Antalya'dan selamlar.

drerkal

Yeni Uye
İlgi Alanı
Uçak
Adı : Halil İbrahim
Soyadı : Erkal
Nereden : Antalya
Mesleği : Pratisyen Hekim
Hangi RC Model ile ilgileniyorsunuz (Heli / Uçak / Araba..) : Uçak
Var ise Modelcilik Tecrübeniz: Yok.
Forumumuzu Nerden Duydunuz ? : Google
Kullandığım Model(ler) : Henüz yok.

Değerli arkadaşlar, hepinize merhaba.

Uçak hobisi çocukluğumdan beri içimde bir ukdedir.

Sanırım 11-12 yaşlarındayken bir aile dostumuz THK'nın lastik motorlu İzci adlı balsadan mamul model uçağını hediye etmişti. Binbir emekle uzun süre uğraş vererek gövde ve kanatları oluşturmuş, nihai olarak sıra montaja gelmişti. Evimize gelen bir misafirin haşarı çocuğu modelimin üstüne oturarak bir aylık emeğimi bir saniyede paramparça etmişti.

O gün modelcilik benim için hobi olmaktan çıkıp bir fobi haline gelmişti.

Ama hobisiz duramazdım. Gençlik dönemimde, imkanlar elverdiği sürece elektronik, bilgisayar gibi konularda amatörce vakit geçirdim. Balık besledim, kuş besledim vesaire.

Fotoğrafçılık her dönem ilgi alanıma girdi.

Antalya'ya geldikten sonra uzun süre Kemer ilçesinde ikamet ettim. Deniz kenarı olması hasebiyle yat yelken mevzularına hızlıca girip, duygusal nedenlerle aynı hızda çıktım.

Motosiklet,başlangıçta ihtiyaç iken sonrasında bir tutkuya dönüştü benim için. 8 sene (150.000 km) neredeyse üzerinden hiç inmedim. Eşim ile de bu hobiyi paylaştık ve yurt içi ve dışı keyifli seyahatlerimiz oldu.

Amatör telsizcilik de vardı bir ara, ama devam ettiremedim.

4 sene önce kızım Aden dünyaya geldi. Tüm boş zamanımı kızımla geçirir oldum. Bundan büyük keyif aldım ve almaktayım. Yine bir hafta sonu kızımla birlikte uçurtma uçururken birdenbire yıllar önce içimde var olan uçak yapıp uçurma isteği tekrar depreşti.

Forumları araştırmaya başladım, blogları okudum, nette bulduğum her kaynağı mümkün olduğunca incelemeye çalıştım.

Verilen tavsiyeler üzerine Thk'nın simulatör kumandasını aldım. Phoenix ve Real Flight ile çalışmaya başladım. İkinci el spectrum dx7 kumanda satın aldım. Hobbyking'den Bixler2 sipariş ettim. Bir kaç deplon uçak planı indirdim, gereken malzemeleri sipariş ettim.

Nette en çok faydalandığım forum platformu RCKolik oldu. Bu nedenle kuruluşunda emeği geçenlere ve değerli katkılarda bulunan üyelerine yani sizlere çok teşekkür ederim.

Son olarak Antalya'ya yolunuz düşerse beklerim :)

Antalya'dan selamlar.

Halil İbrahim Bey aramıza hoşgeldiniz,

Tanışma konunuzu bir solukta okudum, öncelikle güzel mesajınız için teşekkürler. :bravo:

Uğraştığınız hobilerin birçoğuyla bende epey uğraştım, umarım birgün sizinle karşılaşır ve sohbet etme şansı da buluruz. :)

Keyifli Forumlar. :saygilar:

Antalya'dan selamlar.

Aramıza ve forumumuza hosgeldiniz Halil Bey :thumbup:

Gerçekten çok güzel bir yerde çok güzel hobiler ile uğraşmısınız :) Inşallah yarım kalıp devam etmeye karar verdiğiniz bu hobiden de çok zevk alırsınız ;)

Bu arada forum hakkındaki güzel geri bildirimler için de ayrıca teşekkür ederiz :RCKolik:

Antalya'dan selamlar.

Adana'dan merhaba,Hoşgeldiniz Halil İbrahim bey :saygilar:
Uğraşlar emek verdikçe güzelleşiyor,aynı zamanda da keyif veriyor, kesinlikle devam etmenizi isterim, şimdiden hayırlı olsun dileklerimle beraber kırımsız uçuşlar dilerim %p

Antalya'dan selamlar.

Halil İbrahim Erkal' Alıntı:
...
Uçak hobisi çocukluğumdan beri içimde bir ukdedir.

Sanırım 11-12 yaşlarındayken bir aile dostumuz THK'nın lastik motorlu İzci adlı balsadan mamul model uçağını hediye etmişti. Binbir emekle uzun süre uğraş vererek gövde ve kanatları oluşturmuş, nihai olarak sıra montaja gelmişti. Evimize gelen bir misafirin haşarı çocuğu modelimin üstüne oturarak bir aylık emeğimi bir saniyede paramparça etmişti.

O gün modelcilik benim için hobi olmaktan çıkıp bir fobi haline gelmişti.
...

Halil bey, hoşgeldiniz! Bunun nasıl bir duygu olduğunu ben de çok iyi bilirim. Lise yıllarımda haftalarca uğraşıp yaptığım bir lastik motorlu Messershmit ME 109'un gövdesine, gelen meraklı bir misafirin parmaklarını geçirmesini hala unutamam. :mad: Bir uçağımın da üzerine, uçuş için gittiğimde mahallenin meraklı çocukları basmıştı. :'( Ama, yıllar içinde bu işin doğasında(!) olduğunu anladım. Siz de yılmayın!

Antalya'dan selamlar.

Hepinize teşekkür ederim.

Forumu okumaya devam ediyorum. Bitecek gibi değil :) Emeklerinize sağlık. Müthiş bir bilgi deryası oluşmuş.

Simulasyon çalışıyorum. Hobbyking ve dealextreem hüsrana uğrattı. Siparişlerimde bazı ürünler nedense backorder olmuş. Bu nedenle bekletiyorlar. Dealextream eksik gönderim yaptı ama Hobbyking'de hareket yok. Yazıştık, olanı gönderin dedim ama hala gönderim yapmadılar.

Sabredemedim, Extra300 aldım. Kıpır kıpır, havada tutamıyorum :)

Bir tane deprondan uçan kanat yapmaya başladım. Bakalım becerebilecek miyim?

Bu arada FPV olayı acaip ilgimi çekmeye başladı ya neyse :)

Antalya'dan selamlar.

Halil bey hoş geldiniz, keyifli forumlar kırımsız uçuşlar dilerim...

Antalya'dan selamlar.

Hoş geldiniz Halil İbrahim Bey,

Hayatınız her dönemi renkli uğraşlarla geçmiş :)

Tecrübelerinizi paylaşırken hiç üşenmeden anlatmanızdan da paylaşımcı birisi olduğunuz belli oluyor %p Sizleri aramızda görmekten memnuniyet duyarız :RCKolik:

Antalya'dan selamlar.

Halil İbrahim bey hoşgeldiniz forumumuza,

Şimdiden kırımsız bol keyifli uçuşlar dilerim :saygilar:

Antalya'dan selamlar.

hoş geldiniz ,
halil ibrahim bey , demek fpv'ye yakalandınız :D