Alıcı sorunu

Gökhan şen

Yeni Uye
İlgi Alanı
Uçak
İyi akşamlar...
Geçen günlerde alıcı ile bir sorun yaşamıştım servolari kontrol ederken birden ışığı sönmüştü ve çalışmamıştı...
Pil sıkıntı var diye tahmin ettim bugün yeni pil geldi denedim ve olmadı,,?
Pili esc ye bağladım sonrasında esc nin alıcıya bağlanan soketinin voltunu ölçtüm pildeki voltaji soket ucuna kadar aldim...
O zaman pilde ve esc de sıkıntı yok diye düşünüyorum tek kalan parça alici oluyor
Ariza alicida midir?
Alici sağlam mi kontrol etme şansımız var mi esc bağlantısı hariç
Yardımcı olursanız çok sevinirim
İyi akşamlar...

Alıcınızın marka ve modelini detaylı olarak yazarsanız yardımcı oluruz.

.....................
Pili esc ye bağladım, sonrasında esc'nin alıcıya bağlanan soketinin voltunu ölçtüm, (1)pildeki voltaji soket ucuna kadar aldim...
O zaman pilde ve esc de sıkıntı yok diye düşünüyorum tek kalan parça alici oluyor
...........................
(1) Pildeki voltajı derken; esc den pile 5 - 6 volttan fazla geliyorsa, esc nin bec'i arızalanmış demektir ve muhtemelen sisteme 2 - 3s bir pil yada daha büyük pil bağlıyorsan, zaten alıcıyı yaktın demektir.
Yada ben okuduğumdan bu sonucu çıkartıyorum.

(1) Pildeki voltajı derken; esc den pile 5 - 6 volttan fazla geliyorsa, esc nin bec'i arızalanmış demektir ve muhtemelen sisteme 2 - 3s bir pil yada daha büyük pil bağlıyorsan, zaten alıcıyı yaktın demektir.
Yada ben okuduğumdan bu sonucu çıkartıyorum.
pilim 2v 450 mah 25c
Levent abicim alıcının arızalı olup olmadığını nasıl anlayabilirim?

• Beğen
Tepkiler: Taha KOÇAK
Birincisi bir sorunla ilgili olarak konu açtığımızda o konudaki gelişmeleri aynı başlık altında paylaşarak devam ediyoruz. Bu standart bir forum adabıdır. Her aşama için yeni konu açılmaz.
Sorununa gelince. Önce kendi yazdığını bir oku bakalım ne anlıyorsun?
Pili esc ye bağladım sonrasında esc nin alıcıya bağlanan soketinin voltunu ölçtüm pildeki voltaji soket ucuna kadar aldim...

Pilin ne? 2V diye pil olmaz. 2S mi demek istiyorsun? Peki esc'nin alıcıya bağlanan soketinin voltunu ölçtüysen kaç buldun??? Soket ucundan aldığın voltaj kaçtı??? Daha önce pili bağladığında soketlerin ısınmaya başladığını yazmamış mıydın? Bu sorunun kaynağını bulmadan yine pil mi bağladın alıcıya?

Pil 2S demek istiyorsun her halde, bu da pil dolu iken 8.4 volt eder. Şimdi senin esc'nin güç çıkışından kaç volt ölçüyorsun? Alıcının manuel' inde yazar kaç volt maximum çalışma sınırı olduğu. Sınır aşılmış ise arızalanmış olması yüksek ihtimal.
Bunu anlamak için en kolay yolu, 4 tane kalem pili seri bağlayarak, artı ve eksi polariteye dikkat ederek alıcıya bağlarsın, çalışıyorsa problem yok demektir.

• Beğen
Tepkiler: Taha KOÇAK