[Video]: Ustadlar yardiminiza ihtiyacim var:( Trex 450 sport v2

Evet hayal meyal ben de sanki hatırlar gibi oldum o dehşet anlarini. Sanki 2-3 yıl once falanda diye hatırlıyorum.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Nasıl yanı saka degil mı Subhi Bey. Evde 450 sınıfı bir heli nasıl ucabilir ki, resmen Allah korumuş size :(

Lütfen GUVENLIK bölümüne bir kere daha bakın.

Sent from my iPhone using Tapatalk
hocam herkesden ozur dilerim bu hadiseyi yasatdigim icin.zaten korka korka ucurdum diye ustume geldi heli.bi daha yapsam benden kotu adam yoktur:) saka degildi.kolumla pal kirdim:)

subhi taghiyev' Alıntı:
hocam herkesden ozur dilerim bu hadiseyi yasatdigim icin.zaten korka korka ucurdum diye ustume geldi heli.bi daha yapsam benden kotu adam yoktur:) saka degildi.kolumla pal kirdim:)
Allah korumuş. :eek:

Merhaba Subhi Bey,

Elevator komutu verdiğinizde hangi servo hareket etmiyor anlamadım :rolleyes: Problem ne olabilir diye sormuşsunuz valla ne desem bilemedim. Acaba konuda detaylı anlatılan hangi aşamayı düzgün yapamadığınız, bir şey söylemek gerçekten güç :-\

Pitch açısının 11 derece olması için girdiğiniz değer 25 olabilir. Helinin fiziki toplaması ile değişebilen bir rakam, bence problem yok ;)
hocam gecde olsa problemi size video ile anlatmak isterdim.bu problem aynen ailerondada aynidir.videoda yalnizca elevatoru 6-7 derece tutdurmak istiyorum.6-7 dereceyi yapa biliyorum amaki yine soyledigim gibi swash mix-de deger 22oldugundan servolar yavash hareket ediyor buda pallerin acisinin az olmasina sebep oluyor.boylemi olmasi lazim?sizin videolarda gordum bendeki gibi degildir.misal olarak

cok yazmama gerek yok baksaniz anlarsiniz zaten.bu arada ilk hover demezdim havalandirmami yaptim))ama problemler cok.fiziksel olarak 0-dan heli toplaya bilirim.sayenizde tabii ki.ama kumanda ayari ve ucurmak problemlidir hayla))

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

subhi taghiyev' Alıntı:
cok yazmama gerek yok baksaniz anlarsiniz zaten.bu arada ilk hover demezdim havalandirmami yaptim))ama problemler cok.fiziksel olarak 0-dan heli toplaya bilirim.sayenizde tabii ki.ama kumanda ayari ve ucurmak problemlidir hayla))
Öncelikle video için teşekkürler Subhi Bey. Dediğiniz gibi problem çok net ama hiç başıma gelmedi. İşin gerçeği ne olabileceği hakkında hiç bir fikrim de yok. Tek aklıma gelen turnigy 9X'in azizliği diyeceğim ama ondan da emin olamıyorum :embarras:

Umarım benzer sorunu yaşayan başka bir üyemiz, bu problemi çözmekte size yardımcı olur ;)

Öncelikle video için teşekkürler Subhi Bey. Dediğiniz gibi problem çok net ama hiç başıma gelmedi. İşin gerçeği ne olabileceği hakkında hiç bir fikrim de yok. Tek aklıma gelen turnigy 9X'in azizliği diyeceğim ama ondan da emin olamıyorum :embarras:

Umarım benzer sorunu yaşayan başka bir üyemiz, bu problemi çözmekte size yardımcı olur ;)
Mehmet bey sizce aileron ve elevator aci olcumu olmazsa nolur?cokmu problem olur?

subhi taghiyev' Alıntı:
Mehmet bey sizce aileron ve elevator aci olcumu olmazsa nolur?cokmu problem olur?
Şu kontrol sonrası eğer fiziki olarak bir sıkıntı yok ise, bence çok büyük problem olmaz diye düşünüyorum.

acaba burda atlanılan bir konumu var :D model Flaybarlı ve flaybarlıda pal açısı önemsenmezki , flybar paddle açısı önemlidir :)

kuamndadaki swash mix menüsündeki değerler 50 yada 60 olması uçmanız ve 3D yapmanız için yeterlidir

Mesut AKIN' Alıntı:
acaba burda atlanılan bir konumu var :D model Flaybarlı ve flaybarlıda pal açısı önemsenmezki , flybar paddle açısı önemlidir :)

kuamndadaki swash mix menüsündeki değerler 50 yada 60 olması uçmanız ve 3D yapmanız için yeterlidir
Bu konuyu bir kez daha araştıralım üstad ;)

Ama senin de dediğin gibi pratikte çok da bir şey değişmiyor zaten. Bizim de yaptığımız ayarlarda max 8'den 6 düşürüyoruz :D

Bu kadar ince ayara gerek var mı peki, işte bu kısım soru işareti :laugh:

Mesut AKIN' Alıntı:

Mesut bey cok saolun fkir bildirdiginiz icin.ama sizin dediginizi tam anlamadim.ben aciyi aci olcerle olcdugumde aynen sizin videodaki gibi dereceyi yakalamak icin deger swash mix-de 22 oluyor.bu zamanda servolar videodaki gibi hareket yapiyor.soylemek istedigim su.aileron ve elevator dereceleri onemlimi?bunu yapmazsam saga veya sola kacma gibi problemlerle uzlese bilirmiyim?3d?valla benim 3d-e erishe bilmem icin belkide yillar gerekir))stabil ucus lazim bana.flybar paddle diyosunuz ama tum videolarda paddle ile degil pal acisi ile yapiyorlar.

subhi taghiyev' Alıntı:
Mesut bey cok saolun fkir bildirdiginiz icin.ama sizin dediginizi tam anlamadim.ben aciyi aci olcerle olcdugumde aynen sizin videodaki gibi dereceyi yakalamak icin deger swash mix-de 22 oluyor.bu zamanda servolar videodaki gibi hareket yapiyor.soylemek istedigim su.aileron ve elevator dereceleri onemlimi?bunu yapmazsam saga veya sola kacma gibi problemlerle uzlese bilirmiyim?3d?valla benim 3d-e erishe bilmem icin belkide yillar gerekir))stabil ucus lazim bana.flybar paddle diyosunuz ama tum videolarda paddle ile degil pal acisi ile yapiyorlar.

Subhi bey, şimdi vidyoları böşverin dediğimi yapın swash mixteki değerleri 50 yapın hepsini, pal açılarınıda 11 yapın tamamdır

Mesut AKIN' Alıntı:
Subhi bey, şimdi vidyoları böşverin dediğimi yapın swash mixteki değerleri 50 yapın hepsini, pal açılarınıda 11 yapın tamamdır
Cok saolun Mesut bey.

her kese tesekkurler,ilk ucusumun videosu.sayenizde burda hic bir kes bu hobbiyle mesgul olmadigi taktirde bu ishi yaptim.
buda video:

bide bir sorum daha iki ayri pali kullansam ne bash verir?yapa bilirmiyim?ne yapmam lazim?

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

subhi taghiyev' Alıntı:
her kese tesekkurler,ilk ucusumun videosu.sayenizde burda hic bir kes bu hobbiyle mesgul olmadigi taktirde bu ishi yaptim.
Tebrikler Subhi Bey. :bravo:

Çevrenizde size yardımcı olabilecek hiç modelci yokken büyük başarı bence de, tebrikler. :RCKolik:

Evet forumcak beklediğimiz uçuş videosu Baku'den geldi :bravo: :halay: :yuppi:

Zor kısımlar artık bitti Subhi Bey, bundan sonrası inşallah çok daha kolay ve zevkli olacak ;)

Paller farklı marka ise ağırlık ve ağırlık merkezleri farklı olabileceği için vibrasyon veya Tracking neden olabilir. Ama elimde yedek yok belli bir süre kullanmak zorundayım diyorsanız, kısa süreli kullanacağınız ve hover yapacağınız düşünülürse olabilir. Tavsiyem en kısa süre içerisinde yedek almanız, gelinceye kadar da devam ;)