V977 için Yedek Parça Tavsiyesi

byreci

Uye
Merhaba Arkadaşlar...
Araştırmalarım ve okuduklarımdan sonra V977 model helikopter almaya karar verdim.
Alacağım Model
Helikopterle beraber almak istediğim yedek parçaların listesi
4xV977 Main Blade
4xV977 Main Gear
4xV977 Tail Blade
4xV977 Carbon Fiber Bar
2xV977 Wire
2xV977 Main Shaft
1x520 Mah 3.7 V upgraded Batarya
2xMain Motor Gear
4xMain Rotor Gear

Evet sipariş listemdekiler bunlar. Helikopter ve parçalar toplamda :133,85 $ tutuyor.
Şimdi Mutlaka şu da olsun ya da şundan bu kadar almalısın dediğiniz parçaları yazabilirseniz siparişimi o yönde değiştirerek ileride sıkıntı yaşamaktan kurtulabilirim.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. Herkese iyi çalışmalar.

V977 için sipariş listesi

bence bolca pil olmalı
yanında yedek olarak pal alınabilir ama zannedersem için den 1 takım pal çıkacaktır.

Pil harici, baktığımda her şey tamam gözüküyor :thumbup:

Sonunda üyelerimizden bir tanesi V977 alıyor. Artık ürün hakkında detaylı bilgi ve kullanıcı yorumuna sahibi olabileceğiz ;) Tekrar hayırlı olsun Recai Bey :D

Ürün hakkında yorum yapabilmem için önce kullanmayı öğrenmem gerekecek :) Bu arada pil hakkında öneride bulunabilir misiniz kaç adet ve hangisi olması konusunda ??

Orjinal pillrinden olursa daha iyi olur. Yuksek mah degerli piller ister istemez daha buyuk oluyor ve denge konusunda orjinal stabilitesini bozabiliyor. Hem agurligi artacagindan dolayi da daha fazla enerji ihtiyaci ortaya cikiyor. Yani orjinal bataryayla ne kadar sure ucabiliyorsa. Upgrade edilmis pillerle de okadar ucuyor deneyimle sabitlenmistir. Kendi butcenize uygun olarak bolca alabilirsiniz cunku mutlaka lazim olacak lipo olduklari icin belli surede miatlarini dolduruyorlar. Ben 6 adet yedek almistim v922 imi aldigimda :)

Arkadaşlar ben de bugün sipariş vereceğim v977 yi. Yalnız üstte Recai Bey yazmış alınacakları ama ben hepsini bulamadım ve yanlış ya da eksik parça almak istemiyorum. Buraya ekran görüntüsünü koyacağım ek sipariş listesinin, hangilerinden kaç tane alacağımı yazarmısınız lütfen. Ekran alıntısı yapıp alınması gereken parçanın üzerine 3 4 gibi miktarıyla yazarsanız hem sizin için hem benim için daha pratik olur. :)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

cem aslan' Alıntı:
Arkadaşlar ben de bugün sipariş vereceğim v977 yi. Yalnız üstte Recai Bey yazmış alınacakları ama ben hepsini bulamadım ve yanlış ya da eksik parça almak istemiyorum. Buraya ekran görüntüsünü koyacağım ek sipariş listesinin, hangilerinden kaç tane alacağımı yazarmısınız lütfen. Ekran alıntısı yapıp alınması gereken parçanın üzerine 3 4 gibi miktarıyla yazarsanız hem sizin için hem benim için daha pratik olur. :)
Cem Bey,

Bu heliyi henüz ciddi anlamda kullanan olmadı. Ama V922 tecrübelerimize istinaden, listenizi şu şekilde revize ettim ;)

OPSIYONEL parçalar fiyat olarak yüksek olupta, arıza yapma rsiki az olan parçalar. Alıp almamak tamamen bütçe ile ilgili bir durum. Malum kırımlarda bazen elinizde olmayan tek parça arıza yapabiliyor. Am bu mantıkla da hareket edersek 1 tane daha komple heli almamız gerekiyor :laugh:

Mehmet Bey çoook teşekkürler :halay: bakalım ne kadar sürede uçacak kaç batt değişecek Çin'den buraya kadar v977 :laugh:

s.a. Forum kurallarını okumadan direk msj yazıyorum şimdiden affola.
Yıllar önceki heli hevesim tekrar canlandı. Ara tara derken forumu buldum. Tavsiyelere kulak tıkacak değiliz, yapacak bir şey de yok alıyorum bu heliyi :halay:
Önceden lama v4 kullanmışlığı var. trex 450 pro da elime geçti ama cesaret edemedim kaldırmaya :embarras:
trex 100x niyetim vardı 2. el sıfır ayarında alayım idare eder demiştim markası güven verdiği için.
İkisinide mi alsam diye kalakaldım. 977 gelene kadar onu kullanırım. Siz ne dersiniz?
Kır bacağını otur 2-3 haftaya gelir mi dersiniz?

Kurtuluş YILMAZ' Alıntı:
s.a. Forum kurallarını okumadan direk msj yazıyorum şimdiden affola.
Forum olarak şu konuda çok hassasis Kurtuluş bey, rica etsek şu konuya bir göz atar mısınız lütfen ;)

Gerekeni yaptım Mehmet bey %p
Kibar uyarınız için teşekkürler.

Kurtuluş YILMAZ' Alıntı:
Gerekeni yaptım Mehmet bey %p
Kibar uyarınız için teşekkürler.
Anlayışınız için biz teşekkür ederiz Kurtuluş Bey :)

Gelelim sorunuza : Trex 100 kesinlikle uzak durun. Bir kere zaten 4 kanal. Ayrıca Align şu ana kadar çıkardığı en başarısız ürünlerden birisi.

450 sınıfı başlangı. için güzel bir tercih. Ama malum 6 kanal için simulator şart. Sizin yerinizde olsam hemen bir V922 yada V977 siparişi verir, artından da hemen bir simulator kumandası alıp, simulatör çalışmalarına başlardım.

Önce simde sonra mikrolarda hover işini hallettikten sonra da çalışmaları 450 ile başlardım.

Özetle Sim + Mikro ve sonrasında aynı hareketleri 450 deneme yöntemi oldukça başarılı bir yöntem. Bu şekilde çalışan ve şu an çok güzel yerlere gelen bir süre üyemiz var ;)

Bu sefer tecrübe sözü dinledim ve 977 siparişi verdim. Sim kumandam var daha önce trex450 için çalışıp öğrenir uçururum diye almıştım.
Uzun denemeler programlarla uğraşma ve yabancı dil yüzünden soğudum sim işine.
Ödevini yapmayan çocuğa öğretmeni sorduğunda nasıl ürker ya ben de sim işine öyleyim.
v977 sim olmaz mı? şart mı çalışmak sim ile?

Kurtuluş YILMAZ' Alıntı:
Bu sefer tecrübe sözü dinledim ve 977 siparişi verdim. Sim kumandam var daha önce trex450 için çalışıp öğrenir uçururum diye almıştım.
Uzun denemeler programlarla uğraşma ve yabancı dil yüzünden soğudum sim işine.
Ödevini yapmayan çocuğa öğretmeni sorduğunda nasıl ürker ya ben de sim işine öyleyim.
v977 sim olmaz mı? şart mı çalışmak sim ile?
Kurtuluş Bey ne yazık ki 6 kanal heli işi simsiz olmaz, mikro dahi olsa :(

Ama üzülmeyin, sim ayar konusunda da RCKOLİK yanınızda :thumbup: Öncelikle elinizdeki PC durumuna göre hangi sim programını kullanacağınız belirleyin : Real Flight ve ya Phoenix. Hardware yeterli ise Real Flight tavsiye ederim.

Sonra yazılımları indirin ve kurulum konularında anlatılanların hepsini adım adım, atlamadan birebir yapın. Bakın hiç problem olmadan çalışacak. Yeni üyelerimiz tarafından defalarca test edildi ve onaylandı :D ;)

Birşey sorucam... Neden mikro ile başlamak daha iyi olsun ki mikro küçük olduğu için büyük modellere göre daha kolay kontrol kaybına maruz kalmaz mı acaba? Yoksa küçüğünün kırım maliyetleri ve mazallah insana çarpmasının sonuçlarına göre mi bu yorumu yapıyorsunuz? :rolleyes: