[Aranıyor]: 3m vida 250 quadcopter için

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

tayip demir

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Multikopter
Merhaba arkadaşlar 250 quadım için 3m vida lazım elinde olup satmak isteyen varsa 20 tane lazım quadın motorlarında vida olmadığı için lazım ilçede yaşıyorum burda aradım bulamadım elinde olan varsa alıcam motor linkini de veriyorum uygun vida belki elinde olan vardır tekrar teşekkürler

Ynt: [Aranıyor]: 3m vida 250 quadcopter için

Secenekleri biraz daraltalim. İhtiyacin olan M3x8 mm vidadir. Evde bi bakayim belki cikar.

SM-N900 cihazımdan gönderildi

Tamam nesimi abi çok saol burda heryerde aradım yok bulamadım ama şeyleri denedim bu quad framesindeki kolları frameye monte etmek için kullanılan uzun vidalar tam oturuyor o ölçüde olan vidalar ise yarar yurt dışından isticektim ama kumanda falan siparis geçtim vida da siparis versem 1 ay daha uzayacak o yüzden forumdan almak daha iyi dedim

tayip demir' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar 250 quadım için 3m vida lazım elinde olup satmak isteyen varsa 20 tane lazım quadın motorlarında vida olmadığı için lazım ilçede yaşıyorum burda aradım bulamadım elinde olan varsa alıcam motor linkini de veriyorum uygun vida belki elinde olan vardır tekrar teşekkürler

Tayip bunlara da bir bak. ;)
3X8 mm. =
3X10 mm. =
metrik 3 somun =

bu linketikini bende gördüm fakat bunlar uzun gibi görünüyor bende tam bilemedim nesimi abi sen ne düşünüyorsun bunlar hakkında bunlarımı almalıyım yoksa daha kısa olanlaramı bakmalıyım

tayip demir' Alıntı:

bu linketikini bende gördüm fakat bunlar uzun gibi görünüyor bende tam bilemedim nesimi abi sen ne düşünüyorsun bunlar hakkında bunlarımı almalıyım yoksa daha kısa olanlaramı bakmalıyım

Tayip Frame parçaları içinde M3 vida vardı. Motorun altından motorun içindeki sargılara değene kadar yavaş yavaş vidalayıp dener misin? İçeri giren kısım kaç mm geliyor? Eğer 5 mm den fazla ise kullanabilirsin. Önemli olan sargılara temas etmemesi. Frame kolu 3mm kalınlığında. 5 mm lik vida da çok rahat tutar motoru. Ben baktım yeteri kadar yok elimde. Birkaç tane çıktı.

Abi denedim o dediğim kolları frameye montalamaya yarayan vidalar bile uzun geliyor ama resmini çektiğim bu framenin üst kısmına takılan kısa vidalar tam oturuyor

Abi baktım bana tam olarak 3x5m vida lazım

tayip demir' Alıntı:
Abi baktım bana tam olarak 3x5m vida lazım
Kollarin kalinligi zaten 3 mm. Sadece 2 mm lik kismi mi tutacak motoru. Daha once yazdigim seyi yapip olctun mu?

Evet abi frameye olan uzun vidalar da denedim tam emin değilim ama onlar sanki motorda ki teller temas ediyor

tayip demir' Alıntı:
Evet abi frameye olan uzun vidalar da denedim tam emin değilim ama onlar sanki motorda ki teller temas ediyor
Tayip onlari kullan demedim zaten. Vida motorun icine kac mm giriyor onu olcmen lazim. Cikan sonucun ustune 3 mm ekle.

abi şimdi denedim 3m girince tam oluyor daha fazla vida yi sıkıştırınca tellere temas ediyor ama 5m lik vida yi kollar ile takınca tam oturuyor motorlar

tayip demir' Alıntı:
abi şimdi denedim 3m girince tam oluyor daha fazla vida yi sıkıştırınca tellere temas ediyor ama 5m lik vida yi kollar ile takınca tam oturuyor motorlar

Hata bende senin elinde olan vidaların ölçüsünü yanlış hatırlıyordum. E bu durumda senin elinde motorları bağlayacak vida var. Yanlış mıyım. Aslında senin ihtiyacın frame ara çubuklarında kullanacağın vidalar. Biz her konusu açıldığında yazmıştık. Kazalarda frame zarar görmemesi için bu ara bağlantılarda plastik vida kullanın diyoruz. Bu vidalar ucuzdur ve kazada kırılarak diğer parçalara zarar gelmesini önler. Aşağıdaki linkten bir kutu 500 adet alsan uzuuun bir süre işini görür. Ben aldım gayet memnunum.

İstersen aynı yerde metalleri de var. Hatta farklı ölçülerde var. Hangisini istersen.

Tamam abi ben yarın güzelce bakarım bu siteye istediğim vidalar varmı diye

abi senin altta verdiğin 3x6 vidalar tam istediğim gibi siparişini verdim bakalım gelsin inşallah bu sefer olur

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...