Vbar NEO Gaui X3 Maiden ve Sahada Ayar Çilesi :)

Ayar konusunda ben de bir alternatif :laugh: çözüm geliştirdim aslında. Birazcık uzun (50 metre yeter) bir USB kablo ile uçuş sırasında bilgisayardan real-time ayar da olası sanki. :lol: :lol:

Mehmet abi pek sıcak bakmadı gerçi benim önerime. :lollol:

Bu arada işin şakası bir yana emek verip, bu video çektiğiniz için ayrıca teşekkür ederiz arkadaşlar :thumbup:

"Vbar Control + NEO" gerçekten büyük kolaylık %p ama allahtan ben dahil çözümüz sürekli ayarla uğraşmıyoruz da başlarda notebook ile idare edebiliyoruz :D

Bu arada motor çalışmadan BANK değerlerini (Gain değeri) değiştirme işini biz de çözdük Emrem, ama biraz geç oldu :laugh:

Sezon açılacak gibi hissediyorum ben de :) Mevsime göre gerçekten çok güzel hava...

Türker abi alternatif çözüm güzelmiş, tuttum bu fikri :) Ama piyasada çok fazla 50m lik usb kablo yok, 3m lik uzatma kablolarından 15 tane kadarını uç uca eklersek halledebiliriz diye düşünüyorum :lollol:

Mehmet abi aslında çözüm pek geç olmadı, sonuçta henüz Logo800'e neo'yu takmadan çözülmüş oldu. Adamlar yeni ünitelerini kumandalarına göre, yada birbirine uyumlu olacak şekilde tasarlamışlar, ama her şekilde kullanılabiliyor sonuçta. Birisi bi tık daha kolay sadece, o kadar da olsun diyelim :)

Bu arada knob kullanımı ile ilgili video ilerde çekerim, şimdilik şu kadarını söyleyeyim. Her parametreye atanabiliyorlar sanırım. Tek tek denemedim ama hissiyatım o yönde :D Heli yerde iken, herhangi bir fonksiyonun menüsüne giriyoruz, normalde yuvarlak tuş ile döndürerek değiştireceğimiz bir parametrenin değerini, knob ile değiştirmeye çalışıyoruz, klik sesi geliyor, knob o parametreye atanmış oluyor. Bundan sonra ana ekranda, başka bir menüde, yerde, havada vs iken, o knobu (parameter lock switchi kilitli değilken) çevirdiğimizde o parametreyi değiştirebiliyoruz. Kumandayı kapatınca muhtemelen unutuyordur (teyit etmem lazım). İki tane var kumanda üzerinde, sık kullanılan iki fonksiyona atama yapılabilir :)

Rasim Öztürk' Alıntı:
Bu arada knob kullanımı ile ilgili video ilerde çekerim, şimdilik şu kadarını söyleyeyim. Her parametreye atanabiliyorlar sanırım. Tek tek denemedim ama hissiyatım o yönde :D Heli yerde iken, herhangi bir fonksiyonun menüsüne giriyoruz, normalde yuvarlak tuş ile döndürerek değiştireceğimiz bir parametrenin değerini, knob ile değiştirmeye çalışıyoruz, klik sesi geliyor, knob o parametreye atanmış oluyor. Bundan sonra ana ekranda, başka bir menüde, yerde, havada vs iken, o knobu (parameter lock switchi kilitli değilken) çevirdiğimizde o parametreyi değiştirebiliyoruz. Kumandayı kapatınca muhtemelen unutuyordur (teyit etmem lazım). İki tane var kumanda üzerinde, sık kullanılan iki fonksiyona atama yapılabilir :)

Gerçekten büyük kolaylık :thumbup: Bu arada şimdi aklıma geldi de bu özellik aslında başka bir FBL ünitede de vardı, belli parametreleri online olarak kumanda üzerinden değiştirebiliyorduk :) Bakalım kim hatırlayacabilecek :D

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Gerçekten büyük kolaylık :thumbup: Bu arada şimdi aklıma geldi de bu özellik aslında başka bir FBL ünitede de vardı, belli parametreleri online olarak kumanda üzerinden değiştirebiliyorduk :) Bakalım kim hatırlayacabilecek :D

Spirit fbl- jeti kumanda :halay:

Kağan Kazancı' Alıntı:
Spirit fbl- jeti kumanda :halay:
Hayır (Yani en azından benim düşündüğüm bu değildi :laugh: ) Bir küçük tiyo verelim. Kumanda marka bağımsız. Yani adamlar yıllarrrr önce öyle bir ünite yapmışlar ki kumanda ne olursa olsun belli başlı önemli parametreleri kumanda üzerinden online değiştirebiliyorsunuz. Yani tıpki Vbar Control'un henüz yeni 2015 yılı sonunda başardığı gibi :laugh: ;D

Futabanın ünite ile uyumlu çalışmaları vardı da.. O üniteleri kullanan bir elin parmağı vardı yoktu arası... Zaten rescue falan bişey yok.

Bu arada dün dört uçuş yaptım, inverted circle denemelerinde zorlandığım yerde kasmadan rescue çekmelerim oldu. Sonraki uçuşta bir seferinde herşey tamamen karıştı, rotor, gövde, kuyruk hiçbirşey algılayamadım, ciddi bir rescue çektim. Muhtemelen pert olurdu fonksiyon olmasaydı... Önemli yani :)

Rasim Öztürk' Alıntı:
Futabanın ünite ile uyumlu çalışmaları vardı da.. O üniteleri kullanan bir elin parmağı vardı yoktu arası... Zaten rescue falan bişey yok.
Bu ünitemiz de RESCUE vardı :laugh: :D Neyse 1-2 tahmin alalım, sonra ekran görüntüleri ile paylaşırız detayları. Hem de hatırlamış oluruz bu eski küçük canavarı ;D

Bu arada üniteyi vstabi neo programına bir kez bağladım, Mehmet abi rica etti heli size'lara göre ayarları görmek için... Ne ondan öncesi, ne ondan sonrası bir sefer bile bağlamadım ;D

Abi tabi ki Futaba :D Ata fonksiyonu düğmeye, değiştir dur havadayken ;D ;D

Sk720 olmasın

SM-G900H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Emre Kaman' Alıntı:
Abi tabi ki Futaba :D Ata fonksiyonu düğmeye, değiştir dur havadayken ;D ;D
Ama onda RESCUE yoktu bir de o da tıpki Mikado gibi marka bağımlı çözüm sunuyordu :laugh:

Neyse fazla uzatmadan söyleyelim. Bu özelliği yıllar önce sunan ünitemiz "Bavarian Demon HC3-SX". Bunu Real-Time Tuning özelliği ile bizlere sunuyordu :thumbup:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bavarian her zamanki gibi kral :thumbup:

Videoyu izledim, aklıma takılan; Kumandadan atama yapıyor, değerleri giriyor falan.. Sonra knob ile tail gyroyu kontrol edilebilir hale getiriyor. Diagnose'dan da bunu teyit ediyor.

Sonrasında 3:45 gibi "Tail Gyro" tabına gidiyor, ordaki değerin değişmediğini söylüyor, ordan da değiştirip üniteye "kaydediyor". Bunu neden yapıyor? :rolleyes:

Rasim Öztürk' Alıntı:
Videoyu izledim, aklıma takılan; Kumandadan atama yapıyor, değerleri giriyor falan.. Sonra knob ile tail gyroyu kontrol edilebilir hale getiriyor. Diagnose'dan da bunu teyit ediyor.

Sonrasında 3:45 gibi "Tail Gyro" tabına gidiyor, ordaki değerin değişmediğini söylüyor, ordan da değiştirip üniteye "kaydediyor". Bunu neden yapıyor? :rolleyes:
Video yıllar önce izlemiştim. Şu an tam olarak nasıl anlattığını hatırlamıyorum... :rolleyes: Ama çalıştığını biliyorum zira sırf meraktan bir parametreyi kumandadan değiştirmeyi denemiş ve çalıştığını görmüştüm. Sonra tabii ki sahada bu detayda bir ayara, pilotajı seviyem olarak gerek kalmadı :laugh: :D