

Sonunda güç kaynağınıda aldım :yuppi:
SkyRC Efuel 30A 540W Switching Power Supply
Banggood'dan 5$ indirim kuponumu kullanıp 102.80$ a aldım.

tevfik bey hayırlı olsun yaklaşık 8 aydır kullanıyorum oldukça sessiz bi ps dir umarım mpa board da almışsınızdır.

Tapatalk ile gönderildi

şarj aletimde sorunmu var?

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Merhaba

tattu 10.000 mah 4s pil aldım ancak şarj aletimde 5A 4s seçeneği var.5000mah lık pilleri 5A ile şarj ediyordum.şimdi bu 10000 lik pilide aynı değerle şarj edebilirmiyim?
şarj sırasında göstergede 3.2 A gösteriyor sonra 2A vs düşüyor neden?
birde pilin amper değeri var.acaba voltaj 16.8 olduğunda kesin dolmuş oluyormu?yoksa gerekli amperi almamış olmama durumu varmı?