WLtoys V977 : Kullanıcı Yorumları / Tavsiyeleri / Önerileri / Bulgular

videoları izledim gaza geldim çıktım dışarı sonuç resimde :D yerine taktım taktım sorun yokda fazladan kablo kalıyo daha önce yoktu bu fazlalık bide taktıktan sonra her zamanki gibi rahat kalkış yapamadım :(

Ahmet Aksoy' Alıntı:
videoları izledim gaza geldim çıktım dışarı sonuç resimde :D yerine taktım taktım sorun yokda fazladan kablo kalıyo daha önce yoktu bu fazlalık bide taktıktan sonra her zamanki gibi rahat kalkış yapamadım :(

yerine takılırken çeltikli bir yer var borunun üstünden kabloyu büküp burunun üstüne uzun kısmınıda yatırıp çeltiğe denk getirerek,ittirmeniz gerekiyor,dikkat edin hassasdır biraz, ben tekini koparmıştım :laugh:

Yaptim gibide gene biraz kaldi :) zorlamak istemedim dahada sac teli gibi assa yukari :)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Sanki bind olmamış gibi Özkan :rolleyes: V977 de v922 benziyorsa zaten bind için özel bir şey yapmana gerek yok. Her kumanda açılışında otomatik olarak bind oluyor.

Normalde bind için önce kumanda açılır daha sonra heliye enerji verilir bu şekilde bind olur. ancak yeni aldığım ana kartın ilk bind işlemi için önce heliye enerji verdim sonra kumandayı açtım böylece bind oldu. sonra kilerde yine aynı önce kumanda sonra heli.... :D

ÖZKAN KAYA' Alıntı:
Normalde bind için önce kumanda açılır daha sonra heliye enerji verilir bu şekilde bind olur. ancak yeni aldığım ana kartın ilk bind işlemi için önce heliye enerji verdim sonra kumandayı açtım böylece bind oldu. sonra kilerde yine aynı önce kumanda sonra heli.... :D

Bind dediğimize ilk tanıtım işlemi dersek her zaman bu böyledir. Önce alıcı sonra verici... Sonraki kullanımlar için bind terimi pek kullanılmıyor ve evet onlarda her zaman önce kumanda sonra heli.. kapatırken de önce heli, en son kumanda...

Ahmet Aksoy' Alıntı:

Ahmet bu işte gaza gelmek en tehlikelisi :D Bolca simulasyon çalışması yapmadan çok fazla zorlamamak lazım V977 ;)

ÖZKAN KAYA' Alıntı:
Özkan anladığım kadarı ile sorun tuhafta olsa bir şekilde çözülmüş, hadi gözün aydın ;)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Ahmet bu işte gaza gelmek en tehlikelisi :D Bolca simulasyon çalışması yapmadan çok fazla zorlamamak lazım V977 ;)
Özkan anladığım kadarı ile sorun tuhafta olsa bir şekilde çözülmüş, hadi gözün aydın ;)

Mehmet bey,

ilk bind işleminde sıralama önce heli sonra kumanda imiş, şu anda evin geniş salonunda uçuyorum, tabiki yüzümde uçmanın yani 6 kanallı helikopteri uçurmanın mutluluğu ile.... helilerde olmasa biz ne yaparmışıyız... :)

Konularda araştırdım bulamadım ilerde bir trex modeli alırsam(450 veya 500 serisinden) eğer V977 kumandası ile çalışırmı? Bind olurmu? terimleri yeni yeni öğreniyorum :)

Mustafa Atabek' Alıntı:
Konularda araştırdım bulamadım ilerde bir trex modeli alırsam(450 veya 500 serisinden) eğer V977 kumandası ile çalışırmı? Bind olurmu? terimleri yeni yeni öğreniyorum :)
RTF yani uçuşa hazır olan micro modeller ile gelen kumandalar ne yazık ki sadece kendi modelleri ile beraber kullanılabiliyor Mustafa .

2- V977'de ki 6G / 3D modları nedir ? Aradaki farkları nelerdir ? Nasıl değiştirilir ? (TIKLAYINIZ)

bu bölümü acamadım acaba bendenmi kaynaklanıyor

fatih yıldırım' Alıntı:
2- V977'de ki 6G / 3D modları nedir ? Aradaki farkları nelerdir ? Nasıl değiştirilir ? (TIKLAYINIZ)

bu bölümü acamadım acaba bendenmi kaynaklanıyor
Yok Fatih sen de bir problem yok. Ne yazık ki dokumanları paylaştığımız "http://www.mediafire.com/" sitesi 01.03.15 tarihi itibari ile mahkeme kararı ile erişim yasağı gelmiş durumda :-\

anladım acılınca okuruz bizde

Günaydın,

benim v977 yi ilk hareket verdiğim zaman ana paller kademeli olarak devir alması gerekir iken almayıp 2-3 sn. kendini toparlamaya çalışır gibi kesik kesik çalışıp duruyor, sonrada kendini toparlayıp devir alıyordu. bende bu sıkıntının ya esc den(akımı düzenli göndermiyor olabilir diye) ya da ana motordan ya da ana şaft rulmanlarından olduğunu düşünerek, esc yi ana motoru ve ana rulmanları değiştirmeme rağmen sorun halen mevcut, acaba sorun nerede arkadaşlar? ana dişlinin ana şafta oturduğu yerde kayma olup dişli şaftı döndermeden atlıyor olabilir mi acaba buda aklıma yeni geldi. ya da ana kartta mı bir sorun var diyecem ama onuda yeni değiştirmiştim, helikopter kalktıktan sonra uçuışunda hiç bir sıkıntı yok, ama ilk hareket vermesi oldukça sorunlu...

ÖZKAN KAYA' Alıntı:
... helikopter kalktıktan sonra uçuışunda hiç bir sıkıntı yok, ama ilk hareket vermesi oldukça sorunlu...
Günaydın Özkan bey. Sanki soğuk lehim olabilir gibi geldi bana. Özellikle pilin takıldığı soketle o kablonun ana karta kadar olan kısmını iyice bir kontrol etmenizi tavsiye ederim. Tabi kablonun kendisini de kontrol etmek iyi olur, bazen lehimler sağlam oluyor ama kablo izolasyonun altından kopmuş olabiliyor.

Türker Akgün' Alıntı:
Günaydın Özkan bey. Sanki soğuk lehim olabilir gibi geldi bana. Özellikle pilin takıldığı soketle o kablonun ana karta kadar olan kısmını iyice bir kontrol etmenizi tavsiye ederim. Tabi kablonun kendisini de kontrol etmek iyi olur, bazen lehimler sağlam oluyor ama kablo izolasyonun altından kopmuş olabiliyor.

Pekala normal uçuş esnasında neden bunu yapmıyorda ilk harekette yapıyor türker bey, bahsettiğiniz yeri kontrol edeceğim. umarım oradandır.