[Video]: Kocaeli Buluşmalari - Low RPM Uçuşlarımız

Ellerinize sağlık :bravo: :thumbup: iple çekiyorum Yuvacık buluşmalarını, bu sene bizden bıkabilirsiniz şimdiden uyarıyım ;D

Brace için geçmiş olsun. Allahtan soldaki çıkmış, sağdaki olsa kuyruğa çarpma riski olabilirdi. Modeli toplarken de endişelendirmişti o brace'ler beni. Arada plastik spacer var, vidayı yeterince sıktırtmıyor. Ball link spacer'ın içine giriyordu biraz sıkınca. Uygun boyutta metal bir parça ile değiştirmek lazım, elimde yoktu, değiştirememiştim...

Herkese çok teşekkürler güzel yorumları için. :thumbup:

Uçuşlardan gerçekten çok keyif aldım, her helicinin en azından bir defa low rpm denemesini tavsiye ederim. :coolxf:

Boom Brace'le alakalı durum Emre'nin tespitiyle netleşti. :hoppa:

Kitten çıkan parça soldaki plastik olanı sağdaki metal parça ile değiştirdim. Loctite'layıp sorunsuzca sıktım, sanırım halloldu. ;)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Hallolmak da bişey mi, muhteşem olmuş :D

Türker abi, low rpm salgını başlayacak bu videolar sayesinde... Ahanda buraya yazdım :D

Rasim Öztürk' Alıntı:
Türker abi, low rpm salgını başlayacak bu videolar sayesinde... Ahanda buraya yazdım :D
Eylemlerimiz kesintisiz bir sekilde devam edecektir :lol: :lollol:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Türker abi eline sağlık.Çok güzel uçuş olmuş. :thumbup: Son zamanlarda bende biraz daha düşük devire yöneldim.Tabi bu kadar low bana hard gelir ama.2000-2100 gibi

Bu arada ufak bir aksiyon olmuş ama en kötüsü böyle olsun.Bunla geçmiş olsun diyelim.

Türker ellerine sağlık, uçuşlar harika .Ufak aksilik içinde geçmiş olsun .Kırımsız bol ve keyifli uçuşlar. :bravo: :saygilar:

Geçmiş olsun Türker.
Daha önce benim başıma gelmişti. Bende sağ taraftaki çıkmış ve kuyruk paline çarpmıştı. O da dişlilerin kırılmasına neden olmuştu.
Aşağıda daha önce de paylaştığım videoda ben ne olduğunu eve gelince anlamıştım. Videoda sağdaki boom bracenin olmadığı görünüyor.

Türker Abi maşallahın var :thumbup:
Uzun zamandır yazamıyorum ama sen bayaa bir yol almış gitmişsin be abi low rpm ler, mod 1 den alışagelmediğimiz funnellar felan... Allahım nazarlardan esirgesin %p sticklerine sağlık :bravo:
Küçük nazarlık heyecanlık için ise geçmiş olsun en kötüsü böyle olsun :saygilar:

Evet arkadaşlar,

Sıra geldi bu haftaki uçuşlarımızı paylaşmaya. Bu hafta diğer haftalardan farklı olarak YENI GOPTIPOWER 6s 4000 mAh, 50 C pillerimizle uçuşlarımız gerçekleştirdik. Bu nedenle videolardan da görüleceği üzere artık özellikle Aileron Tic Toc ortaya çıkan devir düşme sorunu çözülmüş oldu.

Yine bu hafta ilk defa 3.videonun sonlarına doğru Vbar NEO RESCUE test ettik. LOW RPM makina olunca acaba RESCUE tepki biraz yavas olabilir mi diyorduk ki, maşallahı var :thumbup:

Neyse fazla söze gerek yok, biz susalım videolar konuşsun :hoppa: :halay:

--- 1.Uçuş Pil Rodajının son uçuşuydu. Bu nedenle çok zorlamadan Low pass ve Stole Turn şeklinde bir uçuş izleyeceksiniz

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

-- 2.Uçuş da pilin performansını test etmeye başlıyoruz.

--3.uçuş sonlarına doğru RESCUE testlerimizi görebilirsiniz.

Hepisini izledim. [emoji16] bilgisayara yaklasmiyorum su anda, hatta kredi kartlarimi da hanima emanet etmeyi planliyorum. Listeler hazir, sadece "buy" butonuna basmayi bekliyor. Cok tehlikeli videolar bunlar [emoji16][emoji1][emoji106]

Ellerinize sağlık keyifle izledim.. :saygilar:

Türker abi azim ettin devam ettin. sonuç mükemmel . uçuşlarını çok beğendim.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Türker abi uçuşlar tek kelimeyle harika, makinada yeni pillerle kendine gelmiş görünüyor videolar için teşekkürler

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Güzel yorumlarınız için ayrı ayrı teşekkürler arkadaşlar. :saygilar:

Mehmet abi ve Şafak'a da videolar, yardımları ve destekleri için teşekkürler. :RCKolik:

Satır arasında ağırlıklarla alakalı birkaç bilgi de unutmadan paylaşmak isterim. Biraz daha tecrübe kazandıktan sonra bir konu haline dönüşebilir belki. Ama henüz bizde süreci keşfetme, bilgi ve tecrübe toplama sürecindeyiz. ;) Zaman geçtiğinde hatırlamak kolay olsun diye tutulmuş bir not gibi burada kalmasında fayda var. :laugh:

Tartım Sonuçları :

Logo 690SX, 2 X Gens 5000mah 45C Lipo ile : 4.850 gram
Logo 690SX, 2 X Opti Power 4000mah 50C Lipo ile : 4.550 gram (7 dakika uçuş sonrasında pil hücre voltajları ortalama 3,83 V)
Logo 690SX RTF (Pilsiz) : 3.135 gram

Birde meraktan benim Nitro'yu tarttım :

Align Trex 700N DFC : 4.250 gram ( Depo Boşken )