Aurora 9 açılış sorunu

Fatih ACAR

Yeni Uye
İlgi Alanı
Hepsi
Merhabalar.
Yaklaşık 6 yıldır ellenmemiş kumandayı tekrar elime aldım. 7.4 volt lipo ile açmayı denedim ama düğmeyi açınca LED ışığı turuncu olarak kalıyor. Neden olabilir?

O konuda herhangi bir cevap veremem ama büyük ihtimal ile yarın içini açıp bir elden geçireceğim. Olmaz ise diye de opentx mega 2560 ile hitec modülü kullanmayı planlıyorum. Bu da bir proje sonuçta. O zamana kadar devo7 ile devam. Hitec için 7 tane orijinal alıcı ve sensör modülleri var. Sırf alicilardan ötürü vazgeçmek istemem sistemimden. Bu zamana kadar mesafe sorunu hiç yaşamadım. Hitec fanboyu olacak kadar arkasındayım.

• Beğen
Tepkiler: Celalettin Yazkan
Yaşasın sorunu çözdüm. En son Marmaris'te bir arkadaşın sorunlu aurora 9 ile benimkini karşılaştırmak için benimkinin içini açmıştım. Toplarken montaj vidası sol ayar potunun kablolarını zedeleyerek kısa devreye neden olmuş. Çözdüm.... Yaşasın. 1 tane 9 kanal 2 tane 7 kanal 5 tane 6 kanal orjinal, 4 tane de çakma alıcısı var. Ohh be rahatladım...

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Peki, bu kabloları tekrar birleştirmek yeterli oldu mu? Yani, kısa devre başka bir soruna yol açmış olamaz mı? Görünürde bir sorun olmayabilir, ama aç kapalar nedeniyle ciddi bir hasar bırakmış olabilir. Sorunsuz çalıştığından nasıl emin oldunuz? Elektronikten pek anlamam, yalnızca merak ettiğim için soruyorum.

Yaşasın sorunu çözdüm. En son Marmaris'te bir arkadaşın sorunlu aurora 9 ile benimkini karşılaştırmak için benimkinin içini açmıştım. Toplarken montaj vidası sol ayar potunun kablolarını zedeleyerek kısa devreye neden olmuş. Çözdüm.... Yaşasın. 1 tane 9 kanal 2 tane 7 kanal 5 tane 6 kanal orjinal, 4 tane de çakma alıcısı var. Ohh be rahatladım...
Gerçekten de çok enteresan :eek: Neyse sorunu çözmüşsünüz, gözünüz aydın :thumbup:

• Beğen
Tepkiler: Hakan Ülgenalp
Mesafe kontrolü Kısmet ise haftaya. Uçakları hazırlıyorum daha.
Uçmadan deneme yapmak pek doğru gelmiyor....

Zagi ile birşey olmaz, zagi sonuçta. Failsafe açık alici ile en çok pervane kırımı 6*4 . Elektronikler gövde içinde. Açık alan ağaç yok.