sonunda başardım ! phantom ile görüntü kayıt .: sesi kısınız

junkersju

Çalışkan Uye
selamlar
değerli modelci arkadaşlar bilindik üzere m lite lı multim kumandadan bağımsız olma kararı verdikden sonra ;D kendime
phantom aldım ve yukardan görüntü almak için bağlamadığım bir şey kalmadı işin içinde cimrilik ve ağırlıklı
olarak DIY (do it your self) mentalitesi olduğu için yaklaşık üç aydır kamera sabitleme tekniklerini deniyorum düne kadar
hüsranlı sonuçlar değişdi

kamera tahmini ve yorum yaparsanız sevinirim

sevdiklerinizle olun
link.

Ümit Bey, öncelikle tebrikler :thumbup: Vibrasyon / Jelly Effect olayını çözmüşsünüz :halay: Kamera görüntü kalitesi de oldukça net ve güzel %p

Kamera marka tahminin de bulunacak olursam, HD Anahtar kamera olabilir diyorum :rolleyes: Montaj detayları hakkında çok yorum yapamacağım ama resimli detayları merakla bekliyorum ;)

Şimdi yanlış anlamazsanız, video seyrederken dikkatimi çeken bir nokta oldu onu sizinle paylaşayım :embarras:
Zira bu konuda en azından her üyemize bir kez hatırlatma yapmaya çalışıyoruz, ondan sonrası zaten arkadaşlarımızın kendi karar ve tercihlerine kalıyor.

Uçuş yaptığınız yer, sanki oldukça hareketli bir köşe gibi geldi bana. Özellikle etraftaki "Ne oluyor, uçan nedir" diye bakan meraklı kalabalık...
Şimdi her ne kadar quadro da olsa allah muhafaza elektronik ekipman olduğu için havada her an istenmeyen şeyler olabilir. Isterseniz dün açılan şu konuya bir göz atın.

Amacımız ukalalık yapmak değil kesinlikle. Insan bu hobiyi yaparken şahsım da dahil olmak üzere, bazen işin heyecanı ile bazı terslikleri göz ardı edebiliyor. Bize düşen bunları hatırlatmak, nihai kadar her zaman olduğu gibi kumandayı tutan modelci kardeşimizde ;)

Bu arada unutmadan Youtube açıldı. Videoları oraya da yükleyebilirsiniz Umit Bey :halay:

selamlar
mehmet bey
çok haklısınız bu tür çekimler kesinlikle insanların yoğun olduğu yerde yapılmamalı,esnaf arkadaşın ricası üzerine söz vermişdim
ve uçarken ara boşlukları kullandım.
kamera sabitlemem nihayet iyi sonuç verdiği için o heyecanla güvenlik konusunda ihmalliğim var.

Ümit Piriştina' Alıntı:
selamlar
mehmet bey
çok haklısınız bu tür çekimler kesinlikle insanların yoğun olduğu yerde yapılmamalı,esnaf arkadaşın ricası üzerine söz vermişdim
ve uçarken ara boşlukları kullandım.
kamera sabitlemem nihayet iyi sonuç verdiği için o heyecanla güvenlik konusunda ihmalliğim var.
Rica ederim Ümit Bey, esas anlayışınız için ben teşekkür ederim :thumbup: Dediğim gibi modelcilikte işin heyecanı çoğu zaman her şeyin önüne geçebiliyor, bu hepimiz için geçerli ;)

Bu arada biraz daha yorum sonrası kullandığınız kamera ve montaj detaylarını mutlaka paylaşmanızı bekliyoruz :RCKolik:

Videonun sonunda ufak bir ses "bende onu yapabilirim" dedi gibime geldi :) yeni nesil cocuklar yapar abi :RCKolik:

bunu bende yaparım diyen çocuk dokuz yaşında gibiydi abi bunlardan yappıpda satsan diyenlerde oldu ;D .yaklaşık yüzelli çekimim var hepsi biribirinden ilginç.bu çekim HQ640x480
full HD ye yükseltmedim ayarı. bir sonraki çekimim full HD ayarda olacak.