spektrum dx8

spektrum dx8

ogulcan acar' Alıntı:
abiler 450 Pro ve DX8 bugun ilk kez yan yana geldi ve oturdum ikisinide izliyorum tavsiyeleriniz var mı ilk etapta suradan başlamalısın diye :)
Tekrar hayırlı olsun Ogulcan :thumbup:

Öncelikle şu konu :

Sonra da vakit buldukça aşağıdaki konuların tümüne mutlaka göz at ;) Kolay gelsin şimdiden, zira epey bir konu var, biz de paylaşım olayını epey bir abartmışız :lol:

spektrum dx8

ogulcan acar' Alıntı:
abiler 450 Pro ve DX8 bugun ilk kez yan yana geldi ve oturdum ikisinide izliyorum tavsiyeleriniz var mı ilk etapta suradan başlamalısın diye :)
Öncelikle bu anların keyfini çıkarmayı unutma Oğulcan. :laugh:

Sonrasında acele etmeden forumdaki konuları takip etmen yeterli. %p

Takıldığın birşey olursa bizlerde buradayız. ;)

spektrum dx8

Türker Akgün' Alıntı:
Öncelikle bu anların keyfini çıkarmayı unutma Oğulcan. :laugh:

Sonrasında acele etmeden forumdaki konuları takip etmen yeterli. %p

Takıldığın birşey olursa bizlerde buradayız. ;)

Turker abi 450 yi gonderen arkadas da dx8 kullaniyomus ve kumanda ayarlarinida gonderdi bana heliyle beraber ama ben kumandayla alici baglantisini kuramadim videolarda acilmiyo youtube oldugu icin

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

ogulcan acar' Alıntı:
Turker abi 450 yi gonderen arkadas da dx8 kullaniyomus ve kumanda ayarlarinida gonderdi bana heliyle beraber ama ben kumandayla alici baglantisini kuramadim videolarda acilmiyo youtube oldugu icin
Hiç yakışıyormu sana youtube izleyemiyorum demek Oğulcan, heli uçuracağım diyorsun ama youtube çalıştıramıyorsun öyle mi. :lollol: :lol:

Aşağıdaki konuya bir göze at derim. ;)

Forumda bu bilgilerde var muhakkak, " ARA " özelliğini kullanarak erişebilirsin. Ayrıca Align'ın manual'ini indirirsen oradada bulabilirsin markalara göre receiver bağlantıları nasıl yapıldığını. Zaten ben senin yerinde olsam öncelikle modelimin manual'ini indirir baştan sona güzelce okurdum.

spektrum dx8

Türker Akgün' Alıntı:
Hiç yakışıyormu sana youtube izleyemiyorum demek Oğulcan, heli uçuracağım diyorsun ama youtube çalıştıramıyorsun öyle mi. :lollol: :lol:

Aşağıdaki konuya bir göze at derim. ;)

Forumda bu bilgilerde var muhakkak, " ARA " özelliğini kullanarak erişebilirsin. Ayrıca Align'ın manual'ini indirirsen oradada bulabilirsin markalara göre receiver bağlantıları nasıl yapıldığını. Zaten ben senin yerinde olsam öncelikle modelimin manual'ini indirir baştan sona güzelce okurdum.

abi çözdüm youtube işini mehmet abi sağolsun :) abi ar8000 e bind yaptım hersey tamam kumanda gördü bağlantı sağladı ama alıcıya diğer bağlantıları yapıpta güç verdiğimde kumanda stickleri boşta yani helide hiç bi oynama hareket yok şimdi manual e de baktım ama türkçesini bulamadım :(

spektrum dx8

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Tekrar hayırlı olsun Ogulcan :thumbup:

Öncelikle şu konu :

Sonra da vakit buldukça aşağıdaki konuların tümüne mutlaka göz at ;) Kolay gelsin şimdiden, zira epey bir konu var, biz de paylaşım olayını epey bir abartmışız :lol:

Abi nereyi kurcaladıysam ne yaptıysam bi türlü beceremedim servoları kontrol etmeyi alıcı bağlantısı oluyo ama servolar kumandadan hareket etmiyo bu ar8000 için bağlantılar sanıl ki

spektrum dx8

Tamamdir cozdum sikintiyi kutudan cikan sifir alici anteni arizaliymis allahtan yedegi varmista cozuldu problem

ogulcan acar' Alıntı:
Tamamdir cozdum sikintiyi kutudan cikan sifir alici anteni arizaliymis allahtan yedegi varmista cozuldu problem

Hadi gecmis olsun Ogulcan ;) Ama tam olarak anlayamadim. Alicinin nasil yedek anteni oluyor. Alicidaki anten kolay degisen bir sey degil ki :rolleyes:

spektrum dx8

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Hadi gecmis olsun Ogulcan ;) Ama tam olarak anlayamadim. Alicinin nasil yedek anteni oluyor. Alicidaki anten kolay degisen bir sey degil ki :rolleyes:

Abi bu AR8000 in yanindan bi kablo cikiyo kucuk kare bi kutu yanindan iki tane anten cikiyo ben onu anten sandim artik o neyse iste o arizaliymis :)

ogulcan acar' Alıntı:
Abi bu AR8000 in yanindan bi kablo cikiyo kucuk kare bi kutu yanindan iki tane anten cikiyo ben onu anten sandim artik o neyse iste o arizaliymis :)

Sanırım söylediğin şey bu olsa gerek Oğulcan, remote( satellite) receiver yani.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Yalnız eğer söylediğin gibi o arızalıysa ondan birtane edinip kullanman gerek. Yoksa modelinle havada iletişimi kaybedebilirsin. ;)

spektrum dx8

Türker Akgün' Alıntı:
Sanırım söylediğin şey bu olsa gerek Oğulcan, remote( satellite) receiver yani.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Yalnız eğer söylediğin gibi o arızalıysa ondan birtane edinip kullanman gerek. Yoksa modelinle havada iletişimi kaybedebilirsin. ;)

Kutudan 3 tane alici 2 tanede bu zimbirtidan cikti iste abi allahtan bundan 2 tane varmista degistirdim catlardim yoksa sinirimden :)

spektrum dx8

Ayrica bi sorum daha var simdi bu kutudan cikti 3tane alici ben ar8000 i trex450 ye taktim phantoma diger alicilardan birini taksam orjinale gore yine cekim mesafesini uzatmam mumkun mu

ogulcan acar' Alıntı:
Ayrica bi sorum daha var simdi bu kutudan cikti 3tane alici ben ar8000 i trex450 ye taktim phantoma diger alicilardan birini taksam orjinale gore yine cekim mesafesini uzatmam mumkun mu
Phantomun kumandasını spektrum receiver ile nasıl bind edeceksin ? Bence mümkün değil böyle birşey.

spektrum dx8

Türker Akgün' Alıntı:
Phantomun kumandasını spektrum receiver ile nasıl bind edeceksin ? Bence mümkün değil böyle birşey.

Orjinal kumandayla degil abi dx8 le uzarmi cekim mesafesi

ogulcan acar' Alıntı:
Orjinal kumandayla degil abi dx8 le uzarmi cekim mesafesi

Bu kullanilan satellite receiver iletisim mesafesini arttirmak icin degil de iletisimi kesintisiz hale getirmek icin kullaniliyor. Bu nedenle mesafe degismeyecektir ;)