4 in 1 ESC Motor Yavaş Dönüyor

İlgi Alanı
Multikopter
Merhabalar,

Holybro Tekko32 4-in-1 ESC ve SunnySky X4110S motor mevcut. ESC'den aldığım motor sinyal kablosunu kumanda alıcısının throttle (3) kanalına, GND kablosunu ise kumanda alıcısının GND kısmına bağlıyorum. Gaz verdiğimde motor dönüyor ama çok yavaş dönüyor, throttle stick'ini yukarı aşağı indirmem sonucunda herhangi bir tepki göstermiyor. BLheli yazılımını indirip kurdum fakat, bu yaşadığım sorunla ilgili yapabileceğim herhangi bir ayar göremedim.

NOT: ESC'de BEC olmadığı için, kumanda alıcısını dışarıdan besliyorum.

Kumanda alıcısı: R9DS
ESC:

Kontrol Kartınız
Yok
Model Sınıfı
Hexacopter
Motor, Pervane ve ESC
SunnySky X4110S, 15x5.5, Tekko32 50A
Kumanda Alıcı ve Verici
AT9, R9DS
Extra Ekipman
Yok
Anladığım kadarı ile flight kontrol olmadan ESC yi kullanmaya çalışıyorsunuz doğru mu ?

Aynı sorunu ben de yaşıyorum. Pixhawk Cube uçuş kontrol kartı ile de denedim olmadı rc alıcıya direkt bağladım yine olmadı. Servo testere bağladım yine olmadı. Blsuite ile escyi arduino ile bağlayarak firmwarede güncelleme yaptım yine olmadı farklı firmware sürümleri kullandım. Bazı sürümlerde motor yavaş dönüyor bazılarında normal dönüyor throttle arttıkça saçmalıyor tekliyor. Bazılarında ise motor direk tekliyerek dönüyor. Sorunu bilen veya böyle durumla karşılaşan var mı?
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum

Kullanılan esc: Littlebee blheli_s dshot 30A
Kullanılan motor: SunnySky v3506 400KV

Ar
Aynı sorunu ben de yaşıyorum. Pixhawk Cube uçuş kontrol kartı ile de denedim olmadı rc alıcıya direkt bağladım yine olmadı. Servo testere bağladım yine olmadı. Blsuite ile escyi arduino ile bağlayarak firmwarede güncelleme yaptım yine olmadı farklı firmware sürümleri kullandım. Bazı sürümlerde motor yavaş dönüyor bazılarında normal dönüyor throttle arttıkça saçmalıyor tekliyor. Bazılarında ise motor direk tekliyerek dönüyor. Sorunu bilen veya böyle durumla karşılaşan var mı?
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum

Kullanılan esc: Littlebee blheli_s dshot 30A
Kullanılan motor: SunnySky v3506 400KV
Arkadaşlar tekrar merhaba aynı escye 720 Kv ve 1000kvlik farklı motorlar bağladığımda sıkıntısiz çalıştı. Benim tahminimce bu littlebee BLHeli escler genellikle yarış dronelarinda KVsi yüksek motorlarda kullanılıyor. 400KVlik motoru bu yüzden çalıştırmıyor olabilir lakin nedenini bilmiyorum şimdi bunu araştırıyorum.
Herkese hayırlı bayramlar

Ar

Arkadaşlar tekrar merhaba aynı escye 720 Kv ve 1000kvlik farklı motorlar bağladığımda sıkıntısiz çalıştı. Benim tahminimce bu littlebee BLHeli escler genellikle yarış dronelarinda KVsi yüksek motorlarda kullanılıyor. 400KVlik motoru bu yüzden çalıştırmıyor olabilir lakin nedenini bilmiyorum şimdi bunu araştırıyorum.
Herkese hayırlı bayramlar
Sorun çözülmüştür. Ben denemeleri 3s ve 4s lipo pil ile yapıyordum 6s lipo pil ile denedigimde normal şekilde çalışmaya devam etti.

Merhabalar,

Holybro Tekko32 4-in-1 ESC ve SunnySky X4110S motor mevcut. ESC'den aldığım motor sinyal kablosunu kumanda alıcısının throttle (3) kanalına, GND kablosunu ise kumanda alıcısının GND kısmına bağlıyorum. Gaz verdiğimde motor dönüyor ama çok yavaş dönüyor, throttle stick'ini yukarı aşağı indirmem sonucunda herhangi bir tepki göstermiyor. BLheli yazılımını indirip kurdum fakat, bu yaşadığım sorunla ilgili yapabileceğim herhangi bir ayar göremedim.

NOT: ESC'de BEC olmadığı için, kumanda alıcısını dışarıdan besliyorum.

Kumanda alıcısı: R9DS
ESC:
Hocam benzer sorun sizde de yaşanıyor olabilir. Tahminimce bu escler yüksek KVli motorlarda çalışıyor. Yani yüksek dönüş hızıni yakalamak gerekiyor eğer sizin moyorununuz düşük KV ise pil voltajını arttırarak yüksek dönüş hızı elde edebilirsiniz bu sayede esc çalışır duruma gelecektir. Diğer bir teorim ise yazılımı güncellemek eğer düşük voltajda çalışılacak ise yazılımı bu yönde BLHeli suite güncellemek gerekiyor şu an onu da araştırıyorum yine birşeyler bulursam sizinle de paylaşırım.