[Urun]: SAB Goblin 570 Red/Yellow Kit

hayırlısı olsun Mehmet Abi gerçekden model süper.

Mehmet bey hayırlı uğurlu olsun
kırımsız ve keyifli günler dilerim
sayenizde bizde artık bir goblin düşünmeye başlayacağız
selam ve sevgiler.

Mehmet Bey hayırlı olsun. Gerçekten çok güzel model (raptor G4kadar olmasa da :) ).

Ooo Mehmet abi sonunda bombayı patlaşmışsın hayırlı olsun :D

Selamlar Ahali,

Goblin 570 şahane bir makinadır. 570 paller 550 serisinin en büyüğü olduğu için 6S setuplarda tatmin edici hareket kabiliyeti vermesi için sadece iki motor önerebiliriz. İkisinide bizzat test ettiğim , Scorpion HKIII 4025-1100 ve KDE direct XF 600 -1100. Bu ikisi dışındaki motorlar sönük kalacaktır. Her ne kadar son çıkan quantum modellerini incelemesemde Quantumun 4530 serisi dışındaki motorları ,bu büyük motorun başarısını pek göstermiyor. 700 boyutunda bir makina olsa fiyat performans olarak quantumu tek geçerim.

550-570 boyutundaki makinalarda HV servoları çok gerekli görmüyorum , ancak son bir senede çok fazla bozulan çin-tayvan meişeli servo gördüğüm için servo seçimindeki tavsiyemi futaba serisinden yana kullanacam. BLS 251-451 kombinasyonu evladiyelik olarak her modelde kullanılabilir.

ESC seçimi kesinlikle motora göre yapılmalı, Pil - ESC - Motor üçlüsü farklı bir sistem olarak değerlendirilmeli ve ilk motor seçilerek geriye doğru seçim yapmak lazım. 6S setuplarda akım değerleri çok yüksek olacağı için kaliteli esc önem kazanıyor. Son dönemlerde moda olan YEP esc lerden elimde iki adet var , 80 ve 150amp ancak ikisinden de istediğim verimi alamadım. Arıza falan vermiyorlar , güzelde uçuruyorlar ancak üzerinde yazan amperleri verebildiklerini pek sanmıyorum . Pillerin yeterli kapasitede ve motorların üst segment olduğu durumlarda zayıf halkayı oluşturuyorlar. Govenor kafaturu değişiklikleri olması gerekenden biraz fazla ki seri hareketlerde akıcılığı azaltıyor. Uygun fiyatlı ESC için dün incelemesini okuduğum hobbywing platinum serisinin yeni versiyonunu tavsiye edeceğim. Elime geçmedi zira şu anda esc ihtiyacım yok ancak bağımsız kullanıcılar tarafından yapılan test verileri yeni esc nin kontronik performansında ve kafaturu hızı stabilitesinde çalıştığını gösteriyor. KDE Direct motoru seçilirse motorlar özellikle castle esc'ler ile uyumlu üretildiği için ilk tercihim castle olacaktır. Pahalının sonu olmadığından en iyisini alacam diyenlere kontronik en iyi esc'dir.

Pil seçiminde yüzümüzü asla kara çıkartmayan Pulse Ultra power serisinden uygun boy ve ağırılıkta , motora göre hesaplanmış C değerinden pilleri öneriyorum.
FBL sistemi zaten on numara olduğundan orada herhangi bir öneriye gerek yok.

12S setupta uygulanabilen bu makinada 12S kullanmak bana biraz savurganlık olarak geliyor , çünkü 12S olarak düzenlemek için gereken motor esc ve pilleri başka bir 700 serisinde kullanmak mümkün değil. 12S sistemlerin 700'ler için olduğu kanaatindeyim, yeni nesil 6S motorlar ve güç sistemleri 12S torkunu pek aratmıyor. Genede fantazi yapacam diyenlere saygım sonsuzdur.

Hayırlı olsun Mehmet abi :) Kırımsız emekli olur inşallah :D

Offf, o ne ya... ;D Hayırlısıyla tic toc layın inşallah. :halay:

Çok teşekkürler arkadaşlar :thumbup:

Bu arada Ilker Sönmez kardeşimiz namı değer BAY HOUSTON da aramıza katılmış :halay: Değerli bilgiler için teşekkürler Ilker Hocam. Biraz araştırayım sonra zaten hep beraber ne alacağıma karar veririz :)

Bu arada Ilker hocam üye olarak aramıza yeni katılmış olabilirsin ama senin yazıların ve TECRUBELERIN senden önce bizlerleydi :laugh:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
...Bu arada Ilker Sönmez kardeşimiz namı değer BAY HOUSTON da aramıza katılmış :halay:
İlker Bey'in sahada bize destek verdiği gün bende oradaydım, yeri gelmişken bende o gün için teşekkür etmek isterim. :saygilar:

Bay Houston lakabını sonuna kadar hakediyor, aramıza hoşgeldiniz. :RCKolik:

vay be ne makina srimok ve bu alet benı bastan alıyo : ) gule gule kullan abim .

Ynt: [Urun]: SAB Goblin 570 Red/Yellow Kit

Hayirli olsun Mehmet abi merakla bekliyoruz :)

U9200 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

safak bozdag' Alıntı:
vay be ne makina srimok ve bu alet benı bastan alıyo : ) gule gule kullan abim .

ahmet.goktas' Alıntı:
Hayirli olsun Mehmet abi merakla bekliyoruz :)

U9200 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Teşekkürler arkadaşlar, sağolsun varolun. Gerçi elektronik toplamak biraz vakit alacak ama Türkiye'de uçan ILK Goblin 570 olması için extra gayret göstermeye çalışacağız :laugh:

Hayırlı olsun Mehmet :thumbup: 2014 senin yükseliş yılın oldu (önce kumanda şimdi bu arkasından ne gelir bilinmez) :saygilar:

Celalettin Yazkan' Alıntı:
Hayırlı olsun Mehmet :thumbup: 2014 senin yükseliş yılın oldu (önce kumanda şimdi bu arkasından ne gelir bilinmez) :saygilar:
Teşekkürler abi ama artık bittim. 2014 yeni başka bir şey olmayacak inşallah :laugh: :D