JR PROPO FORZA 450 TAKIMI

Günaydın...
Forza takımından uzun zamandır ses çıkmıyor,konuya canlılık getirelim,forzaların hepsi rafta mı yoksa...
Dün 3-4 pil uçma şansı buldum,yanımda yeğenim vardı 2 video çekme imkanı bulduk,diğeri yüklenince eklerim.hadi iyi seyirler...
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

murat kurdoğlu' Alıntı:
Günaydın...
Forza takımından uzun zamandır ses çıkmıyor,konuya canlılık getirelim,forzaların hepsi rafta mı yoksa...
Dün 3-4 pil uçma şansı buldum,yanımda yeğenim vardı 2 video çekme imkanı bulduk,diğeri yüklenince eklerim.hadi iyi seyirler...
Forza Team adına güzel bir paylaşım oldu. Dediğin gibi sanki tüm modeller rafta kızağa çekilmiş gibi kayıp oldular :laugh: :D

İşin şakası bir yana güzel bir uçuş olmuş. Bu aralar bariz bir şekilde pilotajda güzel gelişmeler oluyor Murat, aynen devam kardeşim :thumbup: :bravo:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Forza Team adına güzel bir paylaşım oldu. Dediğin gibi sanki tüm modeller rafta kızağa çekilmiş gibi kayıp oldular :laugh: :D

İşin şakası bir yana güzel bir uçuş olmuş. Bu aralar bariz bir şekilde pilotajda güzel gelişmeler oluyor Murat, aynen devam kardeşim :thumbup: :bravo:
Teşekkür ederim mehmet abi,değerli yorumların çok kıymetli,yavaş yavaş ilerliyoruz.
inşaallah hep beraber her zaman kırımsız keyifli uçuşlar yaparız...
o gün çektiğimiz diğer video iyi seyirler...

Asıl bomba uçuşu bugün trabzonda muammer kardeşimle yaptık,quad ve forza beraber uçtu,izlediğim kadarıyla güzel bi video oldu,muammer kardeşim en kısa zamanda paylaşır da izleriz inşaallah...

murat kurdoğlu' Alıntı:
Teşekkür ederim mehmet abi,değerli yorumların çok kıymetli,yavaş yavaş ilerliyoruz.
inşaallah hep beraber her zaman kırımsız keyifli uçuşlar yaparız...
o gün çektiğimiz diğer video iyi seyirler...

Asıl bomba uçuşu bugün trabzonda muammer kardeşimle yaptık,quad ve forza beraber uçtu,izlediğim kadarıyla güzel bi video oldu,muammer kardeşim en kısa zamanda paylaşır da izleriz inşaallah...

Murat selam,

Bir iki tavsiye, püf noktası belki istersin diye buraya bırakıyorum :)

Öncelikle video piroflip denemesi olmamış, gayet güzel "sol pirofliplerim" videosu olmuş. Birkaç öneri ekleyeceğim:

- Sağ! Sağ! Sağ!. Sağ piroları ne kadar erken ve sol ile aynı ilerleme düzeyinde tutarsan, ileride piro reversal / koreografik uçuş yapmaya geldiğinde o kadar rahat edersin.
- Videoda özellikle invertten düze geçerken bazen kuyruk cyclic komutundan ileride gidiyor. Negatif pitch verirken verdiğin sol rudder komutunu arttırıyor olabilirsin. Cycliğin geri-sol-ileri çevirme komutları stickte daha hafif kalıyor da olabilir. Simülatörde aynı hareketi kaydedip stick kontrollerine dikkat et, eğer dediğim iki durumdan biri var ise (sol stickte pozitif - negatif pitch arasında tutarsız rudder yada sağ stickte sağ yarımdan daha hafif kalan sol yarımda cyclic çevirme) düzeltmeye çalış.
- Muhtemelen bu noktadan sonra sol full piroflip yapmak isteyeceksin. Piro-hover arasında half-piroflip ile invert - düz çalışması yapmak çok güzel bir geçiş alıştırması olacaktır.
- Biraz daha yavaş, düzden inverte, invertten düze geçerken heliyi her seferinde biraz yukarı zıplatarak piroflip yapmaya çalış. Yani düz->invertte ileri elevatörü vermeden çok az pitch arttır, heli bi zıplasın, sonra flip'i yap. Aynı şekilde invertte de geri elevatörü vermeden çok az pitch azaltılıp zıplama sağla. Full piroya ileremeni kolaylaştıracaktır.

Devamını bekliyoruz. Sim videoları kısmında full piroya ilerleme çalışmalarını da bekliyoruz :RCKolik:

Ergün Gürer' Alıntı:
Murat selam,

Bir iki tavsiye, püf noktası belki istersin diye buraya bırakıyorum :)

Öncelikle video piroflip denemesi olmamış, gayet güzel "sol pirofliplerim" videosu olmuş. Birkaç öneri ekleyeceğim:

- Sağ! Sağ! Sağ!. Sağ piroları ne kadar erken ve sol ile aynı ilerleme düzeyinde tutarsan, ileride piro reversal / koreografik uçuş yapmaya geldiğinde o kadar rahat edersin.
- Videoda özellikle invertten düze geçerken bazen kuyruk cyclic komutundan ileride gidiyor. Negatif pitch verirken verdiğin sol rudder komutunu arttırıyor olabilirsin. Cycliğin geri-sol-ileri çevirme komutları stickte daha hafif kalıyor da olabilir. Simülatörde aynı hareketi kaydedip stick kontrollerine dikkat et, eğer dediğim iki durumdan biri var ise (sol stickte pozitif - negatif pitch arasında tutarsız rudder yada sağ stickte sağ yarımdan daha hafif kalan sol yarımda cyclic çevirme) düzeltmeye çalış.
- Muhtemelen bu noktadan sonra sol full piroflip yapmak isteyeceksin. Piro-hover arasında half-piroflip ile invert - düz çalışması yapmak çok güzel bir geçiş alıştırması olacaktır.
- Biraz daha yavaş, düzden inverte, invertten düze geçerken heliyi her seferinde biraz yukarı zıplatarak piroflip yapmaya çalış. Yani düz->invertte ileri elevatörü vermeden çok az pitch arttır, heli bi zıplasın, sonra flip'i yap. Aynı şekilde invertte de geri elevatörü vermeden çok az pitch azaltılıp zıplama sağla. Full piroya ileremeni kolaylaştıracaktır.

Devamını bekliyoruz. Sim videoları kısmında full piroya ilerleme çalışmalarını da bekliyoruz :RCKolik:
Yorumların için teşekkür ederim ergün hocam ,üşenmeden yazmmışsın ellerine sağlık.Söylediklerini kontrol edip deneyeceğim tabi.Ama teoride yanlışları görsem de bunları düzeltmek öyle kolay değil,ancak daha fazla sim çalışarak ve daha fazla uçuş yaparak o hataların zamanla kaybolacağını düşünüyorum ,inşaallah,çok yakın zamanda yarım piroda bile model bi anyaya bi konyaya gidiyordu,şimdi yarım piroları çok küçük bi düşey-dikey alanda yapabiliyorum,hareketi nasıl yapacağını kafada bilmek önemli ama çok kısa zaman diliminde pek düşünmeye fırsat olmadan verilmesi gereken tepkiler,o yüzden söylediklerini dikkate alarak çalışmaya devam .Zamanla özgüvenim ve aldığım keyif de artıyor.Bi de simde çalışırken de 450 boyutunda , bi 700 le uçtugum gibi uçamıyorum,700 le hem daha kolay oluyor hem de daha güzel görünüyor.belki de artık model büyütme zamanı geldi,ama maalesef her modelcinin sıkıntıları, para ve zaman yetersizliği :( Çok da acele etmeye gerek yok halen 450 ile uçarken keyif alıyorum :)

Bugün iş için trabzondaydım ,yanımda forza450 ve blade130x modellerimi de getirmiştim.işlerimi bitirince trabzon grubundan iskender ve muammer kardeşlerimle görüştüm,muammerle küçük bi kaçamak buluşma da yaptık.Muammer 250lik kuadıyla uçuşumu çekti,çok da başarılı olmuş ellerine sağlık,ilk kez havada başka bi model varken uçtum,ayrı bi heyecan ve tedirginlik yüklüyor.Muammer de ilk kez bi helikopteri uçarken çekmiş,hem de monitöre bakmadan tabiri caizse bodoslama çekti ,ama model hiç kadrajdan çıkmamış,ilk deneme için süper olmuş, tekrar ellerine sağlık muammer akbulut...
İyi seyirler ...

Murat abi tebrikler.Pilotaj oldukça iyi gözüküyor.:thumbup:

Hareketleri zamanla yaptıkça nasıl daha iyi hale getirebileceğini çözersin diye düşünüyorum. Piroflips gibi riskli ve oryantasyonu zor bir harekete çalışmak ve uygulamak bile ayrı bir cesaret bu yüzden kutluyorum. :bravo:

Tebrikler Murat bey. :bravo:

Gerçekten pilotaj farklı bir noktaya doğru hızla ilerlemeye başlamış. Muammer bey'in çekimini de keyifle izledik. :halay:

Güzel paylaşımlar için teşekkürler. :thumbup:

Konu hort olacak ama takıma benide ekler misiniz :halay:

Bence 450 boyutunda doğru seçim,severim forzayı...Kırımsız uçuşlar...

Forza candır :)