[Urun]: Ev içerisinde Mikro Car FPV (Hamam Böceğinin Gözünden)

[Urun]: Ev içerisin de Mikro Car FPV (Hamam Böceğinin Gözün den)

Serdar'da hazır sistemler olduğu için ona zor gelmedi. Bize sıfırdan bişeyler lazım ama hesaplı olacak, öyle gözlük vesaire olmaycak, lcd kafi...

Yani yukarıdakinde herhangi bir setup yazmadığı gibi bize de uymaz maliyet olarak abi... O zaman bakınız iki mesaj aşağı :D

Not: FPV değil amacım derken, 50-60 dolarlık bir sisteme hayır demem. Ama fatshark gibi ekipmanlar, aşırı güçlü alıcı vericiler yine düşünmüyorum dediğim gibi.

Rasim Öztürk' Alıntı:
Serdar'da hazır sistemler olduğu için ona zor gelmedi. Bize sıfırdan bişeyler lazım ama hesaplı olacak, öyle gözlük vesaire olmaycak, lcd kafi...

Yani yukarıdakinde herhangi bir setup yazmadığı gibi bize de uymaz maliyet olarak abi... O zaman bakınız iki mesaj aşağı :D

Not: FPV değil amacım derken, 50-60 dolarlık bir sisteme hayır demem. Ama fatshark gibi ekipmanlar, aşırı güçlü alıcı vericiler yine düşünmüyorum dediğim gibi.

Mikro araba ve mikro quad için ben bi reçete hazırlayayım konun başına... Gerçi Mehmet abinin dediği gibi sadece alınması gereken alıcı ve monitör... Ben de hazır olarak sadece gözlük mevcuttu gerisi hep sipariş veya 2 nci el aldıklarım... İllaha Fhatshark olacak diye bir kural da yok tabi Rasim uygun fiyata yeterli FPV yapacağın alıcı vericiler de mevcut...

Rasim Öztürk' Alıntı:

NOT: Serdar sana zahmet sen yine de bir liste hazırla. Sen cevap yazarken ben bu listeyi oluşturuyordum. Ama senin önerin bizler için daha kıymetli ;)

Rasim'cim sana aynen katılıyorum. Bence bize şöyle bir setup hem Micro Car hem de Indoor Micro Quad için yeterli gelecektir diye düşünüyorum.

-- Gözlük - $50 :
-- Verici $19 :????? (Bu konu da teyid gerekiyor)

-- Alıcı $11 : (Serdar ve Can önerdiği )
-- Anten $ 4 : (Serdar önerdiği )
-- Kamera $8 : (Serdar ve Can önerdiği )

Kargo falan derken $100 aşıyor ne yazık ki :(

Abi gözlük zaten 50 dolar.. Onun yerine 15-20 dolarlık bir lcd monitör yeterli. Hem hobbyking karıştı mı kargo da oluyor. Banggood dan monitör de alınabilir.

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
NOT: Serdar sana zahmet sen yine de bir liste hazırla. Sen cevap yazarken ben bu listeyi oluşturuyordum. Ama senin önerin bizler için daha kıymetli ;)

Rasim'cim sana aynen katılıyorum. Bence bize şöyle bir setup hem Micro Car hem de Indoor Micro Quad için yeterli gelecektir diye düşünüyorum.

-- Gözlük - $50 :
-- Verici $19 :????? (Bu konu da teyid gerekiyor)

-- Alıcı $11 : (Serdar ve Can önerdiği )
-- Anten $ 4 : (Serdar önerdiği )
-- Kamera $8 : (Serdar ve Can önerdiği )

Kargo falan derken $100 aşıyor ne yazık ki :(

Abi sen zaten bulmuş yapıştırmışsın bende aşağı yukarı uygun olarak bunları paylaşıcaktım... ve bu paylaştıklarını Türkiye içi hazır uygun fiyata da bulabilrsin. Neyse ben bunları konun başlığına ekliyim yeni fikirler gelirse de hayır demeyiz :D

Musa Serdar TERZİOĞLU' Alıntı:
Abi sen zaten bulmuş yapıştırmışsın bende aşağı yukarı uygun olarak bunları paylaşıcaktım... ve bu paylaştıklarını Türkiye içi hazır uygun fiyata da bulabilrsin. Neyse ben bunları konun başlığına ekliyim yeni fikirler gelirse de hayır demeyiz :D
Teşekkürler Musa :thumbup: Türkiye'den uygun fiyata derken nereden mesela. RCPANO baktım ama pek bir şey bulamadım ?? Mesela sen bu arabayı 2.el olarak nereden almıştın ??

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Teşekkürler Musa :thumbup: Türkiye'den uygun fiyata derken nereden mesela. RCPANO baktım ama pek bir şey bulamadım ?? Mesela sen bu arabayı 2.el olarak nereden almıştın ??

Sahibinden de 2'nci el ankara da bir tanımadığım modelciden 100TL aldım...
FPV de Quannum ve alıcı satan arkadaş çok ara da bizim form da da çıkıyor....

Rasim Öztürk' Alıntı:
Abi gözlük zaten 50 dolar.. Onun yerine 15-20 dolarlık bir lcd monitör yeterli. Hem hobbyking karıştı mı kargo da oluyor. Banggood dan monitör de alınabilir.

Rasim gözlük için HK ya mecbur değilsiniz. BG da şöyle güzel iki alternatif var ki alıcısı içinde ikisinin de. FPV de kullananların sayısı da artmaya başladı bunları.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

EDIT: Şimdi baktım da preorder olmuş. Hangi ara oldu anlamadım normal satışta olan ürünlerdi bunlar. Ama başka sitelerde de satışları mevcut.

Teşekkürler Nesimi Abi...Hemen alternatifler gelmeye başladı.. konu başına ekliyim hemen :D

Öneriler için çok teşekkürler, verici, anten, kamera gibi ekipmanlar belli oluyor gibi de..

Ben biraz daha net olayım :) Öncelikle fiyatı >30$ bir görüntüleme cihazı düşünmüyorum. İlla ki göze takılması gerekmiyor, etraftaki ışıkları dikkat dağıtıcı unsurları perdelemesi gerekmiyor. Ekrandan takip edeyim yeterli... Şu olur mu mesela;

Yada küçük bir arayüz, adaptör, ekipman... Bilgisayar monitörüne görüntü aktaran bir zımbırtı... Böyle bişey yoksa dediğim gibi yukarıdaki tarz bir monitör de iş görebilir sanırım.

Zaten fpv işine yatırım yapmayı düşünmüyorum, amacımız tamamen hesaplı bir eğlence :) Onun dışında heli devam tabii ki..

Maliyeti düşürmek amacı ile, araba olarak baja yerine aşağıdaki rahatlıkla kullanılabilir.

"proportional steering", hız tetiğinin on off değil de bildiğimiz model mantığında(bastığımız oranda hızlanma ve yavaşlama) çalışabilmesi, isteğe göre ayarlanabilen 5 farklı hız kademesi gibi özellikleri sayesinde rahatlıkla Baja alternatifi olarak kullanılabilir. Üstüne defalarca basılma dahil "kurşun geçirmezlik" konusunda gayet başarılı. Ama Baja'yı bilemesem de aşağıdaki gibi 2 dezavantajı var.

- Fırçalı motor olduğundan dolayı, tam gaz 5 dakika kullanmak motorun çok ısınmasına ve ömrünü çabuk tüketmesine yol açıyor.
- Halıdaki tozları, saçları toplamaya çok müsait bir dingili var. Oraya biraz müdahale etmek gerekebilir.

Düzenleme :
Pilot-tr'de vardı diye hatırlıyordum, baktım, varmış ... 84 TL

Rasim Öztürk' Alıntı:
Öneriler için çok teşekkürler, verici, anten, kamera gibi ekipmanlar belli oluyor gibi de..

Ben biraz daha net olayım :) Öncelikle fiyatı >30$ bir görüntüleme cihazı düşünmüyorum. İlla ki göze takılması gerekmiyor, etraftaki ışıkları dikkat dağıtıcı unsurları perdelemesi gerekmiyor. Ekrandan takip edeyim yeterli... Şu olur mu mesela;

Yada küçük bir arayüz, adaptör, ekipman... Bilgisayar monitörüne görüntü aktaran bir zımbırtı... Böyle bişey yoksa dediğim gibi yukarıdaki tarz bir monitör de iş görebilir sanırım.

Zaten fpv işine yatırım yapmayı düşünmüyorum, amacımız tamamen hesaplı bir eğlence :) Onun dışında heli devam tabii ki..
4.3" bence ufak bir ekran. Çözünürlüğü düşük bile olsa 7" tercih etmek daha mantıklı. Ucuz 7" araba DVD/VCD monitörleri bile daha iyi iş görür bence.

Rasim Öztürk' Alıntı:

Öyle deme Rasim. Ben birçok kişiyi gördüm hayatta FPV işine girmem, işim olmaz diyen. Adamlar şimdi dört köşe vaziyette FPV den başka model uçurmuyorlar. Bizim kullandığımız sistemlere göre yukarıda verdiğim örnekler çok ucuz alternatifler. Konu başında yazılı verici sistemlerini hiç söylemiyorum bile. Seni de bir mini quadla fpv yaparken hatta birlikte yarışırken görürsem hiç şaşırmam. %p %p

Onların heliye (veya uçağa) sadakati o kadarmış Nesimi abi, isabet olmuş vazgeçmeleri :)

[Urun]: Ev içerisinde Mikro Car FPV (Hamam Böceğinin Gözünden)

Ben kendi adıma 7-8 aydır bir sistem toplamak-toplamamak arasında gidip geliyorum. Heliden vazgeçme gibi bir niyetim yok, ama FPV de çok ilgimi çekiyor. Indoor quad-araba ile ufak bir giriş yapacakmışım gibi hissediyorum bu aralar :)

İş indoor olunca model üstündeki ekipman ucuz ve hafif olsun yeterli, ama pilot üstündeki ekipman konusunda ikilemdeyim. Madem işe bir köşesinden bulaşıyorsak, gözlük/ekran, alıcı gibi ekipmanı daha mı iyi alsam, seneye de giyer miyim acaba gibi düşüncelerdeyim :)

İşin aslı, ben heli modelcisiyim ve gerek para, gerekse zaman gibi kısıtlı kaynaklarımı helide kullanmak istiyorum. Ama modelciliğin her türlüsünü seviyorum ve ister quad, ister uçak, ister araba olsun, fpv çağımızın bulunmaz bir nimeti gibi geliyor bana... Bakalım, sezon yaklaşıyor, yeniden uçmaya başlayana kadar ciddi bir yatırım yapmamak en mantıklısı sanırım :)