Mikado LOGO 550sx Unboxing / Montaj / İnceleme

Rasim hayırlı olsun baya sağlam bir model olacak galiba

Kontronik esc nin programlama kartını ayrıca mı aldın acaba merak ettim

Güzel günlerde kullan

Teşekkürler, bi bal var anlamadım ben de... Acıdılar herhalde modeli gitti yazık diye :laugh:

ESC nin program kartını ayrıca aldım. İki adet program kartı var kontroniklerin. Bu ikincisi...

Birinci gereksiz bence. Brake (on/off), battery type (lipo-nimh), battery empty (cutoff-slowdown), cutoff-slowdown voltage (2.5-...-3.0V), reaction of gas function during startup (smooth-fast), timing (auto, -5°,+5°,+10°), rpm control (on-off), startup time(6s-...-12s), stick positions(apm-fixed), motoroff-fullgas-brake positions....

Zaten heli mode 4 te gereken bütün ayarlar var (brake-off, slowdown instead of cutoff, auto timing, rpm control on, 6s,...) gibi gibi...

İkinci kart ise bazı güzel özellikleri barındırıyor.

Öncelikle BEC voltajı ayarlanabiliyor. 0.2V luk aralıklarla... Default değer 5.6V... Ben onu 6.0V ayarlayacağım. Kuyruk servosu için stepdown regulator var.

Brake strength ile işimiz yok...

Onun fine tuning için +2.5% -2.5% ayarı var, onunla da işimiz yok...

RPM control ile işimiz olabilir, bu da kartı almamdaki ikincil sebep. Governor modu üç parametresi ayarlanabiliyor. Smoothness, P-gain, I-gain...

Fiziksel olarak değiştirebiliyoruz fakat bu kart vasıtasıyla da motor dönüş yönünü değiştirebiliriz.

Default değeri 3s olan alıcı sinyali gelmediği zaman throttle holda alma ayarını 0.3s ye düşürebiliyoruz.

Alma sebebim temelde bec voltajını değiştirmek... Gerekirse governor ayarları ile de oynayabilirim.

Esclerin yaninda program kartlarini neden koymazlar anlamiyorum o kadar para oduyorsunuz ama program karti olmadan ayarlayamiyorsunuz cok sacma. :) ayarlasakta bip sesini takip ediyoruz v.s genede program kartina ihtiyac duyuyoruz. Neyse Tekrar hayirli olsun [emoji6]

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Önceki modelimde dahili bec kullanmıyordum. Onda ekstra hiçbir kart vs almadım. CC bec pro kullanıyordum. Link kablosuna 70 lira küsür vermiştim, tek yaptığım voltajı 6ya çekip kaydetmekti... Bu durum ne yazık ki böyle... Pazarlama stratejisi...

Yeni parçalar gelmiş bir şey kalmamış artık toplanmış halini görürüz inşallah.
Rabbim nazarlardan esirgesin :saygilar:

Hayırlı olsun Rasim ben olsam lehimler için hemen Emre'yle bir buluşma planlardım. :laugh: :thumbup:

Maçı seyrederken biraz frame delme ve kablolama işine de el attım. Güzel oldu gibi... Lehim işleri için haftasonuna doğru bir zamanda kendilerini ziyaret etmeyi planlamaktayım :) Lipo da gelsin... Yarın zaten şehir dışı görevdeyim kaçta döneceğim belli olmaz.

Servonun biri canımı sıktı, içinden garip bi ses geliyor dişlisinde... Diğerleri normal... Sıfır da olsa oluyor demek ki... Daha enerji vermedim ama...

Rasim Öztürk' Alıntı:
...Servonun biri canımı sıktı, içinden garip bi ses geliyor dişlisinde... Diğerleri normal... Sıfır da olsa oluyor demek ki... Daha enerji vermedim ama...
İnşallah bir problem yoktur Rasim, istersen mail ile bir kontak kur enerjiyi vermeden....

Mail yavaş olur abi, thk dan aldım. Cengiz ile doğrudan iletişim kuruyoruz :)

Pil kutusu vardı, üniteye doğrudan ordan besleme ile enerji işini çözeceğim.

İçini açmadım, enerji de vermedim. Bilmiyorum başınıza geldi mi, kimi Servo elle çevirince sıkıntı varmış gibi, enerji verince normal davranıyormuş. Akşam denerim.

Nette dolaşırken gördüm ve çok beğendim :thumbup:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

O kanopiden bakınıyorum ben Mehmet abi ama stokta yok. Fastlad, mikado-heli.de, bilimum diğer yerler. Yok yani :) Ama hatırlatma ekledim, stok gelirse haber verecek.

Rasim Öztürk' Alıntı:
O kanopiden bakınıyorum ben Mehmet abi ama stokta yok. Fastlad, mikado-heli.de, bilimum diğer yerler. Yok yani :) Ama hatırlatma ekledim, stok gelirse haber verecek.
Inan beğeneceğini hiç beklemiyordum :eek: :D Inşallah tez zamanda stoklara girer :thumbup:

Zaten onun renk benim finlerle uyumlu. Haliyle kötü durmayacak. Hatta 550se nin sarı mavi kanopi de güzel ama onda fin uyumu olmayacak. O yüzden bunu takipteydim sadece ;)

Logo 550sx... CoG check :)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol