[Aranıyor]: 250 CLS FPV RACER

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

gorkyonl1ne

Yeni Uye
Ankara'dan olmak koşulu ile;

mümkünse uygun fiyatlı (banggood)

BNF, mümkünse RTF, hatta + FPV

satış öncesi demonte edip parça eğitimi, montaj sonrası ise uçuş eğitimi ile

varsa yanında yedekleri ile

tüm bunları yapacak melek bir satıcıdan

setup aranıyor.

Referans:

Hepsini birden bulmak zor , yani vardı da bir kısmı satıldı. Satış bölümünde ilan var bakabilirsiniz oradaki liste de birbirine uyumlu parçalar için size rehber olabilir.

İlker Sönmez' Alıntı:
Hepsini birden bulmak zor , yani vardı da bir kısmı satıldı. Satış bölümünde ilan var bakabilirsiniz oradaki liste de birbirine uyumlu parçalar için size rehber olabilir.

Evet sizin ilanı gördüm bir hevesle tıkladım ancak üstü kırmızı çizili yazılar kalbimi kırdı. Malesef şu aşamada tek tek parça alıp birleştirecek tecrübem yok.

Uçanı, kumandayı ve FPV yi ayrı ayrı da alabilirim, ama komple set işime gelir.

Eğer bulamazsam ki bulamıcam gibi geliyor o zaman bana toplamada yardım ederseniz ne güzel olur.

Görkem bey bu modellerin hazır satılanı yok. Olsa bende alırdım , mecbur okuyarak video seyrederek ve toplayarak öğreneceksiniz. Ben kontrol kartını video izleyerek ayarladım. Yaklaşık 45 dakikalık bir video idi. Hepimiz öyle yaptık ama şimdi sayımız artınca , takıldığımız yeri soruyoruz. Ama birinin komple kurdurması pek mümkün değil. Zaten bu işin en büyük zevklerinden biride keşfederek öğrenerek yapıp da uçurunca verdiği hazdır.
Gene ben bütün bu malzemeleri , hong kong singapur , çin ve amerikadan topladım , bir kaç ay kargo bekledim vs.
Kendinizin yapmasının hiçbir sıkıntısı yok , gerçekten kolay aletler. Sadece uçuş alanına gidene kadar pervaneleri takmayın yeter. Pervanesizken yanlışlıkla motorlar çalışsa bile hiçbirşey olmaz.

Hazır satılanlarda varda Türkiye de olmaya bilir. Belki Ankara'da daha üst bir setup toplicak veya baska bir nedenden dolayi hazir sistemini satmak isteyen olabilir diye açtım konuyu.

Toplama olayına gelince, bencede çok haklısınız, en zevkli yanlarından biride kendin toplamaktır, bende çok isterim. Ve o zaman yeri gelmisken sorayim.

İlk 250 ligim olacagi icin dusuk butceli bir setup ile acemiligimi atmak adina, asagidaki parcalar bir araya gelince ortaya cikacak nesne ucabilir mi? Aynı fiyat araliklarinda alternatifler var midir? Benim bilmedigim ve takilmasi gereken baska parca var mi?

############### FRAME
$23.84

############### MOTOR
$9.79 -> $39,16

############### ESC
$8.60 -> $34,4

############### FC
$30.25

$21.35

############### LiPo
$10.55

Bende satmayı düşünüyorum. Kontrol kartı var ama 250 lik quad için fazla. Eğer isterseniz quadı benden, uçuş kartını da İlker abiden temin edebilirsiniz.

Toplamaktan korkmayın, öğrenilmeyecek birşey, zor bir iş değil. Malzemeler gelince insan toplamaya mecbur kalıyor :)

O linklerdeki frame lerde parçalı halde geliyor sadece resimleri toplanmış. Zaten frame birleştirmekte birşey yok 10 dakkada bitiyor. Önemli olan elektroniği doğru seçip lehimlemek , ayarlamak.

Video da izleyince olay çok güzelmiş gibi görünüyor ama öyle değil. Bu videodaki adamlar bu hale gelebilmek için uzuuun saatler bu tür modellerle uçuş yapmış elemanlar. 250 lik quad uçurmak göründüğü kadar kolay değildir. İlk zamanlarda kırım olasılığı %100. O yüzden hazır bir sistem almanın mantığı kalmıyor. Mekanik olarak çok fazla bir şey yok ama işin mantığını anlayarak sıfırdan modeli hazırlamak ve ayar yapmayı öğrenmek gerekiyor.

Görkem Bey size tavsiyem eğer bu konuyla ilgileniyorsanız nette biraz mesai harcayarak bu işin mantığını tam olarak anlamaya çalışmanızdır. Gerekli olacak parçaları alternatifleri görüp ona göre kendiniz parçaları toplamaya başlayabilirsiniz. Takıldığınız konularda elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...