[Video]: Simdeki ilerlemem - Tahir Karapür :)

Tahir KARAPÜR

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Uçak
Arkadaslar bu konu içerisinde gün geçtikce sim.deki çalışmalarımı ve ne durumda ilerleme kaydettiğimi , benim gibi yeni başlayan arkadaşlara öneriler sunmaya calışacağım.
Ayrıca bu konu üzerinde Sim. ile ilgili Fotoğraflar ve Videolar paylaşarak konunun daha eğlenceli geçmesini hedefliyorum..

1.video
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
2.video
:new: :new: :new:
:new: :new: :new:

SİZDE DENEYİMLERİNİZİ PAYLAŞARAK KONUYA DESTEK OLUN

[Video]: Simdeki ilerlemem :)

Tahir gayet güzel kavramışsın bence kontrolleri. Yalnız bu bir simulatör programı bir bilgisayar oyunu değil. :) O yaptığın sert hareketlerin birçoğunu kendi modelinle denemeye cesaret edemezsin örneğin.
Çalışmalarına bir disiplin getirmeni öneririm. Bu şekilde güzel vakit geçirirsin fakat eğlendiğin kadar pilotaj kazanamazsın malesef.

Çalışmalara devam, gayet güzel bence.

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Türker Akgün' Alıntı:
Tahir gayet güzel kavramışsın bence kontrolleri. Yalnız bu bir simulatör programı bir bilgisayar oyunu değil. :) O yaptığın sert hareketlerin birçoğunu kendi modelinle denemeye cesaret edemezsin örneğin.
Çalışmalarına bir disiplin getirmeni öneririm. Bu şekilde güzel vakit geçirirsin fakat eğlendiğin kadar pilotaj kazanamazsın malesef.

Teşekkür ederim Türker abi Vizelerden sonra Verdiğin ders videolara başlıyacağım... :)

Türker Akgün' Alıntı:

Kesinlikle katılıyorum bende başta ne yaptığımı bilmeden bişeyler yaptığımı sanıyodum sonra bi baktım hover da bile duramıyomuşum :D Türker abinin dediği gibi disiplin olunca daha çabuk kavranıyo, tabi benim bunu kavramam biraz zaman aldı :)

abdullah sapmaz' Alıntı:
Kesinlikle katılıyorum bende başta ne yaptığımı bilmeden bişeyler yaptığımı sanıyodum sonra bi baktım hover da bile duramıyomuşum :D Türker abinin dediği gibi disiplin olunca daha çabuk kavranıyo, tabi benim bunu kavramam biraz zaman aldı :)

Valla gerçekten zamanla olacak birşey :) 2gün için iyi gibi aslında :)

Tahir KARAPÜR' Alıntı:
Valla gerçekten zamanla olacak birşey :) 2gün için iyi gibi aslında :)
2 gün için çok başarılı :thumbup: bun da sorun yok. Türker'in ve Abdullah söylemek istediği belli bir plan ve sıra ile sindire sindire yol almak. Mesela şu an düz pozisyonda tüm yönlere hakim olmadan direkt ters uçuşa geçmek yanlış. Bu sana şu an bir şey vermeyeceği gibi aksine zaman kaybettirecek :-\

Bu nedenle bence de belli bir disiplin ile Türker'in paylaşmış olduğu sıraya göre hareket et. Max 10 dak çalışmalar ile günde 1/2 ya da 1 saat çalış.

Yeni başlayanların anlamakta zorluk çektiği aslında çok temel bir şey var. O da özellikle ilk başlarda amaç modeli uçurmak değil, modele tam hakim olarak istediğin noktada tutabilmek. Hareket halinde modeli kontrol etmek her zaman daha kolaydır. Esas önemli olan hızın tamamen senin kontrollünde yapılan hareketler. Bununda temeli DURMA yani HOVER'dir.

Şimdi Türker'in ilk video 4 yönde Hover üzerine. Şimdi kısa bir süre sonra tamam ben durabiliyorum artık diyeceksin. İşte o zaman Real Flight "Hover" dersleri kısmı var. Level olarak ilerliyor. Bakalım orada kaçınca seviyeye kadar ne zaman geleceksin. Amaç çok basit belli bir süre içinde belli bir zaman sana söylenen pozisyonda kalmak :laugh:

Neyse çok uzaktım. Özetle gayet başarılı sadece hafif bir hedefte şaşma olmuş, onu da böylece düzeltik ;) Aynen devam %p

NOT: Bu arada konuya Ismini ilave edip, SIMULATOR Bölümüne taşıdım. Yeni paylaşımları bu konudan devam et ve güzel bir arşiv olsun :thumbup:

Teşekkür ederim Mehmet abi :) Dediğim gibi vizelerden sonra başlıyacağim Türker abinin eğitimlerine umarım iyi yerlere gelebilirim :)

Tahir KARAPÜR' Alıntı:
Teşekkür ederim Mehmet abi :) Dediğim gibi vizelerden sonra başlıyacağim Türker abinin eğitimlerine umarım iyi yerlere gelebilirim :)
Biraz cesaret ve düzenli bir çalışma ile kesin %p

Bir video da benden olsun.

Cahit Kaş' Alıntı:

cahit abi helalin varrrrr :) Başka bideolarda bekliyorum senden ayrıca phoneix de güzelmiş

birde bunu hangi program ile kayıt ettın

Cahit Kaş' Alıntı:

Ne yaptiniz Cahit bey :eek: Valla bravo :thumbup:

Cahit abi güzel uçuş tebrikler, hareket aralarında duraksamazsan daha iyi olacaktır :)

Tahir KARAPÜR' Alıntı:
cahit abi helalin varrrrr :) Başka bideolarda bekliyorum senden ayrıca phoneix de güzelmiş

birde bunu hangi program ile kayıt ettın

Teşekkürler Tahir. Kulandığım Program Fraps. Yalnız bir dakikası 1GB yi geçti. Tabi kalitesini düşürmek istemedim ben. Upload da birbuçuk saat aldı.

Türker Akgün' Alıntı:
Çok başarılı Cahit bey, tebrikler. %p

Çok teşekkürler Türkey bey. Simülatörün ne olduğunu, nasıl kumanda kullanıldığını, nasıl yüklendiğini tamamen sizin konularınızdan öğrendim.

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Ne yaptiniz Cahit bey :eek: Valla bravo :thumbup:

Size de sonsuz teşekkürler. Sizin simülatör konularınızdan sonra hemen çalışmalara başladım.

DenizSERT' Alıntı:
Cahit abi güzel uçuş tebrikler, hareket aralarında duraksamazsan daha iyi olacaktır :)

Şu an tek tek hareket çalışıyorum. Henüz duraksamadan yapamıyorum. Bir de invette alan turunda çok zorlanıyorum henüz..

Az da olsa faydamız dokunuyorsa ne mutlu bize. :)