[Video]: WlToys v977 Kutu açılımı / unboxing

Furkan Selim' Alıntı:
Sırf göstermek için helinin canopy açıpta fotoğrafını çektiğiniz için teşekkür ederim :bravo: :saygilar:

Rica ederim :) Evet olmuş gözüküyor. Bu arada düşününce ampul yandı... Sen şimdi heliyi eline alınca kuyruk hep bir tarafa üfleyince düşünüyorsun ki acaba bu sola nasıl dönecek değil mi? Valla ben de tam bugüne kadar bunu düşünüyordum ve önceki bilgilerimden yola çıkınca sanırım buldum olayı :) Ben de bu forumda okudum ordan biliyorum. Sen de okursan temel olan konuları helini daha iyi tanımış olacaksın. Bak şimdi ana paller saat yönünde döndüğü için helikopterde spin effect yani bu dönüşe bağlı bir dönme kuvveti meydana geliyor. Ve bu kuvvetin yönü burun sola kuyruk sağa olacak şekilde. Yani zaten kuyruk motoru olmasa veya bozulsa heli durmadan sola döner. Hem de ne döner :laugh: Onun için kuyruk motoru devamlı sağa hava üfler. Ki zaten hep sağa üfler sola veremez. Ve burnu sağa çevirmek istediğinde ise "daha fazla" üfler. Burnu sola çevirmek istediğinde ise "daha az" üfler. Mekanizma bu şekildedir. %p

cem aslan' Alıntı:
Rica ederim :) Evet olmuş gözüküyor. Bu arada düşününce ampul yandı... Sen şimdi heliyi eline alınca kuyruk hep bir tarafa üfleyince düşünüyorsun ki acaba bu sola nasıl dönecek değil mi? Valla ben de tam bugüne kadar bunu düşünüyordum ve önceki bilgilerimden yola çıkınca sanırım buldum olayı :) Ben de bu forumda okudum ordan biliyorum. Sen de okursan temel olan konuları helini daha iyi tanımış olacaksın. Bak şimdi ana paller saat yönünde döndüğü için helikopterde spin effect yani bu dönüşe bağlı bir dönme kuvveti meydana geliyor. Ve bu kuvvetin yönü burun sola kuyruk sağa olacak şekilde. Yani zaten kuytuk motoru olmasa veya bozulsa heli durmadan sola döner. Hem de ne döner :laugh: Onun için kuyruk motoru devamlı sağa hava üfler. Ki zaten hep sağa üfler sol :yuppi:a veremez. Ve burnu sağa çevirmek istediğinde ise "daha fazla" üfler. Burnu sola çevirmek istediğinde ise "daha az" üfler. Mekanizme bu şekildedir. %p

Uzun uzun zaman ayırıp yazdığınız için tesekkur ederim :bravo: ancak titremeden kastım bu degildi nasıl desem normal oldugu zaman çalışırken pallerde ki yandan görüntü düz görünuyor fakat dediğim gibi titreme olunca pallerde aşağı ve yukarı şekilde sapma oluyordu neyseki sorunumu çözdüm hover debugging ayarlarinida yaptiktan sonra uçuşa hazır olucak inşallah :yuppi: :yuppi: :yuppi: :halay: