AT9S Kumandamın Stickleri Tepkisiz, Bütün Kontrol Yüzeyleri Yukarıdaki Kanallara Taşınmış, Yardımcı Olabilir Misiniz?

Ömer YARAR

Yeni Uye
İlgi Alanı
Uçak
Arkadaşlar iyi günler,

Elimde AT9S kumanda ve R9DS alıcı var, yarışma için THK 'dan almıştık bende kaldı. Bende Ankara Model Uçak Kulubünden Nevzat Yerlikaya ile Wing Tiger tipi bir uçak yaptık. Şimdiye kadar hep onun kumandasıyla uçtuk, uçmayı öğrendim. Forum kaleminde çok teşekkür ederim.

Bugün ise İncek civarlarında AT9S ile uçmaya gittik, alıcıyı bağladık fakat Aileron elevator throttle ve rudderlar olması gerektiği gibi stickler vasıtasıyla çalışmadı, herşey yukarıdaki sticklere taşınmış F - E - H - G gibi, kumanda üzerinde de hiçbirşey yapmadım ekstra ayar vs. Yeni profilden de denedim.

Ekstra olarak orada bir arkadaşa ödünç verdiğimiz R9DS alıcının kırım yaşanması sonucunda anten kablosu kopmuştu, Nevzat abi saolsun tamir etti, herhangi bir sıkıntı yok bağlantıda.

Neden olduğuyla alakalı hiçbir fikrim yok, yarışmada herşey gayet iyiydi, internette bakmadığım yer kalmadı.

Yardımcı olabilirseniz çok ama çok sevinirim.

Kumandayı fabrika ayarına sıfırlamayı denemenizi öneririm.Reset to default diye geçmesi lazım.

Öncelikle çok teşekkür ederim, nasıl sıfırlayabileceğimle alakalı bir bilginiz var mı acaba?

Kalibre yapmayı denermisin,

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Son düzenleme:
Öncelikle çok teşekkür ederim, nasıl sıfırlayabileceğimle alakalı bir bilginiz var mı acaba?
Ben Radiolink AT10II kullanıyorum anlatımım onun üzerinden olacak muhtemelen sizin kumandanızda da aynıdır.Öncelikle kumandanın menüsüne giriniz.
1.MODEL TYPE kısmına giriniz.
2.RESET kısmını gelip navigasyon butonuna 1-2 saniye kadar basılı tutunuz.
3. "Are you sure?" diye yazı çıkacaktır tekrar navigasyon tuşuna(tekerleğin tuşu) basınız ve tamamdır.