sahada güneş enerjisi ile şarj

Kadir Kocaman

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Heli
Merhaba,, başlıktan da anlaşılacağı gibi turnigy accuel 6 ile sahada güneş enerjisi ile pillerimi şarj etmek istiyorum... Bunu yapan deneyen varmı? güneş panelleri çok uygun fiyata satılırken bir tane alayım dedim işe yararsa tabi ....

Güneş enerjisi ile bu işin olabileceğini zannetmiyorum büyük kapasiteli pilleri araba aküsünden doldururken zaman araba çalıştıran arkadaşları gördüm(arabanın aküsü bitmesin diye)

Güneş enerjisinden elde edeceğimiz akımın yeterli olacağını zannetmiyorum çok uzun sürer bu arada uçmaya zaman kalmaz.

Celalettin Yazkan' Alıntı:
Güneş enerjisi ile bu işin olabileceğini zannetmiyorum büyük kapasiteli pilleri araba aküsünden doldururken zaman araba çalıştıran arkadaşları gördüm(arabanın aküsü bitmesin diye)

Güneş enerjisinden elde edeceğimiz akımın yeterli olacağını zannetmiyorum çok uzun sürer bu arada uçmaya zaman kalmaz.
Kesinlikle haklisin abi
Ancak su sekilde olabilir gunes paneli aküyü şarz eder sizde o aküden beslersiniz sarz makinenizi. Ama yine celalettin abinin dedigi gibi büyük piller yine sarz olmayacaktir.

ben 2200 lük bataryaları ile 450 mah lık ufak piller için düşünmüştüm... olmazmı dersiniz?

Helifreakte yapan var diye hatırlıyorum. Aslında yapılsa süper olur.

kadir kocaman' Alıntı:
ben 2200 lük bataryaları ile 450 mah lık ufak piller için düşünmüştüm... olmazmı dersiniz?
Olmaz değil ama Celalettin abi haklı. Şayet yapmayı planladığınız şey, ufak pilleri şarj etmek ise, bu durumda evde şarj cihazı ile 2200 mAH pilleri doldurup götürmek çok daha mantıklı ;)

Bir de bu güneş panellerini sürekli sahaya taşımayı mı düşünüyorsunuz, yoksa güvenli bir yer buldunuz da orada mı monte edip bırakacaksınız :rolleyes:

Şayet hala ihtiyaç duyuyorsanız, şirkette kullandığımız bir güneş enerjisi konfigurasyonunu paylaşabilirim sizinle ;)

olabilir 30-50 watt'lık bir solar panel alıp ve 15 amperlik solar panel charge kontrol devresi alıp

solar panel'i bir bond çanta tarzı bir şeye yerleştirip alana varınca aracın tavanına açacaksınız ve ve bunun ürettiği enerji ile oto aküsüne sürekli şarz basacaksınız ve modelinizin pillerini araç aküsünden şarz edeceksiniz.

Iskender Yenimol' Alıntı:
olabilir 30-50 watt'lık bir solar panel alıp ve 15 amperlik solar panel charge kontrol devresi alıp

solar panel'i bir bond çanta tarzı bir şeye yerleştirip alana varınca aracın tavanına açacaksınız ve ve bunun ürettiği enerji ile oto aküsüne sürekli şarz basacaksınız ve modelinizin pillerini araç aküsünden şarz edeceksiniz.

Abi 30-35W lık solar panel boyutları ne kadardır ?

bond çanta gibi bir çantanın içine sağlı sollu yerleştireceksin sığar hem darbeden koruyacaksın alana gidince arabanın tavanına açacaksın

direk arabanın aküsünü şarz etmeye başlayacak sende arabanın aküsünden pillerini şarz edeceksiniz böylelikle aracın aküsü bitmeyecek

solar paneller ebay'da satılıyor alıp çanta içine yerleştirilerek yapılabilir.

birde şarz kontrol ünitesi lazım

mesela link'deki panel herbiri 1.8 watt