lipo pil ve sarj aleti amper sıkıntısı

ardazak

Uye
Arkadaşlar merhaba..dün elime geçen imax b6 ve 5000 mah 3s kypom pil ile ilgili bir sıkıntı var..5 ampere ayarlayip sarja başlıyorum..amper git gide düşüyor 0.1 a ya kadar sonra 0.0 oluyor..sonra deşarj yaptım tekrar sarj ettim sadece 1200 mah dolduruo bırakmış..tekrar şarja başlatıyorum amper yine git gide düşüyor..bir türlü verim alamadım..ne yapmam gerekiyor ?

Şarj aleti artık akım baslamayıp, pillerin dolu olduğunu düşündüğünde pillerin Hücre değerlerini ölçtün mü ? Yani Cell voltajların her 3 tanesinin de 4.20 V civarında olması lazım ?

Mehmet abi 1. Hücre 4 2.ve 3. 4.2 tam..ama şöyle bişey var tam deşarj yaptım arkasına şarj ettim 1100 1200 mah doldurdu 5000 lik pili

arda azak' Alıntı:
Mehmet abi 1. Hücre 4 2.ve 3. 4.2 tam..ama şöyle bişey var tam deşarj yaptım arkasına şarj ettim 1100 1200 mah doldurdu 5000 lik pili
Tam deşarj derken hücre değerlerini kaça kadar düşürdün peki ?

3.7 ye kadar indirdim abi..şimdi trhobi ye gittim acaba şarj aletinde falan mi sıkıntı var diye..onlar da denedi falan..sarj aleti düzgün ama pil biraz bitik dedi..galiba mecburen yeni pil almak zorunda kalacağım

arda azak' Alıntı:
3.7 ye kadar indirdim abi..şimdi trhobi ye gittim acaba şarj aletinde falan mi sıkıntı var diye..onlar da denedi falan..sarj aleti düzgün ama pil biraz bitik dedi..galiba mecburen yeni pil almak zorunda kalacağım
O zaman dediğin gibi pillerde sıkıntı var.

Turnigy aldim abi yine 3s 5000 bakalım ne olacak..yakinda traxxas slash 2wd için inceleme yapacağım