Real Flight 'a HC-3SX Rescue - Kurtarma ozelligi ilavesi

Mustafa Çoban.' Alıntı:
akan abi o durumda şöyle yapıyoruz aslında bir video çeksemde olurdu ama
dongle cd si ile gelen FeiYing Simulator Launcher 2014 yazılımını açıyoruz ve

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Resimge görüldüğü gibi RF 5,5 i işaretliyoruz sorun kalmıyor
bende o program yok hk dan aldığım 9 in 1 dongle var

mustafa temuralay' Alıntı:
Abicim bisey dicem sana rf ile ilgili

Dongle ve kumanda kullanimon da sanirim modelin palleri donebilmesi icin yanilmiuorsam ya knom yada smoke olanla mixli bi sekilde calismasi lazim
Bende biraz bi sikinti yasatti o
Birde model kirimin dan sonra programin sag altinda model setup bildirimleri cikiyor her seferinde ya revers hatasi ya mix hatasi ya sub trim hatasi veriyor yeni model cikarken bu sende de oluyo mi bide bunun cozumu varmi
Birda sana zahmet rf kumanda ekranin da ki kanal airalamasinim resmini cekip atabilormisin bana

Mustafa şimdi şöyle yukardaki resime göre anlatayım

Bu ekrandaki 1-5-6 kanallar RF tarafından değiştirilemeyen en azından ben bilmiyorum değişmiyor Mix li Şöyle

1 Smoke gaz bunu 6 kanal yani bendeki throttle etkiliyor
ama 5 teki yani hold kanalıda mixli 5 teki hold çekildiğinde 6 kanal smoke ilerletemiyor

RF de yaptığı iş bölümün anlamı

Smoke = Gaz
aileron = aileron
Elevator = Elevator
Rudder = Rudder
12 kanal= ben boş kalmasını istediğim için 12 yaptım, model ayarlama tarafında kanal atadığım için boş.
Throttle = bu sadece collective pich ayarları pal açıları için
Flaps = bu normal helilerde hiç işe yaramıyor hatta bazı helilerde cap çıkıyor model kırım geçirdi gibi yenileniyor ama rescue de bu olmazsa model aşağı iniyor
9 = boş
10 = boş
11 = mode ben bununda ne işe yaradığını bulamadım Tex450L de iş yaramıyor
12= dual rates buda aynı keze bir işe yaramıyor

olmaz ise küçük bir video çek bakalım

akan tekin' Alıntı:
bende o program yok hk dan aldığım 9 in 1 dongle var

Onunda çözümü Programı kapat aç, Açtıktan sonra iki modelin olsun abi düştüğünde diğer modele geç geri bu modele geç
Bu gösterdiğim program dongle den kod okuyarak çalışıyor yani sana göndersemde işe yaramaz kendi donglesini görmeden iş yapmıyor. test ettim

Özkan Çıkıkçı' Alıntı:
Arkadaslar programı indirebileceğim link varsa özelden paylaşabilirmişiniz.2 gündür torrent den indirmeyi deniyorum kesilip duruyor.en son %92 de çakıldı kaldı [emoji26]
abi oradan devam et ben google drive yüklemeye çalışıyorum 7 gb olunca bir kaç gün sürecek sanırım ;D

Mustafa Çoban.' Alıntı:
Onunda çözümü Programı kapat aç, Açtıktan sonra iki modelin olsun abi düştüğünde diğer modele geç geri bu modele geç
Bu gösterdiğim program dongle den kod okuyarak çalışıyor yani sana göndersemde işe yaramaz kendi donglesini görmeden iş yapmıyor. test ettim
Tamam çok teşekkürler

Mustafa Çoban.' Alıntı:

Mustafa şimdi şöyle yukardaki resime göre anlatayım

Bu ekrandaki 1-5-6 kanallar RF tarafından değiştirilemeyen en azından ben bilmiyorum değişmiyor Mix li Şöyle

1 Smoke gaz bunu 6 kanal yani bendeki throttle etkiliyor
ama 5 teki yani hold kanalıda mixli 5 teki hold çekildiğinde 6 kanal smoke ilerletemiyor

RF de yaptığı iş bölümün anlamı

Smoke = Gaz
aileron = aileron
Elevator = Elevator
Rudder = Rudder
12 kanal= ben boş kalmasını istediğim için 12 yaptım, model ayarlama tarafında kanal atadığım için boş.
Throttle = bu sadece collective pich ayarları pal açıları için
Flaps = bu normal helilerde hiç işe yaramıyor hatta bazı helilerde cap çıkıyor model kırım geçirdi gibi yenileniyor ama rescue de bu olmazsa model aşağı iniyor
9 = boş
10 = boş
11 = mode ben bununda ne işe yaradığını bulamadım Tex450L de iş yaramıyor
12= dual rates buda aynı keze bir işe yaramıyor

olmaz ise küçük bir video çek bakalım

peki bu sıralamaya göre kuman danın kanal sıralaması nasıl resımını koyabılırmısın yada sıralamayı yazabilirmisin?

Mustafa ya ben seni anlamadım yada sen beni
orada şöyle bir şey var ben kumandamı dongle bağladım rf 7 yi açtım, (ilk sayfadaki 2. video sana yardımcı olur bu konuda) sonra kumandamdan throttle iler ittiğimde şunu gözlemledim 1 ve 6 kanllar hareket etti resimdeki burası kumandamdan gelen sinyaller bölümü 1-6 kanallar benim elimdeki kumandanın throttle ile hareketlendi
rudder oynattığımda aynı sıranın 4. kanal hareketlendi ama terdi reverse butonun işaretledim.
aileron ve elevetor 2.3. kanallardalarda resimde görüldüğü gibi
hold butonu 5. kanalda idi
idle up butonu 7. kanalda
rescue veya bind/Trainer butonu 8. kanalda idi

Bende bu kanallara resimdeki sağ taraftaki rf de ne yapmasını isteğime göre yerleştirdim umarım anlata bilmişimdir, yoksa yarını bekleyeceksin senin için video çekeceğim.
kumanda sticklerini hareket ettirdiğinde sadece soldaki kanallar sabit kalıyor o kanala rf de yapacağı işi atamak için sağ taraftakileri değiştirebiliyorsun.
mix veya d/r expo gibi durumlar bu ekrandan ayarlanmıyor. onlar konusunda çok bilgi sahibi değilim araştıracağım ama o konuyu

ama throttle curve ve pich curve ayarlanabiliyor oda modele göre yapılıyor oda video da gazla alakalı curve ayarı yapmıştım onun aynısı

mustafa temuralay' Alıntı:
Akan bey o sorun bende de vardi onun icin bi script hazirladim onla kayboluuor bidaha karsima cikmiyor suan evde degilim 1 saate kadar konuya ek olarak eklerim ordan indirebilirsiniz
Mustafa Bu script paylaşabilir misin rica etsek :)

[emoji1] abi ben onu unuttum valla kusura bakma ya birazdan ayiyorum buraya

Kusura Bakmayın iş yoğunlugundan dolayı unutkanlığıma geldi malesef umarım faydası olur

linki teki rar dosyasını indirdikten sonra iki adet dosya vardır öncelikle setup dosyamızı tıkladıktan sonra çok basit bır kurum ekranı cıkıyor ve programı bir kere kurduktan sonra tekrar kurmamıza gerek kalmıyacaktır

diger dosyamız ise feal flight ekranın da sarı yazılar ile cıkan reset sorununu çözecektir benim bilgisayarım genelde kapanmadığı için bir haftadır çalıştırmadım yani o sicript kodunu tıkladdıktan sonra bilgisayar ekranınızın sag altın da yeşil kutu içinde H işareti çıkacaktır.

proğram aktif gözükecektir sadece tek yapmamız gereken realflight ı açtıktan sonra bunu tıklıyoruz ve ekranda iken sadece bir kere F5 tuşuna basmanız yeterli daha sonrasında gerek kalmıyacak sonrasın da similatör de model kırımı yaşadığımız zaman sadece space tuşuna basmanız yeter li :)

kırımsız uçuşlar :)

bu arada script kodunu yakında kolaylık olması açısın dan prığramın kendi script datasının içine eklme yapıcam fırsat bulursam bu kadar teferrut gerek kalmıyacaktır

konuyada ekledim isteyen yandex den isteyen buradan indirebilir.

umarım bi hatamız yanlışımız olmamıştır.

Ekli dosyalar

• RealFlight7.ahk
    360 bayt · Görülme: 4

Bende bu konulara özendim. Rf 7.5 kurdum dx8+ hk dongle ile sorunsuz çalışıyor. Düşünen arkadaşlar gecikmeden kursun rf 7.5 gerçekten başka bir boyut olmuş. Gerek uçuş hissi, gerek model ve ayarlamalar çok güzel.

Ben de artık RF 7.5 kurdum. Kırım modellemesini çok sevdim. Bazen kanepe Düşüyor ama uçuşa devam.
Phoenixte yaptıklarımı burada da zorlanmadan yapıyorum. Bence bu da phoenixin son derece başarılı Olduğunu gösterir.
Ama bu bir çok yönüyle daha gerçekçi.

Cahit Kaş' Alıntı:
Ben de artık RF 7.5 kurdum. Kırım modellemesini çok sevdim. Bazen kanepe Düşüyor ama uçuşa devam.
Phoenixte yaptıklarımı burada da zorlanmadan yapıyorum. Bence bu da phoenixin son derece başarılı Olduğunu gösterir.
Ama bu bir çok yönüyle daha gerçekçi.
Cahit bey Rf de kırım uçuşa engel değilse phoenix deki gibi hemen reset atmaz skid i de kirsan devam eder phoenix de hemen reset atar bir de motor bayilmalarini phoenix de bu kadar gerçekçi göremezsiniz.

RF daha çok uçakçı simi idi... Heli modelleri default olarak çok azdı. Güncel kullanılan modellerden sadece gaui, synergy gibi birkaç model vardı.

Ama tabii kullanıcıların eklediği modellerle bu açığı kapatıyor.

Bir de uçuş alanları Photo Field değilse grafik olarak çok kötü. Ama photo field lar sanat eseri gibi :)

(dipnot: bilgisayarımın özellikleri çok çok iyi, bu dediğimin grafik ayarlarının kısılması ile alakası yok, zaten en üstte)

Rasim Öztürk' Alıntı:
RF daha çok uçakçı simi idi... Heli modelleri default olarak çok azdı. Güncel kullanılan modellerden sadece gaui, synergy gibi birkaç model vardı.

Ama tabii kullanıcıların eklediği modellerle bu açığı kapatıyor.

Bir de uçuş alanları Photo Field değilse grafik olarak çok kötü. Ama photo field lar sanat eseri gibi :)

(dipnot: bilgisayarımın özellikleri çok çok iyi, bu dediğimin grafik ayarlarının kısılması ile alakası yok, zaten en üstte)
Rasim son sürümde üzerinde(dongle ile gelen programda) mega heli pack geliyor yeterince heli eklemişlerdir kullanıcıların eklediği her model güzel olmuyor çok basarili olan da var berbat olan da var .Simdi cepten yazdığım için detaylı yazamiyorum ilk fırsatta son sürüm full de hangi modeller var buraya eklemeye calisirim.rf7 ile rf7.5 arasındaki fark 7.5 da quadlar eklenmiş.rf6 ile rf7 arasındaki fark ise 7 ve sonrası makinayı kasmiyor birde 7 de program arayüzü değiştirilmiş .