Kutlama 24 Kasım Öğretmenler Günü

Buradan da paylaşayım...

Adam pet shopta papağanların fiyatlarına bakıyormuş. 500 lira, 1000 lira, 1500 lira gibi rakamların yanında bir papağanın altında 25 bin lira etiketini görmüş. Ne özelliği var bunun diye sormuş.
"Valla beyefendi, hiç konuşmaz ama diğer tüm papağanlar ona hocam diyorlar" yanıtını almış.
Başka canlıların yararına kullanılan bilgi kutsaldır. Ama bildiğini aktarabilmek yani öğretmen olabilmek kat be kat daha kutsal ve değerlidir.
Baş öğretmen Mustafa Kemal Atatürk, sevgili eşim İlknur Yamaner ve sevgili ilk öğretmenim Ayla Günal Demirci başta olmak üzere tüm gerçek öğretmenlerin gününü kutluyorum.

Sümer abim öyle güzel yazmış ki , eklenecek tek kelime bulamadım, bende forumdaki öğretmen arkadaşlarımın ,kendi ilk öğretmenimin , Başöğretmen büyük Atatürk'ün onlara armağan ettiği bu anlamlı ve güzel günü en içten dileklerimle kutluyorum :saygilar:

Buradan da paylaşayım...

Adam pet shopta papağanların fiyatlarına bakıyormuş. 500 lira, 1000 lira, 1500 lira gibi rakamların yanında bir papağanın altında 25 bin lira etiketini görmüş. Ne özelliği var bunun diye sormuş.
"Valla beyefendi, hiç konuşmaz ama diğer tüm papağanlar ona hocam diyorlar" yanıtını almış.
Başka canlıların yararına kullanılan bilgi kutsaldır. Ama bildiğini aktarabilmek yani öğretmen olabilmek kat be kat daha kutsal ve değerlidir.
Baş öğretmen Mustafa Kemal Atatürk, sevgili eşim İlknur Yamaner ve sevgili ilk öğretmenim Ayla Günal Demirci başta olmak üzere tüm gerçek öğretmenlerin gününü kutluyorum.
Elinize kaleminize sağlık. Çok etkileyici bir giriş olmuş :saygilar:

Başta baş öğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bir başkasına bir harf öğretmiş olan tüm öğretmenlerin, öğretmenler gününü kutluyorum.

Taze bir öğretmen olarak ilk öğretmenler günümü geçirdim bu gün. Forumda olan veya olmayan tüm meslektaşlarım adına çok teşekkür ediyorum:saygilar: Hepimizin öğretmenler günü kutlu olsun:halay::halay:

Böyle kutsal bir mesleğin hak ettiği yere gelmesi dileğiyle, tüm öğretmenlerimizin ellerinden öpüyorum!... :saygilar:Öğretmenler gününüz kutlu olsun!

• Beğen
Tepkiler: Hakan Ülgenalp