PhoenixRC Simulator Yazılımı : Özellikler, Kurulum, Kumanda Ayarlari

Aynı sorun bendede mevcut programı lisanssız olan windows7 ye kurdum sikintisiz çalışıyor ama lisanslı windows8.1 de calismadi. Uyumluluk ayarlarına baksamda ne yaptıysam olmadı. Yokmu bi çözümü arkadaşlar.

Phoenix 3.0'ı, windows 8'de kullanmaya çalışıyorsanız problem olabilir. Windows 8 ile Phoenix 4.0 ve 5.0'ı sorunsuz kullandım.

Linkteki dosyayı indirin ve bilgisayarınıza kurun. Eğer link çalışmaz ise sitesinde "download" tuşu ile indirebilirsiniz.

Ardınan 5.0'ı emulatör dosyası ile çalıştırmak için (dosya 214 kb, adı: launcher.exe, bir de dll'si var phnxdll.dll, 79kb) birkaç dosya adını değiştirmeniz gerekiyor. Dongle'lar ile emülasyon olmadan çalıştırabilirsiniz, ancak dongle'sız sim kumandaları için bu dosyaları kullanmak zorundasınız. Bu dosyalar sizde yok ise, biryerlere upload edeyim.

Arkasından birkaç dosyada isim değişikliği yapıyoruz.

Phoenix.exe -> Phoenix_.exe

Simulator.exe -> Phoenix.exe

Launcher.exe'den simülasyonu çalıştırıyoruz.

Bunlar ile çalışacaktır. Eğer hala çalışmıyor ise directx'inizde eksik dosya vardır.

Microsoft'tan aşağıdaki sayfadan dosyayı indirin ve çalıştırın.

-güncellendi, ne biçim yazmışım arkadaş gecenin bi yarısı, hiçbirşey anlaşılmıyordu :laugh: -

Herkese merhabalar, yeni bir konu açmaya gerek olmadığını düşünerek sorunumu sizlerle paylaşmak istiyorum,

Hobbyking'de satılan Orange T-Six kumandam için Dongle aldım fakat ne Real Flight ne de Phoenix de kumandayı gösteremedim.Bundan önce her 2 yazılımla da sim çalışıyordum ( farklı kumandayla) . Acaba bu kumandanın sim.de kullanılamama gibi bir ihtimali mi var , aklıma başka bir ihtimal gelmiyor. Dongle kesin sağlam bu arada, teşekkürler :saygilar:

Kumandayı hatırlamayan varsa :
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Dongle :
[attachimg=1]

Ekli dosyalar

• SKU169120-7.jpg
    SKU169120-7.jpg
    25.6 KB · Görülme: 155

Merhaba arkadaşlar bu aralar biraz kaçak takılıyorum işlerim sıkı Günaydın diyemedim buradan selam vermiş olayım.
Mehmet senin konuya gelince yaptın mi bilmiyorum tam ayrıntılı neler yaptığını anlatsam iyi olurdu, kumanda ayarlarına bak derim netten orange nasıl Trainer yapılır öyle bir dene Trainer olarak çıkış vermemiş olabilirsin, sonrada kabloyu ölç kopuk olmasın.

SM-G900F cihazımdan gönderildi

Rf ve Phoenix'i her zamanki gibi yukledim..Esky sim kumandasında filan kullanmıştır daha önce.Launcher üzerinden giriyordum..Yine aynı şekilde yüklemeleri yaptim fakat kumandayı gösteremedim.Dediğiniz gibi kumandayı trainer olarak gösteremiyorum. Phoenix'in launcherında çıkmıyor bağlantı. Aslında baya da baktim ama kaynak bulamadım :(

Nexus 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Rf ve Phoenix'i her zamanki gibi yukledim..Esky sim kumandasında filan kullanmıştır daha önce.Launcher üzerinden giriyordum..Yine aynı şekilde yüklemeleri yaptim fakat kumandayı gösteremedim.Dediğiniz gibi kumandayı trainer olarak gösteremiyorum. Phoenix'in launcherında çıkmıyor bağlantı. Aslında baya da baktim ama kaynak bulamadım :(

Nexus 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mehmet seni yanlış anlamadım umarım senin sorunun bence pc, simde veya dongle değil kumanda da, kumandan çıkış vermiyor olabilir ben onu anlatmaya çalıştım.

Mustafa Çoban.' Alıntı:
Mehmet seni yanlış anlamadım umarım senin sorunun bence pc, simde veya dongle değil kumanda da, kumandan çıkış vermiyor olabilir ben onu anlatmaya çalıştım.

Aynen öyle Mustafa abi Orange kumandam bana yamuk yaptı ,Piroflip takımına video atmak için acele ediyorum aslında :)

Yakında olsa ayarlarını bozardim onun ama yakın değilsin sen dediğim gibi orange Transmitter nasıl Trainer yapılır araştır bir de Trainer modu dene.

Yahu şu simulatörlerden çektiğimi bu hobide başka bir şeyden çekmedim, zar zor kurup çalıştırdığım bir phoenix 3.0 vardı oda ne olduysa bir hata (TODO çalışmayı durdurdu hata varsa biz size bildiricez falan yazıyor) veriyor artık , dongle desen banggood dan aldım bir tane daha açamadım bile, yok mu arakadaşlar şu simulatörlerde kolay bir yol ?

Mustafa launcher uzerinde sağ tuşa basıp yönetici olarak çalıştıra basacaksın.
Sürekli uğraşmak istemiyorsan launcher üzerinde sağ tuşa basıp özelliklere gir oradan çalıştırma sekmesinde yönetici olarak çalıştır i sec direk bastığında çalışır.Biraz karışık oldu PC başına geçince daha teferruatli yazmaya calisirim.

Dongle demissin sanırım launcher yok o zaman phoenixRc için bu söylediklerim aynen geçerli.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mustafa abi aynı hata bende de oluyor.2 defa indirdim defalarca silip yükledim ama düzelmedi.Simülatör kumandam yok Logitech Extreme 3D Pro ile denedim ondan kaynaklı olabilir mi? Gerçi sanmıyorum ama.

Mustafa icini bosaltip verebilecegin ve format atilip sifirlanabilir bir laptopun var ise birde benim ekipteki cocuklar denesin istersen,

Kocaeline geldigimde verirsin boyle birsey dusunursen,

Şuan Simülatör çalışıyor ama joystiği görmüyor.Bilgisayar görüyor ve sorunsuz çalışıyor sadece phoenix de oluyor bu sorun.

Tamer Öztürk' Alıntı:
Şuan Simülatör çalışıyor ama joystiği görmüyor.Bilgisayar görüyor ve sorunsuz çalışıyor sadece phoenix de oluyor bu sorun.
Tamer launcher kullaniyorsun değil mi?

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi