V977 3D Uçuş

Hüseyin Cem

Çalışkan Uye
Forumumuzda V977 yi 3D uçuran arkadaşlara bir sorum var...

Pilotaj olarak simülasyonda helileri ters hoverda tutabilecek kadar yeterliyim. Ve helimin 4 kanal uçuşun da en ufak bir problem yok. Evimizin küçücük salonunda havada daireler çizebiliyor. Hiçbir dengesizliği yok.

Fakat ıdle up ı açıp 6ch tuşuna bastıktan sonra bu stabiliteyi hover haricinde hissedemiyorum. Hoverda ve hareketlerde de yine sorunum yok. Fakat taklalarda bir türlü istediğim verimi alamıyorum. V977 helim takla atarken çok aşırı savruluyor. Yani şöyle ki bir takla için en az bir 5 6 metre yükseğe çıkarmam gerekiyor. Oysa internette birçok videoda adamlar işyerinin hatta odasının içinde heliyi sinek gibi uçuruyor...

Acaba sizin de bu heliyle 3D deneyimlerinizde de benzerlikler var mı?

Acaba sorunun kaynağı ne olabilir? H modunda ve 520 mah 30C pillerle uçuyorum...

V977 3D Uçuş

:D :laugh: Hüseyin , o hareketleri yapanların pilotajı biliyorsun üst seviyede.Oda içinde 3D herkesin harcı değil , 6 kanala geçen 977'nin agresifleşmesi de gayet normal.İnvert falan yapabiliyorsan , açık alanda tecrübeni artır , belki kısa zamanda ev içinde de yapabilirsin....Ancak bana göre helikopterinde bir sorun yok... :saygilar:

V977 3D Uçuş

Peki Tareq gece vakti loş bir ışıkta 2mx2m alanda 3d uçuş yapıyordu. Ben yapamıyorum neden. :)
(Lütfen alay olarak algılamayın)
Modelde sorun yok maalesef. Sorun bizde.

V977 3D Uçuş

Vallahi ben de öyle tahmin ediyordum ama bir de sizlere danışmak istedim. :thumbup:

Bugün balkondan uçuruyordum. Dayanamadım bir takla atayım dedim, bayağı geniş bi alan... Zor kurtardım heliyi. ;D

Daha güvenli alanlarda daha fazla antrenmana ihtiyacım var sanırım. :saygilar:

V977 3D Uçuş

Hüseyin Cem ASLAN' Alıntı:
......Daha güvenli alanlarda daha fazla antrenmana ihtiyacım var sanırım. :saygilar:
Her modelin kendine has karakteristigi var Huseyin. Hele ki model micro ise bu durum daha da belirgin oluyor. Yerinde olsam azik ve cim zemin uzerinde bolca antramen yapardim. Inan 20 pil Sonra modele daha Cok alisacaksin ve su an sikayet ettigin bir suru sey kendiginden ortadan kalkmis olacak. Ozetle Calismalara Aynen ve son hiz devam ;)

• Beğen
Tepkiler: Taha KOÇAK
V977 3D Uçuş

O videolardaki uçuşları yapan arkadaşlarımız pek insan sıfatında şahsiyetler değil Hüseyin kardeşim. Onlardan bizde çok şikayetçiyiz, ben davacı olmayı bile düşünüyorum. :lol: :lol: :lol:

Şahsına münhasır karakterler olduklarını bilerek ve de gülerek izliyorum ben genelde o videoları. :laugh:

Dunkan Bossin var mesela son zamanda en popüler, komedi dükkanı resmen tavsiye ederim. :lol:

V977 3D Uçuş

Turker abi dunkan arkadaşı sen dedikten sonra ilk kez duydum. Ne yalan söyleyeyim ilk kez bir pilotun uçuşu tareq' ten daha çok hoşuma gitti. NX7 ile bahçede çekilmiş videosu süper. :thumbup:

V977 3D Uçuş

Dunkan'ın yaptığı hareketler hiç hoş değil. Yakıştıramadım kendisine bir hobici olarak. ???

V977 3D Uçuş

Bugün yine invert denemelerim oldu. Sonuç başarısız.

Ama bu heliyi parçalayana kadar deneyeceğim.

Ne diyordu rahmetli Sabancı, çalışmak, çalışmak, çalışmak. :coolxf:

V977 3D Uçuş

Bu da benim uçuş videom. Salonda ring yapıyorum :laugh:

V977 3D Uçuş

Bence özellikle ev içinde olduğu düşünülürse süper başarılı bir uçuş olmuş Hüseyin :bravo: Sana artık daha büyük 6 kanal bir heli alma zamanımız gelmişte geçiyor galiba ;) :thumbup:

V977 3D Uçuş

Sağol Mehmet Abi böyle düşünmen beni sevindirdi gerçekten, pilotajım hakkında ciddi bir referans kabul ediyorum bunu... :saygilar:

Ha ama tabi hedefimiz invert hover :halay:

Birkaç ay içinde daha iyi bir makineyle uçuş videolarımı koyarım umarım. :saygilar:

V977 3D Uçuş

Tebrikler Hüseyin çok başarılı uçuş olmuş kısa zamanda açık alanda inverte geçersin bu yetenekle..... :saygilar:

V977 3D Uçuş

ismail ŞENCAN' Alıntı:
Tebrikler Hüseyin çok başarılı uçuş olmuş kısa zamanda açık alanda inverte geçersin bu yetenekle..... :saygilar:

Teşekkür ederim hocam. :saygilar:

V977 3D Uçuş

Tebrikler Hüseyin, pilotajın gayet başarılı. :bravo: