Uçuş simülatörü için joystick ve home cockpit ilk adımı

Sümer Yamaner' Alıntı:
Acemice bir ön panel prototipi...

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Prototip buysa ben gidip yatayım.
Benim prototipler harbi harbi prototipe benziyor zira :D :D

Burak Küçükerol' Alıntı:
Prototip buysa ben gidip yatayım.
Benim prototipler harbi harbi prototipe benziyor zira :D :D
Fotoğraf hilesi var :) :) :)

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sümer Yamaner' Alıntı:
Tamer'ciğim yaa tabii ben annemin karnından Arduino gurusu olarak doğdum! :p :D Ulan be adam. 22 yaşındasın. Ben 22 yaşımdayken bu imkanlar olsaydı Mars'a uzay aracı gönderirdim. Zaman ayıracaksın, merak edeceksin. O kadar basit.
Valla gönderirdin abi :thumbup: :D ;D

Sümer Yamaner' Alıntı:
Tamer'ciğim yaa tabii ben annemin karnından Arduino gurusu olarak doğdum! :p :D Ulan be adam. 22 yaşındasın. Ben 22 yaşımdayken bu imkanlar olsaydı Mars'a uzay aracı gönderirdim. Zaman ayıracaksın, merak edeceksin. O kadar basit.
Ağzımın payını aldım abi, mesaj yerine ulaştı.Saygılar. :D

Sümer Abi, şu headtracker'in library ve kodlarını paylaşman mümkün müdür?
Hazıra alışma uğraş yap dersen ona da saygım sonsuz tabi :D

(Bir fırça da biz yemeyelim şimdi :D :D :D )

Edit : Şöyle de bir site buldum, kutusunu 3D baskı yapmak için STL dosyalarını bile vermişler hayırsever insanlar.
O kadar ara tara bulamadım bunu zamanında, o da enteresan :D

Aynen budur Burak. EDTracker. Bir de PC'ye OpenTrack yüklenecek. Bu OpenTrack joystick girişi alıp onu TrackIR formatına çeviriyor. Simülatörde kullanmak için gerekli. Diğer uygulamalar için değil.
EDTracker GUI ile kodu bile otomatik atıyorsun mikrokontrolöre. Ama kodu görmem lazım dersen sayfalarda o da var.

Sümer abi kağıda baskıyı nasıl yaptın(ölçeklenebilir soruyorum) ne cins kağıt kullandın.

Celalettin Yazkan' Alıntı:
Sümer abi kağıda baskıyı nasıl yaptın(ölçeklenebilir soruyorum) ne cins kağıt kullandın.

Önce bir orijinal panel fotoğrafı buldum. Elimdeki kutunun ön paneli boyutunda Word'de büyütüp bastım. Normal 80 gram A4 kağıda. İlk yaptığımda paneli önce DCFix kaplama ile kaplayıp yer yer bu baskıdan parçalar yapıştırmıştım.
Bu akşam ise farklı bir yol izledim. Paneli full siyah bir zemine beyaz harflerle elden geldiğince kopyaladım. Manyeto bölgesini ve üstteki işlevsiz sigorta bölümünü ise orijinal fotoğraftan kırpıp yapıştırdım. Sonra tümünü normal A4 kağıda laser yazıcıda bastım en yüksek kalite seçeneği ile.
Tam uyumluluktan emin olduktan sonra bu yeni bastığımı kesip arkasına ince çift taraflı bant yapıştırdım Aluminyum panelden eskileri söküp temizledim ve yenisini yapıştırdım. Bir kat da şeffaf DCFix ile kapladım. Biraz sıcak hava ile iyice yapışmayı sağladım Butonları tekrar monte ettim.
Sonuç...

Kodu da yazdım. Ama toplam 16 kablo lehimlemem gerekiyor ve elim bir türlü gitmiyor. :) :D

Sümer Yamaner' Alıntı:
Önce bir orijinal panel fotoğrafı buldum. Elimdeki kutunun ön paneli boyutunda Word'de büyütüp bastım. Normal 80 gram A4 kağıda. İlk yaptığımda paneli önce DCFix kaplama ile kaplayıp yer yer bu baskıdan parçalar yapıştırmıştım.
Bu akşam ise farklı bir yol izledim. Paneli full siyah bir zemine beyaz harflerle elden geldiğince kopyaladım. Manyeto bölgesini ve üstteki işlevsiz sigorta bölümünü ise orijinal fotoğraftan kırpıp yapıştırdım. Sonra tümünü normal A4 kağıda laser yazıcıda bastım en yüksek kalite seçeneği ile.
Tam uyumluluktan emin olduktan sonra bu yeni bastığımı kesip arkasına ince çift taraflı bant yapıştırdım Aluminyum panelden eskileri söküp temizledim ve yenisini yapıştırdım. Bir kat da şeffaf DCFix ile kapladım. Biraz sıcak hava ile iyice yapışmayı sağladım Butonları tekrar monte ettim.
Sonuç...

Kodu da yazdım. Ama toplam 16 kablo lehimlemem gerekiyor ve elim bir türlü gitmiyor. :) :D
16 kablo seni durdurur mu abi yapma.

Sigortalara işlevsiz de olsa sigorta yuvası takaydık iyidi :islik:

Burak Küçükerol' Alıntı:
Sigortalara işlevsiz de olsa sigorta yuvası takaydık iyidi :islik:
Aynen katılıyorum abi. En azından görsel olarak bence de orada fiziki olarak bulunmalılar :thumbup:

Dolmuşa gelme Sümer abi seni kızdırıp kutuya konmaya çalışıyorlar.

Sigortaları aldım. Onlara monte edicem. :)

Bugün basit bir montaj yapmaya karar verdim. Kutu içine bir breadboard yapıştırdım. Jumper kablolarla bağlantıları yaptım. Bazı butonlar lehim sırasında saçmalayıp epey uğraştırdı. Kodda ufak tefek düzeltmeler gerekti ama şu anda süper çalışıyor. Dışarıdan birinin çekeceği video lazım kullanımdaki halini görmek için. Bakalım yarın akşam hanımdan rica ederim artık. :)

İki video çektim.

İlki:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

İkincisi:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol