Yurtdışı Kargo Takip : Ürün şu an nerede ?? Gümrüğe takıldı mı acaba ??

Merhaba. Daha önce Aliexpress klavye siparişimin Türkiyede kayıp olduğunu yazmıştım.5 gun sonra açmış olduğum dispute Aliexpress tarafindan incelenmeye alinacak.Sonuçta 5 gün sonra söz verilen teslimat süresi doluyor.Sizce Aliexpress bu durumda beni hakli bulup para iadesi yaparlar mi?

Tamer Öztürk' Alıntı:
Merhaba. Daha önce Aliexpress klavye siparişimin Türkiyede kayıp olduğunu yazmıştım.5 gun sonra açmış olduğum dispute Aliexpress tarafindan incelenmeye alinacak.Sonuçta 5 gün sonra söz verilen teslimat süresi doluyor.Sizce Aliexpress bu durumda beni hakli bulup para iadesi yaparlar mi?
Sıkıntı olmaz paranızı alırsınız benimde gecenlerde aliexpreesten aldıgım bi urunun bi aparati arizali geldi dispute actm ayni urunden 5 tane almistim sadece bozuk olanin miktari kadar para talep ettim video ve fotograf yukledim 3 gun saticisan mesaj gelmeyince aliexpressten mail geldi iadem kabul edilmis ve urunude geri yollamama gerek olmadigini belirttiler bunun disinda 3 kez aliexpressten gelmeyin urunumun parasini aldim fakat urun gelmediginde surec biraz uzun surebiliyor 10 gun daha beklemenize karar veriliyor atiyorum o sure zarfinda da gelmezse paraniz 3-15 gun arasinda kartiniza yuklenmis oluyor

SM-E500H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Arkadaslar
Yurt dışı 1 adet banggood'dan Heli siparişim vardı. Ürün bedeli nedeni ile gelip gelmeyeceği konusunda tedirgin olmama rağmen (Banggood sayesinde ) düşündüğüm gibi olmadı. WL Toys V912 Brussless biraz geçte olsa elime ulaştı. :agreed: Track numarasını aldıktan sonra yaptığım takiplerde önce Hollanda' daki aktarma merkezine geldi. Orda yaklaşık 1 haftadan fazla kaldıktan sonra ptt kayıtlarına girdi. Ptt kayıtlarına girdikten sonra 1 hafta içinde de teslimat yapıldı. Teslim günü cumartesi günü ise Ptt saat 14:00 e kadar çalışıyor. Bu nedenle teslim elemanı aldığı koliyi depoya geri götürdü. . Benim koli ancak 2 gün sonra teslim edildi.

hepinize kırımsız ucuşlar

Hayırlı olsun güle güle kullanın. Ptt 2 güne iyi bile getirmiş :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ramazan B.' Alıntı:
RS291483853CN

inşallah benim kargomda buhar olmamıştır son hareket 28 ekim :(

arkadaşlar kargoda hala bir hareketlilik yok ukim i aradım daha çinden çıkmamış görünüyor dedi. satıcı da kargonun durmunu araştırıcam demişti ondan da ses yok, sürenin bitmesine 11 gün kaldı beklemelimiyim yoksa dispute açayım mı? ayrıca farklı bir sorunumda var ekim ayının 23 ünde kredi kartımdan bilgim olmadan uçak bileti alınmış 1375 tl, paramı iade aldım ama kartı kapattırdım şidmi dispute açarsam paramı nasıl iade alıcam :-\

Sayın forumdaşlarım. Bugün başıma geleb bir olayı sizlerle paylaşmak istiyorum. Hk adlı internet sitesinden pil aldım. Normalde istanbulda bakilip 60 kurusla teslim aliyordum. Bugun ise kargo ilime ulaşmış olmasına rağmen almaya gittiğimde gönderi çarşamba günü gümrük memuru kontrolüne girecek dediler. Bu durum neyin nesidir? İşgüzarlık mi, olabilir mi?

emre_arz88' Alıntı:
Sayın forumdaşlarım. Bugün başıma geleb bir olayı sizlerle paylaşmak istiyorum. Hk adlı internet sitesinden pil aldım. Normalde istanbulda bakilip 60 kurusla teslim aliyordum. Bugun ise kargo ilime ulaşmış olmasına rağmen almaya gittiğimde gönderi çarşamba günü gümrük memuru kontrolüne girecek dediler. Bu durum neyin nesidir? İşgüzarlık mi, olabilir mi?

İşgüzarlık değil.Zaten yapmaları gereken prosedürü uygulamışlar.Aslında tüm kargolarımızın öyle gelmesi gerekiyor ama genelde upimden geçenler dağıtıma çıkarılıyordu.Yani inceleme olmadan geliyordu. Şimdi haftanın bir günü inceleme memuru gelip ,onay verdikten sonra dağıtıma çıkacak.Sizden orijinal faturanızı ve ödeme belgenizi isteyebilirler ,hazırlayın.Kanuni bir limit aşımı ya da sıkıntı yoksa 3-4 lira gibi bir masrafınız olacaktır. :saygilar:

Emre bey merhaba.KKTC'de paket gümrüğe tabi olduğunda merkez şubeye gidiyoruz ve memur açıp bakıyor, soru soruyor ürün ile ilgili ve vergisi varsa ödeyip alıyorsunuz.Türkiye'de de durumun farklı olacağını sanmıyorum.Muhtemelen ürünün ne olduğunu soracaklardır.Proje için kullanılacağını ve kendiniz için aldığınızı söyleyeceksiniz.Yani pek bir sorun olmaz endişelenmenize gerek yok.Saygılar.

Bu arada fatura HobbyKing tarafından pakete ekleniyor.Sizin ekstra birsey yapmanıza gerek yok.Yine de hazırda bulundurun, memur isterse gösterirsiniz.Saygilar.

Tamer bey cevabınız için teşekkür ederim. İçimi rahatlattınız. Lipo pil vardı. Ondan tereddüt etmiştim. Bulundugum il de cok buyuk degil. Memur alisik olmazsa ondan tereddut ettim. Cok tesekkürler.

Hakan bey teşekkür ederim. Cevabınızı görmemişim.

9 kasim da sipariş verdiğim motorlar hala gelmedi ve takip kodu guncellenmedi hala turkiyeye gönderildi olarak duruyor yilbaşi yoğunluğundan olabilirmi ? tabi böylebi yoğunluk oluyorsa :-\

Merhabalar.Aliexpress ten sipariş vermiştim ürünüm Aliexpress Standart Shipping ile gönderildi.İlk etapta LP123456789 şeklinde takip numarası verildi daha sonra Malezya postasına aktarma olunca kargo takip ekranında RQ12345678MY şeklinde yeni bir barkod numarası verildi.Malezyadan Türkiyeye sevk edildi görünüyor ürünüm.Açıkçası Aliexpress Standard Shipping ile ilk siparişim oldu.Türkiyeye kaç günde girer? Daha önce bu kargoyla ürünü gelen oldu mu? Rica etsem deneyimlerinizi paylaşabilir misiniz?

Ben de aliexpress shipping ile birkaç ürün aldım. Normal china posttan hız olarak bir farkını görmedim. Hepsinde ilk takip numara ne ise hep aynıydı bi değişiklik olmadı.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Şafak abi merhaba.Cainiao sitesinden takip ettiğinizde bir süre sonra RQ12345678MY şeklinde barkod numarası ekleniyor bu numara ile ptt de takibini yapabiliyoruz.En azından bende öyle.Aktarmadan Türkiyeye sevk edildi bir süre önce, hala değişiklik yok.

Arkadaşlar normalde istanbulda tamamlanan gümrük işlemleri bulunduğum şehirde yapıldı. 2 tane 4s lipo 6600 mah ve 3 tane 3s lipo 1000 mah ürünümden dolayı 100 lira vergiye tabi tutuldum. Gümrük dairesi şehrin dışında. :( :( :( :(
ödemenin başka yolu var mıdır?