Yurtdışı Kargo Takip : Ürün şu an nerede ?? Gümrüğe takıldı mı acaba ??

Banggoog dan 90$ lık bi kumanda aldım ancak

ÜCRETLER
Gümrük Verigisi : 57.0 TL
Damga Vergisi : 0.6 TL
Gümrüğe Sunma Ücreti : 2.0 TL
Yurtdışı İade Ücreti : 0.0 TL

böyle bişey çıktı ptt.gov.tr de ancak türkiye.gov.tr de ise sistemden kaynaklanan sorundan görüntülenemedi...
sizce benim kargo nerde ne yapmam lazım?

deniz inan' Alıntı:
Banggoog dan 90$ lık bi kumanda aldım ancak

ÜCRETLER
Gümrük Verigisi : 57.0 TL
Damga Vergisi : 0.6 TL
Gümrüğe Sunma Ücreti : 2.0 TL
Yurtdışı İade Ücreti : 0.0 TL

böyle bişey çıktı ptt.gov.tr de ancak türkiye.gov.tr de ise sistemden kaynaklanan sorundan görüntülenemedi...
sizce benim kargo nerde ne yapmam lazım?

En üstte bu bilgiler yazar altında kargonun nerede olduğuna ilişkin bilgi olması gerekir

Bangood , ya aldığınız ürünü değerinin çok altında faturalandırmış , gümrükçü abiler de tahmini bir vergi yapıştırmış , ya da 90 doların vergisi artık 57 tl oldu :-\ , şurası açık , gümrük vergisini ödeyeceksiniz...

1.600cc bir otomobil icin : %45 ÖTV + %18 KDV + TRT Bandrol + Ruhsat + Musavirlik bd (Kasko + Trafik Sigortasi ve bunlara aitde %18 vergi)
Benzin icin : %66 Vergi,

Eh 90 dolar icinde 57 TL azmış...Bunada şükür...

Evrim SUTEL' Alıntı:
1.600cc bir otomobil icin : %45 ÖTV + %18 KDV + TRT Bandrol + Ruhsat + Musavirlik bd (Kasko + Trafik Sigortasi ve bunlara aitde %18 vergi)...
2000 cc otomobillerin vergilerini tavsiye ederim, gerçekten çok eğlenceli. :lollol: :lollol:

şu an ptt şubesinde görülüyor ama gittim orda yokmuş anlamadım gitti bu işi

Türker Akgün' Alıntı:
2000 cc otomobillerin vergilerini tavsiye ederim, gerçekten çok eğlenceli. :lollol: :lollol:

Haha, 2.000cc icin 1 araba kendine, 1 araba devlete hediye + 1 senelik memurun benzin gideri...

Türker Akgün' Alıntı:

Bir arkadaşım bir otomobil almıştı. Anahtar teslimi 499.999.- TL idi ve aracın liste fiyatı 135.000.- idi!!!! Eğlencenin dibine vurmuştu! :D :p

Arkadaşlar merhaba

Kargomun son durumuna göre gümrüğe takılmıştır diyebilir miyiz ? :(

[attachimg=1]

Ekli dosyalar

• _.__ PTT __.pdf
    117.7 KB · Görülme: 8

Hüseyin bey merhabalar,
Siz sorularınızı sormaya başlamadan önce, açacağınız ayrı bir tanışma konusu ile oncelikle biz sizi tanısak nasıl olur ? Üye olurken size gönderilmiş olan özel mesajı okuyabilir ya da şu konuyu inceleyip gereğini yapabilirsiniz:

Ama gönderdiğiniz dökümandan gördüğüm kadarı ile gümrüğe takıldığını(ya da takılmadığını) belirten herhangi bir ibare yok.

türkiyeye girdiğine sevindim açıkcası :) ama asıl soru şu 122$
gümrüğe takıldımı takılmadımı bilmiyorum. :-\ sizce ?
Torba kapandı nedir ?

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Kaan merhaba inşallah takılmaz diyelim ama, pek öyle gözükmüyor gibi, ihbarname gelebilir bilgin olsun :rolleyes:

Kaan daha izmir e gelecek orada gümrüğe girecek belli değil daha şu aşamada izmir e doğru yola çıkacak torba kapandı dediği basitçe bu. Sanırım gideceği bölgeye yeterince gönderi olmasını bekliyorlar yada aynı yere gidecek tüm ürünlerin toplanmasını bekliyorlar toplanınca kapatıp gönderiyorlar

bu zamana kadar hiç gümrük ödemedim. İnş vergisi çıkmaz.

Hobbykingden gelen içinde esc, motor... ıvır zıvır bulunan kargom 15 gündür ptt nin elinde bu gidişle bana ulaşması 1 ayı bulacak gibi duruyor. Kargo bir gün Sakarya'ya gelecek inşallah :laugh: Kargo ukimde takıldı kaldı ne zaman elime ulaşır sizce? İçerisinde pervane bulunan diğer kargomda UKİM de takıldı kaldı. :(p :(

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol