PhoenixRC Simulator Yazılımı : Özellikler, Kurulum, Kumanda Ayarlari

Bugün buluşmada Mehmet ve Türker Abi sağolsunlar rf 7,5 u kurdular. Benim sim sorunu böylece çözülmüş oldu :)
Phoenix te bendeki sorun normalde çalışan programın son denememde hata vermesiydi belki pcile ilgili bir hata da olabilir.
Rf yi dongle ile kuramamamın sebebi ise, dongle ı kumandayla direk bağlantılı halde çalıştırmam, ilk aşamada sadece dongle takılı olması gerekiyor kumandaya bağlanmadan, kumanda bağlantısı simaçıldıktan sonra olacak yoksa en başında hata veriyor.

Celalettin Yazkan' Alıntı:
Tamer launcher kullaniyorsun değil mi?

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Evet abi Launcher kullanıyorum.Tam emin değilim ama anladığım kadarıyla benim joystick ile uyumlu değil.Olmazsa yapacak birşey yok.

Tamer Öztürk' Alıntı:
Evet abi Launcher kullanıyorum.Tam emin değilim ama anladığım kadarıyla benim joystick ile uyumlu değil.Olmazsa yapacak birşey yok.
Launcher maalesef her kumanda ile uyumlu değil .

Peki ilerde Simülatör kumandası alacak olsam tavsiyeniz ne olur? Hobbyking de var mı uyumluluk sorunu olmayan?

Tamer Öztürk' Alıntı:
Peki ilerde Simülatör kumandası alacak olsam tavsiyeniz ne olur? Hobbyking de var mı uyumluluk sorunu olmayan?
Kendi kumandanı kullanacaksan 13 USD lık dongle işini fazlasıyla görecektir.USB sim. alacaksan simulator bölümünde anlatılanlara bakman yeterli.

Selamlar

BA-609 modelini birtürlü ayarlayıp uçuramadım motor sesi var pervaneler dönmüyor
Birde şu THK nın mod2 kumandasını baştan aşya resimli kalibrasyon ayarını tanıtırsanız harika olur video izlerken ayarlamak çok zor oluyor.

Saygılarımla
Selim Şen

Merhaba, Aşağıdaki kumandayı ikinci el olarak 40 TL ye buldum.Acaba Phoenix ile çalışır mı? Kullanan var mı bu kumandayı?
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Sanırım çalışır diye düşünüyorum :)

Emin olsam alacağım ama parayı çöpe atmaktan çekiniyorum.

merhaba,

phonix 4 yüklü pc imde kumanda ayarları videolarda olduğu gibi yaptım ama heli sürekli kendi etrafında dönüyor ayrıca öne ve arkaya doğru yatmıyor.
Sorun nerdedir? Bir de ayarları videodaki gibi yapıyorum ama sarı ışıklar videoda olduğu gibi değil. Ne yapmam lazım ?

Herkese iyi akşamlar
Kış geldi uçuşları bıraktım ben bazen sim çalışıyordum. Geçen gün 5.5 güncellemesi geldi diye uyarı çıktı yükledim. 5.5 kurulunca phoenix in kurulu olduğu dosyaya bir tane daha simulator.exe geldi. Önceden 2 taneydi isimleri değiştirip yapıyorduk şimdi birkaç isim değişikliği falan yaptım bi ara açıldı ama açılınca ne model var ne alan. Hiçbirşey yok. Silip normal 5.0.a kurdum. Önceden uçak seçince mesela sağ alt köşede uçağın expo ayarları yazıyordu. Şimdi hiç birşey yazmiyor elevator verince uçak çok tuhaf hareket ediyor. Var mi böyle sorunla karşılaşan

Real flight kullanan birisi olarak en kucuk fikrim yok. Ama eminim ki Phoenix kullanan arkadaslarimizin bir cozumu olacaktir :RCKolik:

Mustafa abi hangimize cevap verdiniz bilmiyorum ama bana sorduysaniz benim kalibrasyon tamam