Balsa Kaplama Hak.

İlgi Alanı
Uçak
Merhaba Arkadaslar,

Kanattaki kaplama ufak bir kaza sonucu soyuldu bende yeni kaplama yapmak icin komple soydum. Kaplama yerine bosluklari balsa ile kaplayip boyasam ucusunda problem yasar miyim? Oneriniz var mi? Ne tur boya kullanmaliyim?

Iyi gunler.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

• Beğen
Tepkiler: Anıl Tosunlar
Bence yine de orijinal haliyle kapla...:)

Bu benimde merak ettigim birsey tamamen balsa olunca cok guzel duruyor ama agirlik problem tabi

Ben olsam orjinalinde olduğu gibi kaplama filmi ile kaplardım.Boya yapılsa bile estetik duracağını düşünmüyorum.

Kanadın tamamen balsa levha ile kaplanması mümkündür, çok az bir ağırlık farkıyla ciddi bir burulma mukavemeti sağlar ve pek çok modelde de tercih edilir. Ama, balsayı üzerine bir kaplama yapmadan bırakmanız mümkün değildir, yani bu balsa kaplama film kaplamanın bir alternatifi olmaz. Balsa neme ve diğer dış etkenlere karşı hassas ve savunmasız olacaktır o yüzden bir şekilde korunması gerekir. Yani o boşlukları balsa levha ile kaplasanız dahi üstlerine en azından orjinalinde olduğu gibi film kaplama yapmanız gerekir. Eğer film kaplama yapacaksanız da zaten o boşlukların balsa levha ile kapatılması gereksiz bir malzeme ve emek israfı olacaktır :)

Kanadın tamamen balsa levha ile kaplanması mümkündür, çok az bir ağırlık farkıyla ciddi bir burulma mukavemeti sağlar ve pek çok modelde de tercih edilir. Ama, balsayı üzerine bir kaplama yapmadan bırakmanız mümkün değildir, yani bu balsa kaplama film kaplamanın bir alternatifi olmaz. Balsa neme ve diğer dış etkenlere karşı hassas ve savunmasız olacaktır o yüzden bir şekilde korunması gerekir. Yani o boşlukları balsa levha ile kaplasanız dahi üstlerine en azından orjinalinde olduğu gibi film kaplama yapmanız gerekir. Eğer film kaplama yapacaksanız da zaten o boşlukların balsa levha ile kapatılması gereksiz bir malzeme ve emek israfı olacaktır :)

Cevabın için teşekkür ederim Özgür abi.
Saygılar.