Tavsiye Edebileceğim güncel FPV Ekipmanlar ve uçuş testleri

Bulut ustu zevkli bir ucus daha :halay: :yuppi:

Ynt: Tavsiye Edebileceğim güncel FPV Ekipmanlar ve uçuş testleri

Yine harika bir uçuş. Teşekkürler. [emoji122]

teşekkürler ;)

devam :)
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

FPV kış sezonuna girerken bulut üstü özel uçuşumdur. soğuk yağışlı havalar ile iyi geçinen uçar :)

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Şükrü abi güncel tavsiyelerin ile ekipmanı yazın edindim,uçağı toplamaya başladım ama bir türlü bitirip uçmak nasip olmadı.Bir yandan da quad devam edince geri planda kaldı yavrucak :'( Fpv ekipmanları satılığa bile çıkardım :D Videolarını izledikçe kararım değişiyor,biraz yoğunluktan kurtulunca yeni yıla fpv uçuşları ile başlamak istiyorum.. O zaman paylaşımlarda bulunacağım inşallah :thumbup:

Ynt: Tavsiye Edebileceğim güncel FPV Ekipmanlar ve uçuş testleri

Yine güzel uçuş. Kameralar ıslanmış iyi ki diğer ekipmanlar etkilenmiyor ıslaklıktan.

Şükrü Korkmaz' Alıntı:
FPV kış sezonuna girerken bulut üstü özel uçuşumdur. soğuk yağışlı havalar ile iyi geçinen uçar :)
Ama bu durum hic adil degil :lol: :lol: Asagida kapali ve bulutlu bir hava var fakat sen yukselip yukaridalarda gunesin sefasini suruyorsun Sukru :laugh: :D

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Ama bu durum hic adil degil :lol: :lol: Asagida kapali ve bulutlu bir hava var fakat sen yukselip yukaridalarda gunesin sefasini suruyorsun Sukru :laugh: :D

havalar soğudu malum, aşağılarda üşüyünce yukarı çıkıp güneşleniyorum ;D

Fatih Birkan' Alıntı:
Yine güzel uçuş. Kameralar ıslanmış iyi ki diğer ekipmanlar etkilenmiyor ıslaklıktan.

kamerayı ve video vericisini küçük poşete sarıp muhafaza ediyorum hiç sorun olmuyor :)

Aykut Aşlı' Alıntı:
Şükrü abi güncel tavsiyelerin ile ekipmanı yazın edindim,uçağı toplamaya başladım ama bir türlü bitirip uçmak nasip olmadı.Bir yandan da quad devam edince geri planda kaldı yavrucak :'( Fpv ekipmanları satılığa bile çıkardım :D Videolarını izledikçe kararım değişiyor,biraz yoğunluktan kurtulunca yeni yıla fpv uçuşları ile başlamak istiyorum.. O zaman paylaşımlarda bulunacağım inşallah :thumbup:
bekliyoruz :)

Şükrü Bey Merhaba
paylaşımınız için teşekkür ederim.

quadda fpvçin 5.8 600mw yerine sizin kullandığınız aşağıdaki sistemi kullansam daha iyi daha uzak mesafede daha kesintisiz görüntü alırmıyım?
şuanda 5.8 200mw boscam kullanıyorum ve hiç memnun değilim.çiçek anten ile dahi 30-40 m yükselince görntü gidiyor.Max 500m kadar uzaklaşacağım ancak kesintisiz parazitsiz görüntü almak istiyorum.

1.3 GHz 800mW FPV video transmitter / antenna / harness PACK

Şükrü Bey Merhaba

aşağıda sizin kullandığınız 1.3ghc 800mw ve 5.8ghz 600mw olan iki seçenek var.quad kullanıyorum 2.4 ghz kumanda kullanıyorum.aşağıdaki hangi seçeneği almalıyım.1.3 ghz olan sistemi kullansam daha uzak mesafelerde daha kesintisiz br görüntü alırım
diye düşünüyorum.ancak bir problem yaşarmıyım?

Mehmet Bey Merhaba
sizinde fikrinizi almak istiyorum

şuanda 5.8 200mw boscam kullanıyorum ve hiç memnun değilim.çiçek anten ile dahi 30-40 m yükselince görntü gidiyor.Max 500m kadar uzaklaşacağım ancak kesintisiz parazitsiz görüntü almak istiyorum.
1.3ghz 800mw olanımı yoksa 5.8ghz 600mw olanımı alsam daha iyi olur?olmuşken 1.3 olanı alsam bilmediğim başka dezavantajları olurmu?

EVREN GÜLCEMAL' Alıntı:
Mehmet Bey Merhaba
sizinde fikrinizi almak istiyorum....
Maalesef bu konularda yeterli bilgi ve tecrübeye sahip değilim Evren Bey :-\