[Urun]: ALIGN TREX 700X Çıktı

Active freewheeling i kaan için söylememiştim sana istinaden söylemiştim rasim ayrı alıntı yapmadım.
Diabolo sadece örnekti agileyide örnek alabilirsiniz veya core 700 marka önemli değil anlatmak istediğim şey maliyetin artması ve kalın kuyruk borusunun hiç bir avantajının olmaması.
Kimsede kusura bakmasın benim param kıymetli kolay kazanmıyorum o yüzden bu tür şeyler benim için önemli yoksa goblin alıp kullanmak benimde hoşuma gider ama kırım maliyeti korkutuyo bi kuyruk borusuna 200- 250 lira herneyse beni ciddi anlamda üzer.

Kağan Kazancı' Alıntı:
Kuyruk konusunu Rasim açıklamış zaten diyecek birşey yok, ama servo konusunda görüntü farklı sadece demişsin,
Birşey soracağım , abi align bl815h lerin yetmediği bir pilot var mı Türkiyede? Tork ve hızları zaten limit değerlerde bence, daha hızlısı daha güçlüsü mekanik kırımlara bile sebep olabilir. Var mıdır piyasada dersen illa ki vardır, mks x8 ler fian olabilir, onların da fiyatları ortada..

Kaan biz neden anlaşamıyoruz ben servolara veya helikopterin fiyatına bişey demiyorum :D servoların hızıda yeterli torkuda hemde fazlasıyla yeterlibırak türkiyeyi dünya pilotlarına da yeter :D
benim hoşuma gitmeyen görüntü değiştirip isim değiştirip yeni bi servo gibi göstermeleri :D

Kağan'dan alıntı yapıp dediklerimi okumamışsın deyip, onun mesajında hiç anmadığı active freewheelinge geçince bizim devreler yandı :D

Tail boom case beğenmiyor olabilirsin, eleştirebilirsin. Umarım günün birinde ona da el atarlar, biz daha iyisinin aranması yolunda firmaya muhalif değiliz, isteriz olmasını... Diğer taraftan param kıymetli diyorsan bazı özelliklerini beğenmesen de Align kullanmak mantıklı. Senin de paylaştığın gibi kuyruk borusu ve diğer birçok parçası son derece makul fiyatta...

Kağanın daha farklı beğenileri ve buna verebileceği bir meblağ olabilir. Ben de diyorum ki opsiyon olarak sunmalarında bir sakınca yok. Sana gereksiz ve pahalı gelir almazsın. Onun hoşuna gider alır... Sonuçta firma stok olarak onu kite dahil edip fiyatı da 100 dolar yukarı çekmediği sürece sorun yok sanırım iki taraf için de...

Diğer yandan bir gerçeklik var ortada... Yaklaşık konuşuyorum; 5.6 kilogramlardan 5,2 kilogramlara iniyorsa bir heli, ona 130A esc her türlü yeter... Hele hele o esc yi 5,8 kilogramlık cüsseli bir helide sorunsuz kullanan, deli gibi pilotlar varsa... 5,2 kilogramda ruh hastaları da kullansa, sorun olmaz.

Fiyat da align çizgisinde, makul seviyede olursa... Kimse için bir sıkıntı göremiyorum ortada :)

Servoları yeni gibi göstermeye çalışma konusunda ise, her firma bunu yapar. 0.2kg arttırır, 0.01s hızlandırır... Der ki ds92 idi bu, ds92a+ yaptım... Align da bunu yapıyor. Çok takılmamak lazım...

Rasim Öztürk' Alıntı:
Servoları yeni gibi göstermeye çalışma konusunda ise, her firma bunu yapar. 0.2kg arttırır, 0.01s hızlandırır... Der ki ds92 idi bu, ds92a+ yaptım... Align da bunu yapıyor. Çok takılmamak lazım...
Ben satış politikası olarak bakıyorum. Malum align ds610 ve 615lerde aynı servo, sadece kasa farkı var :)

Frame gerçekten hoş görünüyor

Super combo ve motorlu kit olarak Taiwan'da satışlar başlamış... Kur farkından olabilir, kullanıcı girişi yapınca fiyatlar düşebilir ama yuandan dolara çevirince super combo 1680 dolar, kit 1150 dolar görünüyor. Dediğim gibi bundan vergi düşünce daha makul seviyelerde olabilir.

Fast Lad on siparisler baslamis :thumbup: 1.5 yildir model cikaramayan firmalar dusunsun :laugh:

Evet meraklı bekleyiş sona erdi, ürün distribütörlere ulaştı... Fiyat güzel, 1400 doların biraz altında...

ESC gayet iyi, servolar şahane, motor da öyle... Ağırlık olarak da başarılı bir iş çıkmış ortaya... Microbeast ile geliyor, belki onu çıkartıp biraz daha iyi bir fiyat yakalanabilir ilerde... Veya indirim zamanları gözetilebilir.

FBL Unite cikar ve %10 gibi bir indirim sirasinda 700 sinifi icin gayet guzel bir secenek :thumbup: Seni bosuna sevmiyoruz ALIGN :thumbup: :bravo:

Hepsi bir arada hiç bu kadar güzel olmamıştı. :halay: Elektronikler ve model harika.

Arda Erkan' Alıntı:
Hepsi bir arada hiç bu kadar güzel olmamıştı. :halay: Elektronikler ve model harika.
Gercekten de oyle Arda.Arkadaslarin uyarisiyla fark ettim ben de. Uzerindeki ESC tek basina zaten $300 civari

Hobbywing Platinum HV 130A V4

Yani 218 dolar desek daha doğru :) Sonuçta hobbywinge de yaptırsa tamamen aynı mıdır içindeki yazılım vs bilmiyoruz.

Bir de Align fazlaca sallamış mıdır, yoksa hobbywing mi mütevazi davranmıştır bilemiyoruz ama HW130a 130-160A iken, Align versiyonu 130-200A diyor... Gerçi çok sayıda 700 kullanıcısı (protos gibi nispeten ağır olanları dahil) bu esc yi kullanıyor. Ve hiç shutdown yaşamıyorlar. Eskiden yaşayanlar olmuş ama sorun kendi timing ayarları çıkmış, mid timing 15° yaptıktan sonra sıkıntı yaşayan yok gibi, birçoğu da sıkı pilotlar... Örneğin bi eleman şunları yazmış;

"Flew mine today for 3 back to back flights. Stock motor, cyclone 715's, MSH 4530 500kv and 6s Gens Ace 40c 5000's at 14 degrees pitch and 2000 rpm without incident. I preemptively disabled cutoffs before ever flying it when the shut off reports started coming in. Lipos come down at 100 degrees, esc about 120 and motor gets to a toasty 140."

Bence buyuk ihtimal yazillim olarak da aynidir. Baksana Hobbywing yeni ilave ettigi WIFI ozelligi bile var, onu bile kismamislar :)
Yakinda kullanici yorumlari da dusmeye baslar zaten ;)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Bence buyuk ihtimal yazillim olarak da aynidir. Baksana Hobbywing yeni ilave ettigi WIFI ozelligi bile var, onu bile kismamislar :)
Yakinda kullanici yorumlari da dusmeye baslar zaten ;)
Rasim fark etti ne yazik ki Hobbwing 14s destegi varken, Align bu esc 12S destekliyor :'( Neymis Demek ki fiyati dusurmek icin bazi seyleri kismislar :-\