Video İlk Başarılı Uçuş ( Sonunda Uçarabildim)

İsmail bey uçuşunuzu tebrik ederim. size bu konuda bir kaç tavsiyem olacak.
kanatçıklarınızdaki kontrol hornları eğer en üstte değilse en üste çıkarırsanız dönüşler daha yumşak ve stabil olur
bu işlem için ayrıca kumanda atımlarını yumşatabilirsiniz bu olay kumandaya göre değişir. end point ayarı gibi.
uçağı kumanda ederken stiklerinizi daha az verirseniz uçuşunuz daha tatlı bir süzülme şekline dönüşür
İniş esnasında rüzgara karşı uçağı yöneltirseniz daha yavaş iniş sağlar ayrıca kontrol kolay olur.
ne kadar çok uçuş yaparsanız eliniz o kadar eliniz alışır. her şeye rağmen gayet güzel uçuş olmuş .
durmak yok uçuşa devam :)

• Beğen
Tepkiler: İsmail CAN
İsmail bey uçuşunuzu tebrik ederim. size bu konuda bir kaç tavsiyem olacak.
kanatçıklarınızdaki kontrol hornları eğer en üstte değilse en üste çıkarırsanız dönüşler daha yumşak ve stabil olur
bu işlem için ayrıca kumanda atımlarını yumşatabilirsiniz bu olay kumandaya göre değişir. end point ayarı gibi.
uçağı kumanda ederken stiklerinizi daha az verirseniz uçuşunuz daha tatlı bir süzülme şekline dönüşür
İniş esnasında rüzgara karşı uçağı yöneltirseniz daha yavaş iniş sağlar ayrıca kontrol kolay olur.
ne kadar çok uçuş yaparsanız eliniz o kadar eliniz alışır. her şeye rağmen gayet güzel uçuş olmuş .
durmak yok uçuşa devam :)
Değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim.
Kontrol horn en üst derken orasını anlayamadım. Kontrol horn deliğinde tel en üste takılı kanatcıktan uzak tarafta.

Kumanda atımlarını aileron ve Elevator için %80 e çekmiştim bu uçuş öncesi.