Anten Seçimi

İlgi Alanı
Multikopter
Sma çıkışlı aldığım vtx, ben bu vtx için uygun bir anten arıyorum. İlk önce çıkışlar önemli sma çıkışlı pigtaile hangi çıkışlı anten takılır. Vtx'im 1600mW buna uygun uzun mesafe gidebileceğim uygun fiyatlı anten önerilerinize açığım.

Bunu buldum 100 tl civarlarında, yanında 95mm çok güzel bir frame geliyor. Alınır mı sizce? Mmcx angel çıkışlı olanı alacağım, biraz uzun olduğu için pigtailsiz kullanırım herhalde.

Sma çıkışlı aldığım vtx, ben bu vtx için uygun bir anten arıyorum. İlk önce çıkışlar önemli sma çıkışlı pigtaile hangi çıkışlı anten takılır. Vtx'im 1600mW buna uygun uzun mesafe gidebileceğim uygun fiyatlı anten önerilerinize açığım.
Eğer üst kalite bir anten arıyorsan truerc signularity veya Vas markasının antenleri olabilir.
Bir alt kademede lumenier axii2 long veya axii2 duo long olabilir
Daha da uygun fiyatlı dersen iflight albatros olabilir.

Bunların dışında kendin anten yapabilirsin. Hiçbir elektronik ölçüm aleti kullanamdan hazır ölçülerle yapılan antenler ile çok iyi performans alanlar var.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Eğer üst kalite bir anten arıyorsan truerc signularity veya Vas markasının antenleri olabilir.
Bir alt kademede lumenier axii2 long veya axii2 duo long olabilir
Daha da uygun fiyatlı dersen iflight albatros olabilir.

Bunların dışında kendin anten yapabilirsin. Hiçbir elektronik ölçüm aleti kullanamdan hazır ölçülerle yapılan antenler ile çok iyi performans alanlar var.
Peki söylediğim anten nasıl ayrıca hangi çıkışlı anteni tercih etmeliyim?

Peki söylediğim anten nasıl ayrıca hangi çıkışlı anteni tercih etmeliyim?
Söylediğiniz anten hakkında bir bilgim yok çıkış konusuna çok takılmayın genelde sma veya rpsma kullanılar piyasada her yerde dönüştürücü satılıyor. Vtx lerin yanında genelde mmxc yi sma ya ve rpsma dönüştüğü çıkar çıkmassa 8-10tl ye turkiyeden bile alabilirisinuz

Bir çift Foxeer Lolipop 3 alın bence. Sonrasında Lumenier'e yükseltebilirsiniz. Ben de öyle yaptım.

Gözlükteki antenleri istediğiniz kadar pahalı alabilirsiniz. Quaddaki anteni ise ilk başta en pahalısını almayın. Zira ilk kez uçacaksanız çok kazanız olacak, pahalı bir antenin hemen haşat olmasını istemezsiniz. : )

• Beğen
Tepkiler: Halil Alper Kuşcu