ADANADAN SELAMLAR

merhaba adana'dan erhan ben aranıza katılalı oldu biraz fakat tanışmak bu güne kısmetmiş.özel bir şirkette muhasebeciyim. hobiye başlayalı uzun zaman oldu fakat bunun yaklaşık 2 senesi oyuncak sayılacak modellerle heba oldu. profesyonel olarak 3 aydır uğraşıyorum, biraz yol kat ettik sayılır. şimdilik elimde 450 sınıfı heli ve futaba 8 fg kumanda var. geçen hafta kırım yaşadım, servo dişli sıyırdı. servo montajı yapıldıktan sonra denemelere devam.

ADANADAN SELAMLAR

Merhaba Nahre Bey,

Forumumuza hosgeldiniz. Özellikle heli ayarı ile ilgili oldukça detaylı konularımız var. Bu arada Simulatör bölümüne göz atmayı da unutmayın ;) Selamlar :saygilar:

ADANADAN SELAMLAR

Hoşgeldiniz Nahre Bey,

Keyifli forumlar. :saygilar:

ADANADAN SELAMLAR

Nahre bey hoşgeldiniz keyifli forumlar.

ADANADAN SELAMLAR

teşekkürler simulatör bölümüne bir göz atayım iyi olur. phoenix simulatör kullanıyorum. gayet iyi, fakat sürekli hangi model ile çalışsam çelişkisi var. 450 serisi simde çok küçük olduğu çabuk gözden kayboluyor. 550 - 700 seriside ona göre görünürlüğü iyi fakat stabillik arttığı için pilotaja nasıl bir etkisi olur çelişkisi var. sonuçta benim reelde kullandığım heli 450, 550 - 700 göre stabiliyet açısından düşük bir heli. phoenix de tavsiye edeceğiniz bir model var mı ?

ADANADAN SELAMLAR

nahre erhan' Alıntı:
teşekkürler simulatör bölümüne bir göz atayım iyi olur. phoenix simulatör kullanıyorum. gayet iyi, fakat sürekli hangi model ile çalışsam çelişkisi var. 450 serisi simde çok küçük olduğu çabuk gözden kayboluyor. 550 - 700 seriside ona göre görünürlüğü iyi fakat stabillik arttığı için pilotaja nasıl bir etkisi olur çelişkisi var. sonuçta benim reelde kullandığım heli 450, 550 - 700 göre stabiliyet açısından düşük bir heli. phoenix de tavsiye edeceğiniz bir model var mı ?
Nahre Bey simulatörde seçeceğiniz hiçbir model sizin gerçekteki modelinizi %100 yansıtamayacaktır malesef.

Simulatörde bir hareketi pekiştirdikten sonra mutlaka gerçek uçuşta bir oryantasyon süreciniz olacak fakat bu süre inanın bu hareketi hiç simulatör çalışmadan yapmanın çeyreği kadar bile olmaz.

Ben şahsen 700 sınıfı bir heliyle çalışmayı tercih ediyorum. Artık seçim size kalmış.