SPIRIT PRO Yolda :)

Cevap geldi,

Hayran oldum, bu saatte mail attim ve yine bu saatte ben mail attiktan 3 dakika sonra cevap yazdilar,

İste cevap ;

Hello Evrim,

yes, our unit can be used on any helicopter type.

You can also precisely determine if your vibrations are really too high or not or where is the problem with our Frequency Analysis that is integrated in the software.

Thank you very much for your interest!

With best regards,

Tomáš Jędrzejek
Spirit System

Kullanilan sensorun fiyati yaklasik 7$. Ciddi anlamda fbl sistem isine girisesim geldi [emoji16]. Saka bir yana ciddi anlamda kar elde ediyorlar. Ama okudugum kadari ile hakkini vermisler.

Zaten malzeme değil de olayın algoritmasını yazabilmek mesele :) Başarıyla yapabilenler de kar etsinler tabii...

Evrim SUTEL' Alıntı:
...
yes, our unit can be used on any helicopter type.

You can also precisely determine if your vibrations are really too high or not or where is the problem with our Frequency Analysis that is integrated in the software.
Hadi gözün aydın Evrim. Demek ki Nitro'da da kullanılabiliyormuş, teyid edilmiş oldu :thumbup:

Ayırca ünite üzerindeki Analizör tıkraşım hangi bölgeden geldiği hakkında sana fikir verecek ki, bu da gayet güzel bir özellik :)

Bildigim kadariyla APM nin cortex-m4 modelini kullaniyorlar processor olarak. Bu islemci direk sinyalizasyon yonetimi tabanli olarak gelir. Algoritma olarak yapilan cok bir islem yok aslinda. Sadece servo degerleri - frekanslari giriliyor ve ek yazilimlar ekleniyor(log kaydi ve rescue gibi). Zaten daha onceki yazilimi kullandiklari icin fiyata sadece sensor ve islemci fiyatini yansitmislar. Baska bir firma olsa yok o yeni yok bu yeni diye +50$ eklerdi. Tekrardan spirit e saygi duydum

Şimdi bütün bu yorumları okuyunca fiyatın üzerine 25-30 $ falan zam gelecekmiş gibi geliyor bana :laugh: umarım öyle olmaz :rolleyes:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Yiğiti öldürelim ama hakkını verelim. 6 yerine 9 eksen Sensör gelmiş. İşlemci daha da hızlandırılmış ve en önemlisi de fiziksel bağlantı noktası arttırılmış.

Tüm bu özelliklere sadece $ 10 farklı ile sahip olmak gerçekten inanılmaz. Bravo SPIRIT :bravo: :halay:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Gorunen 10$ fark su anda

Yılbaşını bekliyorum , illa ki black friday 'da yüzde 10'luk da olsa bir indirimi olur diye umut ediyorum , hem çok şiddetli gelen kaşıntıya da iyi geleceğini tahmin ediyorum..Alırsam 3D çalışmalarına başlayacağım , hem de nesli tükenmek üzere olan mini titanımla.... :D

Acaba pre oOrder fiyatı mı bu . Stoğa girince fiyat artarmı.?

Kesin PreOrder dir,

Simdi iyi yorum alir ve tutarsa kesin zam gelir ve once alanlarlar yaşar,
Ha ürün çıkar patlarsa alanda patlar ama bu olasılık az tabii....

Mehmet abi çok haklısın ;D ;D

Bugun hf'de baya okudum. Fiyat konusu sorulmus ancak net bir cevap verilmemis. Ama ben bu fiyat yukselmeyecek gibi anladim genel havadan.

Diger yandan, pro ve normal uniteler acisindan, baslangic ve orta seviyedeki kullanicilar icin ekstra portlardan baska cok fark edecek birsey yok simdilik. İslemcinin daha hizli olmasi ve 9 dof sensor simdiki yazilimla kullanildiginda anlamli bir fark hissedilemeyecek gibi gorunuyor. Data logging, attitude hold, headless mod ve gps ilavesi gibi konular "future possibility" olarak gecilmis, zaten simdilik bir gps modulu olsun, yazilimda bir degisiklik olsun pek lafi gecmiyor.

Unitenin gelistiricisi ve firma sahibi Tomas yeni uniteyi, kullanicilarina en son teknolojiyi sunmak ve ileride mumkun olabilecek gelistirmelere hazir bir donanimla yola devam etmek olarak degerlendiriyor.

Yeni unitedeki ekstra portlar (ozellikle cift cikisli bec kullanan buyuk modeller icin), cift satellite destegi, dahili sbus inverter gibi ozellikler simdilik pro ve normal arasindaki farklar. Elinde spirit olanlarin (ben gibi) neden pro degil diye uzulmesine gerek yok bence, en azindan simdilik :)

Benim de alasım var bi tane ama.... Kırımlar beni duygusal açıdan biraz zora soktu bu aralar. :)