Mikado LOGO 550sx Unboxing / Montaj / İnceleme

Teşekkürler arkadaşlar, servolar thk dan bugün geliyor. ESC artık haftaya bi arada gelir, Emre abi de gelir lehimleri yaparız. Bu aralar izin bayram seyran bişey yok eskişehirdeyim. Model kutuda bana bakıyor, daha fazla dayanamadım. Kablolama ve lehim gerektirmeyen, elektronikten bağımsız olan yerlerinden (kuyruk, swash, rotor, vs.) başlayarak kısmi komple hazırlayayım dedim. Frame sonraki aşamada geliyor kablolama mevzuularından dolayı. 600sx ten tecrübe edindim yeterince, neyi nasıl yapsam daha iyi olur biliyorum. Elektronik tamamlansın, birlikte sona erdireceğim montajı...

Montaj esnasında olmasa da, montaj öncesi parça tanıtımı ve montaj sonrası yapılanların anlatımı şeklinde videolar çekiyorum, paylaşacağım.

Kayış olayına gelince; başta modellerin kralı Sab Goblin olmak üzere, Mikado, JR, MSH, Compass gibi birçok marka kayış aktarmalı modeller kullanıyor. (Özellikle 700 altı modellerinde.) Bazıları 700 modellerinde de kayış kullanıyor. Daha temiz bir ses vermesi yanında kırımlarda da oldukça hesaplı bir tercih. Ben daha kırımda kayış kopması görmedim. Ayrıca dişli gürültüsü duymak istemiyorum :)

TT kullanan modellere de saygı duyuyorum. Logo 700xxtreme ve Gaui x7 başta olmak üzere ;)

Kit............ :coolxf:
Motor....... :coolxf:
ESC......... :rolleyes: (bir şeyler oluyor...)
Ünite....... :coolxf:
Servo....... :coolxf:
Lipo.......... :rolleyes: (bu kısım yeni yılı bekleyecek)

Listeyi güncelleyelim. Midlandden henüz bir bilgi gelmedi fakat, dünkü alışverişlerim için refundlar geldi bugün. Hayırlısı diyelim...

Rasim Öztürk' Alıntı:
Kit............ :coolxf:
Motor....... :coolxf:
ESC......... :rolleyes: (bir şeyler oluyor...)
Ünite....... :coolxf:
Servo....... :coolxf:
Lipo.......... :rolleyes: (bu kısım yeni yılı bekleyecek)

Listeyi güncelleyelim. Midlandden henüz bir bilgi gelmedi fakat, dünkü alışverişlerim için refundlar geldi bugün. Hayırlısı diyelim...

Acelesi yoook , sakin ve rahat ol Rasim , geç olsun güç olmasın... ;)

Rasim Öztürk' Alıntı:
.... Midlandden henüz bir bilgi gelmedi fakat, dünkü alışverişlerim için refundlar geldi bugün. Hayırlısı diyelim...
"Refund- Para İadesi" neden geldi anlamadım Rasim ?? Stok ESC mi yokmuş ??

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
"Refund- Para İadesi" neden geldi anlamadım Rasim ?? Stok ESC mi yokmuş ??

Abi aslında benim mail adresine sadece 4,5 pound refund geldi paypal tarafından. Bir tane de tshirt almıştım onun fiyatı... ESC, kontrol kartı ve slave kablo aynen gönderilebilir. Stok şu anda tam olarak benim aldıklarım tükenmiş durumda, bana doğru yola çıkmak üzere paketlenmiş olabilir.

Diğer yandan sitedeki hesabımda tüm kalemler için ordered ve refunded olarak görünüyor. Daha önceki alışverişlerde ordered ve shipped olarak görünürdü.

Paypal tarafından henüz 196,75 poundluk kısmına bir iade yok.

Mail attım beklemedeyim.

Hadi hayırlısı diyelim :)

Rasim Öztürk' Alıntı:
Abi aslında benim mail adresine sadece 4,5 pound refund geldi paypal tarafından. Bir tane de tshirt almıştım onun fiyatı... ESC, kontrol kartı ve slave kablo aynen gönderilebilir. Stok şu anda tam olarak benim aldıklarım tükenmiş durumda, bana doğru yola çıkmak üzere paketlenmiş olabilir.

Diğer yandan sitedeki hesabımda tüm kalemler için ordered ve refunded olarak görünüyor. Daha önceki alışverişlerde ordered ve shipped olarak görünürdü.

Paypal tarafından henüz 196,75 poundluk kısmına bir iade yok.

Mail attım beklemedeyim.

Sadece tshirt iptal edilmiş. Diğerleri yolda diyorlar...

Bana kısmi iade yaptıklarında, paypal kendi siteleri üzerinden bütün ürünleri refunded gibi göstermiş. Teknik bir sıkıntı ama sorun yok ;)

Gümrükle ilgili de mail atmıştım, ona dönüş yapılmadı. Olmazsa 150-200 lira da ona ödeyeceğiz :rolleyes:

Inshallah bir sıkıntı olmadan sağsalim eline ulaşır Rasim

Sent from my iPhone using Tapatalk

Güzel haberleri ve yeni cicilerin fotoğraflarını bekliyoruz Rasim. :thumbup:

Türker Akgün' Alıntı:
Güzel haberleri ve yeni cicilerin fotoğraflarını bekliyoruz Rasim. :thumbup:

Biraz daha ciciş fotosu paylaşayım o halde :laugh:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Son fotoyu paylaşmamın özel bir nedeni yok ;D

Buna bile gümrük ödemedim ya daha ne diyeyim :coolxf:

Midlandde izin dönemiydi, hatta esc in stock olmasını iki hafta kadar bekledim. Kelly ye de talebimi mesaj attım normalde dönüş yapardı, bu sefer yapmadı, izindeymiş. Trevor ne olacak dedim şimdi, yapacak bişey yok hayırlısı bekleyip görelim dedi :D

Gümrük konusunda bal akıyor resmen :evil:

Rasim pembeli kutularla klavyenin uyumu güzel olmuş :laugh:

Güle güle kazasız belasız kullan işallah.

Oh oh , maşallah , maşallah , nazar değmesin de , ben böyle ballı adam görmedim arkadaş...... ;D :lol:

Hayırlı olsun Rasim. Bu küçük kutuların bu kadar edeceğine inanmamışlar demek ki :lol:

Sent from my iPhone using Tapatalk