Quad toplamak istiyorum

aztbdu

Çalışkan Uye
Merhabalar arkadaslar.diger forumlardan kopyaladigim ve bazi degisiklik yaptigim listeyi olusturdum.inshallah gelecekde fpv ekipmanida dusunuyorum uzerine.listedekiler eski model ola bilir rica ediyorum bi bakardiniz ve yenilemek icin yardim ederdiniz.ve listede ne lazimsiz onuda soyleseydiniz sevinirdim.Yardiminiza cok ihtiyacim var.quad sektorunde yeniyim.fikrim biraz sportif birazda stabil video record yapmak ve gelecek icin fpv sistem olusturmak.2D Gimbal bagliycam bide fpv set olarak "Quanum Complete FPV Bundle Set w/ Goggles, 5.8GHz 32ch Video TX & RX, CP Antennas and Camera (PNF)" dusunuyorum.ama simdilik degil.kargo ucreti az olan site bilen varsa coook rica ediyorum link vererdiniz.Onceden Tesekkurler RCKOLIK ailesi :saygilar:

Dead Cat Conversion Kit for SK450 Quadcopter Frame 18.99
6pcs universal Tall Landing gear skid for DJI F450 F550 SK480 FPV aerial photo F 5.00
Original Sunnysky V2216 800KV Outrunner Brushless Motor x4 23.60
10x 3.5mm Gold Bullet Banana Connector Plug For ESC Battery Motor 2.60
Afro ESC 30Amp Multi-rotor Motor Speed Controller (SimonK Firmware) x4 14.00
TURNIGY 3A UBEC w/ Noise Reduction 4.76
8045 SF Props 2pc CW 2 pc CCW Rotation (Green) x2 2.79
Hobbyking KK2.1.5 Multi-rotor LCD Flight Control Board With 6050MPU And Atmel 644PA 21.99
M3 Nylon Nut (10pcs/bag) 0.69
5.6mm x 12mm M3 Nylon Threaded Spacer 0.86
0.77
Lion Power 11.1V 4200mAh 30C LiPo Battery BG703 x2 34.99
14AWG (1M Red + 1M Black) 2.66
Nylon XT60 Connectors Male/Female (5 pairs) GENUINE 3.29
Nylon_T_Connectors_10_Pairs_20pc 3.77
10CM Male to Male Servo Lead (JR) 26AWG (10pcs/set) 4.75
10CM Servo Lead Extention (JR) 26AWG(10pcs/bag) 2.53
ATG A-1 Propeller Balancer Magnetic 6.60
KUMANDA SETİ : 1 x Flysky FS-TH9X --var
ŞARJ CİHAZI : 1 x SkyRC iMAX B6 var
USBasp AVR Programming Device for ATMEL proccessors 4.46
1-meter-heat-shrinkable-tube-20mm 2.88
HK F-30A 9.99
Turnigy_Heat_Shrink_Tube_20mm_Transparent_1mtr 0.64
Turnigy USB linker 6.89

Quad toplamak istiyorum

Subhi selamlar,

Malzeme listem şurada :

Ama ileride FPV düşünüyorsan aşağıdakiler daha iyi olur.

MOTOR : Sunnysky V2216 800KV Outrunner Brushless Motor x4
PERVANE :

Onun haricinde ESC'leri ikişer defa yazmışsın AFRO ??? HKF30A ??? ... Kargo ücretinin az olması içinde banggood.com'u kullanabilirsin.

Quad toplamak istiyorum

Zafer SAHIN' Alıntı:
Subhi selamlar,

Malzeme listem şurada :

Ama ileride FPV düşünüyorsan aşağıdakiler daha iyi olur.

MOTOR : Sunnysky V2216 800KV Outrunner Brushless Motor x4
PERVANE :

Onun haricinde ESC'leri ikişer defa yazmışsın AFRO ??? HKF30A ???

kargo ücretinin az olması içinde banggood.com'u kullanabilirsin.
Tesekkurler hocam.bence bu liste size aitdi bence.yalnish hatirlamiyorsam.buna gore cok saolun yeniden sizin verdiginiz linkten ayni frame secsem iyi olurmu?

Quad toplamak istiyorum

Şimdi farkettim ki "Dead Cat Conversion Kit for SK450 Quadcopter Frame" yazmışsın. Bu kitte gövde yoktur, SK450 kitin varsa, FPV'ye daha uygun bir gövde haline değiştirmeye yarar. Yani eğer FPV için SK450 istiyorsan, SK450 + "Dead Cat Conversion Kit for SK450 Quadcopter Frame" alman gerekiyor.

Quad toplamak istiyorum

Zafer SAHIN' Alıntı:
Şimdi farkettim ki "Dead Cat Conversion Kit for SK450 Quadcopter Frame" yazmışsın. Bu kitte gövde yoktur, SK450 kitin varsa, FPV'ye daha uygun bir gövde haline değiştirmeye yarar. Yani eğer FPV için SK450 istiyorsan, SK450 + "Dead Cat Conversion Kit for SK450 Quadcopter Frame" alman gerekiyor.
anladim hocam.birde bir sorum daha olucak dead conversion kit kullanirsam frame olarak 07 - Güç Dağıtım Kartı ya da "PDB - Power Distribution Board buna ihtiyac olmuycak oylemi?buda olmasa karmasikmi olucak?sizce ebay-den hazir bir rtf alirsam ikinci el nasil olur?boyle toplamak ucuzmu olur yoksa oyle almak?ve performans olarak fikrinizi bilmek.bu listeyi toplasam eger gelecekde buna upgrade yaparak follow me,return to home,waypoint gibi kullanish icin ilave ne almaliyim?kk -i cikarip yeni modul ile degismeliyimmi yoksa kk kalicak?

Quad toplamak istiyorum

Zafer SAHIN' Alıntı:
bu frame-lerin yerine ikisini kendisinde birlestiren baska bir frame yokmu?daha az masrafli olur ikisini almakdansa

Quad toplamak istiyorum

XXD HW30A ESC'leri SimonK - tgy.hex ile programlayıp kullanmıştım ve gayet yeterliydiler. Ama Banggood sağolsun her seferinde faklı bir tip gönderebiliyor. Ve stabiliteyi sağlamak için daima aynı tip ESC'leri kullanmanız gerekiyor. Dolayısı ile bozulma riskine karşın fazladan almanız gerekebilir. <<-- bu ne icindir anlamadim.esc degil oylemi?esc olarak Afro ESC 30Amp Multi-rotor Motor Speed Controller (SimonK Firmware) secdim.iyimi?ama guncelleme icinde usb kart -da alicam her ihtimal bulunsun

Quad toplamak istiyorum

subhi taghiyev' Alıntı:
XXD HW30A ESC'leri SimonK - tgy.hex ile programlayıp kullanmıştım ve gayet yeterliydiler. Ama Banggood sağolsun her seferinde faklı bir tip gönderebiliyor. Ve stabiliteyi sağlamak için daima aynı tip ESC'leri kullanmanız gerekiyor. Dolayısı ile bozulma riskine karşın fazladan almanız gerekebilir. <<-- bu ne icindir anlamadim.esc degil oylemi?

Bu yazdığımda neyi anlamadığını da ben anlamadım... Elinizde fazladan ESC tutmanın faydalı olduğu hakkında basit bir öneri bu.

Dead cat, konusunda ise bence sen onu kullanma, eğer PDB'li gövde parçası istiyorsan onu da ayrıca alman gerekiyor... Sen diğer bahsettiğim HJ gövdeyi al. Yanına da bir tane PDB al. PDB kullanmak kablo karmaşasını azaltır.

"Follow Me, Waypoint" v.b. özellikler için KK kartını kullanamazsın. En çok tercih edilen iki alternatif, Naza M(+GPS) ve APM(+GPS) kontrol kartlarıdır. Forumda bu kartlar ile ilgili bazı konular var. Kullanıcıların bu kartlardan nasıl faydalandığını görmek için onları inceleyebilirsin.

İkinci el, her zaman risktir. Sana bozuk parça gönderilmeyeceğini, hele bir de tecrübesizsen, bilemezsin. Hazır kitleri ise hiç bir zaman sevemedim, hep kitin içinde sevmediğim parçalar oluyor. Bence istediğin parçaları belirleyip toplamak daha verimli oluyor.

Zafer SAHIN' Alıntı:
Bu yazdığımda neyi anlamadığını da ben anlamadım... Elinizde fazladan ESC tutmanın faydalı olduğu hakkında basit bir öneri bu.

Dead cat, konusunda ise bence sen onu kullanma, eğer PDB'li gövde parçası istiyorsan onu da ayrıca alman gerekiyor... Sen diğer bahsettiğim HJ gövdeyi al. Yanına da bir tane PDB al. PDB kullanmak kablo karmaşasını azaltır.

"Follow Me, Waypoint" v.b. özellikler için KK kartını kullanamazsın. En çok tercih edilen iki alternatif, Naza M(+GPS) ve APM(+GPS) kontrol kartlarıdır. Forumda bu kartlar ile ilgili bazı konular var. Kullanıcıların bu kartlardan nasıl faydalandığını görmek için onları inceleyebilirsin.

İkinci el, her zaman risktir. Sana bozuk parça gönderilmeyeceğini, hele bir de tecrübesizsen, bilemezsin. Hazır kitleri ise hiç bir zaman sevemedim, hep kitin içinde sevmediğim parçalar oluyor. Bence istediğin parçaları belirleyip toplamak daha verimli oluyor.
tamam hocam.anladim.HJ govde icin extend landing yani bacaklar tavsiye ede bilirmisin?bide soyluyorlar APM kartin ayari zormush.youtube-da ilk asama videosuna baktim her shey wizard sheklinde bide bir sey var simulate diye bir sey var ayarlarin dogru olup olmamasini quad-i ucurmadan bilmek.dogrumu anlamishim?

Quad toplamak istiyorum

HJ X-Mode Alien Gövde - $16.59
KK2.15 EVO - $25.55
USB ASP + 6 PIN - 10 PIN Dönüştürücü : $3.05 + $1.53
Original Sunnysky V2216 800KV Outrunner Brushless Motor x4 $23.60
GEMFAN 1045 Nylon Propeller CW/CCW For RC Quadcopter 1 Pair x4 $2.23
4 x Afro 30A ESC - 4 x $14.00
1 x TURNIGY 3A UBEC w/ Noise Reduction - $4.76
1 x Universal Connection Board for Power Battery ESC - Blue (3 PCS) - $4.96
3S 4200Mah Lipo - $34.99 x2
1 x 14AWG Siyah + Kırmızı Silikon Kablo $4.16
1 x 10Pcs 10cm 26AWG Male to Male - $2.66
1 x 10CM Servo Lead Extention (JR) 26AWG(10pcs/bag) - $2.53
1 x 5X XT60 Male Female - $4.80
1 x 5 Pairs Of Fireproof T Plug - $2.99
1 x 100pcs 3P Dupont Jumper - $3.67
1 x 88pcs M3 Nylon White - $5.55
1 x ATG A-1 Propeller Balancer Magnetic - $6.60
1 x 150pcs 2:1 Polyolefin H-type Heat Shrink Tube - $5.25
HC-05 Bluetooth - $6.65
XXD HW30A - $6.31
Turnigy_Heat_Shrink_Tube_20mm_Transparent_1mtr - $0.64
Afro ESC USB Programming Tool - $7.25

kargosuz 406 dolar oldu :( biraz cok oldu sanki.transmitter yok charger yok burda.kendimde oldugu icin listeye eklemedim. :rolleyes:

Quad toplamak istiyorum

burdakina bakarmisiniz.nasil biseye benziyor?bu fiyati ondan ucuza geliyor sanki.her shey var ustunde.

Quad toplamak istiyorum

birde şuna bak istersen fiyat daha uygun ve hexa...

Quad toplamak istiyorum

Selçuk TUNÇER' Alıntı:
birde şuna bak istersen fiyat daha uygun ve hexa...

tesekkurler.fiyatda yalnishlik olmush apm kontroller-de alicam.hepsi bir yerde 500 falan edicek ama olsun motorlar falan her seyin modelini bildim.ama bir sorun var propellerin bashina baglanicak olanin adi neydi onu bilemedim listede o yok galiba.yoksa propeller uzerindemi geliyor?

Quad toplamak istiyorum

secdigim alien govde icin landing gear bulamadim yardim ede bilirmisiniz?

Quad toplamak istiyorum

Subhi kardeşim
Öncelikle motorlara tavsiye olarak;
SS 800kv motorlar teorikte her ne kadar 3s'de yeterli performans veriyor gibi görünse de malesef 980kv kadar iyi değiller. ama 4s pilde canavar gibi çalışıyorlar.. Benim tavsiyem 3s pilde 980kv ; 4s pilde 800kv ** Sunnysky motorlar için geçerli.. **

Landing gear olarak f450 plastik landing kullanabilirsin..

Kolay gelsin