WLtoys V977 : Kullanıcı Yorumları / Tavsiyeleri / Önerileri / Bulgular

Arkadaşlar helide main gear ile pinyon arası boşluk oluşması ve kuyruk motorunun yerinden çıkması bir huy gibi gözüküyor... :rolleyes:

Tecrübeli olanlara sormak istiyorum bu parçaları sabitlemek için yapıştırıcılar kullanmak yararlı olur mu? Yoksa esneme paylarını yok edeceği için kırım olması ihtimalini arttırır mı?

Teşekkürler.

cem aslan' Alıntı:
Arkadaşlar helide main gear ile pinyon arası boşluk oluşması ve kuyruk motorunun yerinden çıkması bir huy gibi gözüküyor... :rolleyes:

Tecrübeli olanlara sormak istiyorum bu parçaları sabitlemek için yapıştırıcılar kullanmak yararlı olur mu? Yoksa esneme paylarını yok edeceği için kırım olması ihtimalini arttırır mı?

Teşekkürler.
Kuyruk için bir şey diyemeceğim ama main gear-pinyon kesinlikle sabitlemeyin. Burada esas olan "Ne zaman çıkıyor" sorusudur.

Eğer havada uçarken çıkmıyor da, sert iniş ve düşüşlerde çıkıyor ise normal. Çünkü unutmayın enerjinin bir şekilde boşalması lazım. Şu an demek ki enerji ancak bu şekilde sönümleniyor. Siz bunları sabitlerseniz, o zaman enerji mutlaka başka bir zayıf noktadan ve bu sefer büyük bir ihtimal bazı parçalara kalıcı hasar vererek boşalacaktır.

Ben de sizinle aynı fikirdeydim Mehmet Bey yine de sorayım dedim. Dediğiniz gibi momentumun bir şekilde sönümlenmesi lazım ki parçalara kuvvet binmesin çarpma anında. Sert düşüşlerde çıkıyor zaten normalde kesinlikle sorun yok. Ama kanatları çarparsanız kontrol edilmeli çünkü gevşiyor. :)

cem aslan' Alıntı:
Evet hocam bulamadım ben de... Yok. Bugünlerde bu hobide şunu öğrendim helikopterini birine verirken babana bile güvenmeyeceksin! ??? Ben güvendim tam gaz koltuğa vurdu sonuç ortada. :laugh: Hani kendim kırım yaşasam için yanmazdı valla, bi 6 kanal uçurumadım askere gidecem yav ne şans bende de :D

Umarim isinizi gorur.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

V977 Ana Dişliyi Yerine nasıl oturtabilirim

Kuyruk Motoru Sol Rudder Komutu verdiğimde hareket etmiyor. Bu normal midir ?

Helikopter elinizde iken sol rudder komutunda kuyruk motorunun durması bence normal. Çünkü sol rudder komutu ile kuyruk sağa hareket eder. Dolayısıyla kuyrukmotoru yavaşlar

cem aslan' Alıntı:
Belki ilanımı hatırlayan vardır bu forumda bir parça arıyordum... Bir şekilde buldum bugün elime ulaştı ve helimi çalıştırdım. Ama kırım fazla gecikmedi ??? odamda uçururken çarpıp palin tekini hasarlı duruma soktum. Bunu yapmadan önce de hover ayarlarını yapmıştım. Ve şimdi palleri değiştim heryerine de baktım servolar çalışıyor biryerde bir sıkıntı gözükmediği halde heli aşırı derecede sağa çekiyor. Trim verince düzeliyor ama bu çok rahatsız edici oldu çünkü nerdeyse sona kadar trim vermem gerekiyor ve helide bir dengesizlik başladı stabilitesi azaldı... Bir çarpmadan sonra ana mil mi yamuldu acaba heli yavaş kafa devir hızında titreme yapıyor? Jiroskopta da hasar olabilir mi acaba? Ne önerirsiniz? :(

Sorunu giderdim. :) Swash plate yanlış yere takmışım. Kaymak gibi uçuyor düzelttim :yuppi:

Değişik konularda paylaşılan yeni kullanıcı bulguları mesaj olarak konuya ilave edilmiş ve ilk mesaja LINK verilmiştir :RCKolik:

Şarjını taktım kumandayı elime aldım az bir miktar gaz verdim ve pal yerinden yuvasıyla çıktı nasıl oldu bu yav :-\ :-\ :-\ Nasıl takılacağı hakkında yardım edin lütfen :rolleyes: :rolleyes:

Furkan hatırlıyor musun dün mü ne demiştim sana pali fırlatabiliyor diye. Fazla geçmeden benim yaşadığım sorunun aynısı olmuş ne yazık ki :-\ Onu yerine takman mümkün değil yuvası dağılmış. Ben de çok uğraşmıştım ama olmuyor. Parçayı beklemen gerek artık. :embarras:

Furkan Selim' Alıntı:
Şarjını taktım kumandayı elime aldım az bir miktar gaz verdim ve pal yerinden yuvasıyla çıktı nasıl oldu bu yav :-\ :-\ :-\ Nasıl takılacağı hakkında yardım edin lütfen :rolleyes: :rolleyes:
Tüm parçaları buldun ise aşağıdaki konudaki şemaya uygun olarak takman lazım. Yani kutudan çıkan manual en son sayfasında belirtildiği gibi

Bu olay yanlış hatırlamıyorsam 3.kez raporlanıyor. Bu durumda vidayı sıkmadan önce LOCTITE dediğimiz Mavi bir malzeme kullanmamız gerekiyor. Bu malzeme zaman içerisinde vidanın gevşemesine engel oluyor. Ama dikkat MAVI renk olmalı. KIRMIZI olursa, sonradan çıkarması çok zor olur.

Şayet bu malzemeyi bulamam dersen, devamlı olarak palleri çıkarıp bu vidanın sıkılık durumunu kontrol etmen gerekecek ;)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Tüm parçaları buldun ise aşağıdaki konudaki şemaya uygun olarak takman lazım. Yani kutudan çıkan manual en son sayfasında belirtildiği gibi

Bu olay yanlış hatırlamıyorsam 3.kez raporlanıyor. Bu durumda vidayı sıkmadan önce LOCTITE dediğimiz Mavi bir malzeme kullanmamız gerekiyor. Bu malzeme zaman içerisinde vidanın gevşemesine engel oluyor. Ama dikkat MAVI renk olmalı. KIRMIZI olursa, sonradan çıkarması çok zor olur.

Şayet bu malzemeyi bulamam dersen, devamlı olarak palleri çıkarıp bu vidanın sıkılık durumunu kontrol etmen gerekecek ;)

Pekala nsaıl takıcam palleri geri ? :'( :'( :'(

Furkan Selim' Alıntı:
Pekala nsaıl takıcam palleri geri ? :'( :'( :'(
Yukarıdaki mesajda cevabını verdim ya Furkan.....

Tüm malzemeleri bulup, resimde görüldüğü sırada takacaksın. Kaldı ki bu kadar üzülme, artık sen bir modelcisin. Bu tür işler iş değil ki. Unutma modelcilik sadece uçmak demek değildir ;)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Yukarıdaki mesajda cevabını verdim ya Furkan.....

Tüm malzemeleri bulup, resimde görüldüğü sırada takacaksın. Kaldı ki bu kadar üzülme, artık sen bir modelcisin. Bu tür işler iş değil ki. Unutma modelcilik sadece uçmak demek değildir ;)

Benim o zaman sipariş vemem gerekicek pekala bu sipariş meselesinde 2 ay sınırı nedir ben mayısın 19 unda vermiştim siparişimi şimdi versem gümrüğe falan takılırmıki ?

Bana bu parçalardan hangisi gerekecek ? :eek: :eek:

1)

2)