Yurtdışı Kargo Takip : Ürün şu an nerede ?? Gümrüğe takıldı mı acaba ??

Bence mesai saatleri içinde bir arayıp sorun durumu barkod no ile yardımcı oluyorlar gerekli bilgiyi alabilirsiniz

hadi bakalım. :D 50 tl gümrük vergisi + 3.6tl de gümrüğe sunma ücreti yapıştırmışlar bana :(

Kaan ÖZLER' Alıntı:
hadi bakalım. :D 50 tl gümrük vergisi + 3.6tl de gümrüğe sunma ücreti yapıştırmışlar bana :(
Olsun getirmişler ta buna da şükür demekten başka çare yok.
Berke Karlı' Alıntı:
Hobbykingden gelen içinde esc, motor... ıvır zıvır bulunan kargom 15 gündür ptt nin elinde bu gidişle bana ulaşması 1 ayı bulacak gibi duruyor. Kargo bir gün Sakarya'ya gelecek inşallah :laugh: Kargo ukimde takıldı kaldı ne zaman elime ulaşır sizce? İçerisinde pervane bulunan diğer kargomda UKİM de takıldı kaldı. :(p :(

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

İki kargomda gelmiş, gittim şubeden aldım. Damga vergisi varmış, 2 sine toplam 1,20 tl ödedim. Ptt gittikçe yavaşlıyor. :D

Bangood'tan 120 dolarlık v977 RTF ve yedeklerini sipariş etmiştim. gümrüğe takılmış.

Gümrük vergisi: 53 TL,
Damga vergisi: 0,6 TL,
Gümrüğe sunma ücreti 3 TL,

Toplam 56,6 TL, keşke erenhobi nin ilanı biraz daha erken olsaysı oradan alırdım. 56,6 TL gümrük ücreti az değil.

ÖZKAN KAYA' Alıntı:
Bangood'tan 120 dolarlık v977 RTF ve yedeklerini sipariş etmiştim. gümrüğe takılmış.
...
Toplam 56,6 TL, keşke erenhobi nin ilanı biraz daha erken olsaysı oradan alırdım. 56,6 TL gümrük ücreti az değil.
Fatura bedeli ne gösterilmiş peki ??

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Fatura bedeli ne gösterilmiş peki ??

Mehmet bey, bilmiyorum daha elime ulaşmadı PTT nin internet sitesinden gördüm, çok şaşırıdım. böyle gümrük vergileri çıkarıp modelcilikten soğutacaklarını sanıyorlarsa, durmak yok yola devam modelcilik bizim kanımıza işlemiş. helede helici olmanın ayrı bir tadı var...

ÖZKAN KAYA' Alıntı:

Gümrük vergisi: 53 TL,
Damga vergisi: 0,6 TL,
Gümrüğe sunma ücreti 3 TL,

aynısını ben ödedim 122 dolar bangood v977 ve imax b6 almıştım. paketi açmakla kalmayıp kutuyuda açmışlar.
paketin üstünde
x1 rc model heli 12,50 dolar
x1 rc model part 5,61 dolar

yazmasına ragmen sorduklarımda, ürünü satıcının ürünü ne kadara sattığına bakarak doğrumu yoksa yalan fiyatmı, diye bakıp gümrük verğisini ona göre yazdıklarını söylediler.

Kaan ÖZLER' Alıntı:
aynısını ben ödedim 122 dolar bangood v977 ve imax b6 almıştım. paketi açmakla kalmayıp kutuyuda açmışlar.
paketin üstünde
x1 rc model heli 12,50 dolar
x1 rc model part 5,61 dolar

yazmasına ragmen sorduklarımda, ürünü satıcının ürünü ne kadara sattığına bakarak doğrumu yoksa yalan fiyatmı, diye bakıp gümrük verğisini ona göre yazdıklarını söylediler.

Yani kaan bey,

satıcı ürünü olduğu fiyattan aşağı yazmış ve bunu anladıkları için gümrük vergisi mi almışlar...

aynen öyle yapmışlar.

Nerden biliyorlamış gümrük sınır değerini aştığını, sanırım yurt dışından modeller geldikçe onlarda tecrübe kazandı... :laugh:

Eskisi gibi degil , o kadar 100 dolar üstü alışveriş yapmıştım. Hiç gümrük ücreti ödememiştim. :)
Daha sıkı tutmaya başladılar. :-\
Her halde devlete para lazım. :mad:

Bugün v977 im geldi, toplamda 120 dolarlık yapmış olduğum alışverişe 21,96 dolar yazmışlar, o kadar şeyin bu kadar düşük olmayacağını tahmin ettiklerinden sanırım toplam da 56,6 TL vergi ödedik. neyse sağlık olsun. ilk hover de unutur giderim zaten.... :laugh:

Gözünüz aydın Özkan Bey. Gülü seven dikenine katlanır.

Amain.com'dan 85$ 'lık bir siparişim olacak ancak sadece UPS ile gönderim var. Ve kargo ücreti 2$ tutuyor. 20 gün içerisinde de teslim edilir ibaresi var.

Aklıma takılan gümrüğe takılır mı? İçerisinde de basit malzemeler var , kablo , vida vs.. Cevaplarınızı bekliyorum :rolleyes: