[Video]: WlToys v977 Kutu açılımı / unboxing

cem aslan' Alıntı:
Yani ana mil eğildi diyicem ama öyle halıya sürtmeyle de olmaz gibime geliyor. :-\

Bir fotoğrafını çekeyim dedim , nasıl bir yamukluk varmı sizce :embarras:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

eğrilik olacağını pek sanmıyorum ama emin olmak için mili tamemen söküp masaya bir koyman gerek. Anca öyle anlarsın. Bu arada ana çarkın çok aşağıda, onu bir düzelt bakalım ondan oluyor olabilir. Gözle gözükmeyecek kadar bir boşluk kalmalı. Sadece buşluk olduğunu elinle hissedebilmelisin. Pallerini de helini yan yatırdığında kendiliğinden düşebilecek kadar gevşet ama tam bu kadar gevşet daha fazla değil.

cem aslan' Alıntı:
eğrilik olacağını pek sanmıyorum ama emin olmak için mili tamemen söküp masaya bir koyman gerek. Anca öyle anlarsın. Bu arada ana çarkın çok aşağıda, onu bir düzelt bakalım ondan oluyor olabilir. Gözle gözükmeyecek kadar bir boşluk kalmalı. Sadece buşluk olduğunu elinle hissedebilmelisin. Pallerini de helini yan yatırdığında kendiliğinden düşebilecek kadar gevşet ama tam bu kadar gevşet daha fazla değil.

Bu dediklerini bi deniyeyim o zaman şimdi sarj olmasını beklıyorum hala gariplik varsa dediklerini uygularım %p

cem aslan' Alıntı:
Dostum kuyruk motoru sadece sağa döner zaten. Sen uçururken bir dengesizlik hissettin mi yoksa öyle elinde çevirirken böyle oldu da onun için mi soruyorsun? Heliyi çarptın mı?

Bu arada heliyi yüzün hizasında kesinlikle tutma. Geçenlerde benim kucağımda aynı senin gibi bakarken palleri fırlattı. Aman dikkat bunlar basit ama çok önemli ayrıntılar.

bu arada birşeyi farkettim sen sadece sağ tarafa döner demişsin ancak wltoys v977 kendi orjinal videosunda adam solada döndürüyor (2:10 da ) ? :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: niye benimkisi dönmüyor o zaman bu hatalı üretimdir :( :(

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

valla sadece sağa yani saat yönünde döndüğünü sanıyorum belki de terste dönüyordur. Ama benim helide ben hiç fark etmedim. Belki de öyledir ama yanlış biliyor olabilirim. 2:10 da pervanenin ters döndüğünü nasıl gördün ki? :) Ben göremedim, çözünürlüğü mü yükseltince gözüküyor ki :rolleyes:

cem aslan' Alıntı:
valla sadece sağa yani saat yönünde döndüğünü sanıyorum belki de terste dönüyordur. Ama benim helide ben hiç fark etmedim. Belki de öyledir ama yanlış biliyor olabilirim. 2:10 da pervanenin ters döndüğünü nasıl gördün ki? :) Ben göremedim, çözünürlüğü mü yükseltince gözüküyor ki :rolleyes:

adam sol throttle kısmından sola döndürünce helide sola dönüyor ?? 2:10 dediğimde yani o saniyeden sornasında left turning diye gösteriyor hocam

Bir karışıklık oldu sanırım. Sen helikopterin burnunu sola çevirmekten mi bahsetmiştin yoksa kuyruk motor pervanesinin sola dönmesinden mi? Ben ikinciyi anlamıştım bu dediğinden; "birde kuyruk motorunda sağa dönüyor fakat sola dönmüyor "
:rolleyes:

Furkan sakin bir daha gaz acikken helikopterini oyle yuzune dogru tutma!!! Sonra keske tutmasaydim dediginde is isten gecmis olur. Demedi deme.

Kuyruk motoruyla ilgili bakabilrisin. Diger skintini ise video tam olarak anlayamadim. Ayrica bazi seyleri genelde ilk helide sorun gibi yorumlayabiliyoruz. Am aslında herhangi bir skintisi olmayabiliyor... bu yuzden tam olarak sorun oldugnu dusunmeden once iyi bir arastir... bosuna moralini bozma

Ama sanirim pallerde bir dengesizlik var gibi veya swashplate ayarinda. Yani duzeltilebilecek birsey gibi... sen swahsplate ile ilgili konulara bak cevabini bulursun. Forumun amaci sorunlar icin konu acmak degil, bilgi paylasiminda bulunmak. Eger arastirmis olsaydin kuyruk motoruyla ilgili olan sorunada cevap bulurdun.

Moralini bozma Furkan, bence muhtemelen helide bir anormallik yok. ;)

O söylediklerin normal şeyler, kuyruk palinin bir tarafa dönüp diğer tarafa dönmüyor olması falan. Hover'a aldığında kontrol verdiğin zaman hem sağa hem sola dönebiliyor olduğunu göreceksindir muhtemelen.

Devir alana kadar bir miktar vibrasyon yapmasıda çok anormal değil. Ana milinin eğri olup olmadığını yine de bir kontrol et tabi.

Furkan öncelikle güzel paylaşım için teşekkür ederiz, eline sağlık :halay:

Kuyruk motorunda herhangi bir sıkıntı yok, için rahat etsin ;) Ayrıca video titreşim çok da fazla değil. Arkadaşların dediği gibi ana dişlideki küçük boşluğu ortadan kaldır. Eğer yeterince simulator çalıştı isen, uçuşlara başla :thumbup: Ama arkadaşların da dediği gibi evin içinde değil de, dışarda ve eğer mümkünse çim üstünde uçmanı tavsiye ederim ;)

Bir de aklında olsun Furkan, bundan sonra ortaya çıkacak V977 sorunlarında aşağıdaki konuda paylaşırsan, diğer üyelerimiz de benzer sorunları daha kolay takip edebilirler ;)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Bir de aklında olsun Furkan, bundan sonra ortaya çıkacak V977 sorunlarında aşağıdaki konuda paylaşırsan, diğer üyelerimiz de benzer sorunları daha kolay takip edebilirler ;)

Türker ve Mehmet abi dediklerinizi yapacağım inşallah dediğiniz gibi bir sorun yoktur , ileride uçuş videolarınıda eklerim inşallah :laugh:

Tekrardan pallerin vidalarını kontrol ettim maın gear ı bıraz yukarıya çıkarttım ( pek becerebildiğimide sanmıyorum birisi nasıl olucağını anlatsa sevinirim :evil: ) bazen titreme yapıyor bazen ise yapmıyor ...

kuyruk motorunda ise sorun yokmuş allahıma şükür sorunsuz galiba sarjdan kaynaklanıyordu ve devirden olsa sanırım :coolxf:

;)

Sırf göstermek için helinin canopy açıpta fotoğrafını çektiğiniz için teşekkür ederim :bravo: :saygilar:

Dediğiniz şekilde yaptım ve sonuç :